Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Buget 19k-masina noua-sfaturi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,123
  • Înscris: 04.09.2013
Mai nasol daca vrei sa mergi la tara sau la munte si trebuie sa iei carut pentru copil, o tricicleta si alte nimicuri.

#38
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 29.10.2017
Pe site-ul Renault vad ca au doar rabla plus pentru electrice, plugin..nu au oferte la rabla clasic deloc.
Un Clio evolution 1.0 90 ajunge la 16 mii asa, scump

https://www.afm.ro/r...utovehicule.php
Având în vedere înscrierea eronată a unui solicitant care a blocat suma de 70.000.000 lei în cadrul Programului Rabla Clasic, precum și retragerea dosarelor depuse de către alte instituții, înscrierile în cadrul Programului Rabla Clasic Publici pot continua, în limita bugetului rămas disponibil!

Cred ca trebuie asteptat sa se rezolve problema asta cu rabla clasic

#39
inhale_exhale

inhale_exhale

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.07.2019
Multumesc pentru sfaturi, am studiat nu mult pt ca nu am rabdare din pacate. Am ales o masina cu un  design care mie imi place f mult si anume Renault Clio RS Line, pe negru. Am sarit cu 1k bugetul.

#40
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

View Poststalker2142, on 16 aprilie 2024 - 18:03, said:


Cred ca trebuie asteptat sa se rezolve problema asta cu rabla clasic
Sunt curios cum și când o vor rezolva
Să știe și posibilii doritori

#41
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postinhale_exhale, on 16 aprilie 2024 - 21:19, said:

Multumesc pentru sfaturi, am studiat nu mult pt ca nu am rabdare din pacate. Am ales o masina cu un  design care mie imi place f mult si anume Renault Clio RS Line, pe negru. Am sarit cu 1k bugetul.
L-ai luat sh? Echiparea asta vad ca nu mai exista la facelift. Acum au doar evolution, techno si esprit alpine.

#42
inhale_exhale

inhale_exhale

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.07.2019
Nu, am luat de nou. Este varianta de dinainte de facelift, cred ca 2022. Noul Clio nu avea varianta de 1.3 140CP si ca si chestie de gust, mi se pare ca partea din fata a masinii este prea incarcata la facelift. Asa ca am preferat sa ma orientez catre ceva mai “vechi” ca sa zic asa. Plus ca echiparea este una care imi satisface toate nevoile ba chiar vine si cu cateva optiuni extra, bine venite: proiectoare ceata, sistem BOSE, scaune fata incalzite si ceva sistem adaptiv pentru faza lunga.

#43
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006
Vroiam si eu sa recomand ce Toyota iti permiti, dar prea tarziu. S-o porti cu placere, fara incidente!

#44
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,650
  • Înscris: 10.08.2009

View Postinhale_exhale, on 15 aprilie 2024 - 18:53, said:

Salutare. Vreau niste pareri de la cei care se pricep la masini, va rog frumos.

Va fi condusa 90% in Bucuresti, in jur de 15/20 km/zi.

Ia automata la regimul asta de condus.

#45
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,805
  • Înscris: 09.01.2007
A zis ca a luat deja, Clio RS Line.
Da' mai da niste detalii, o lista de echipari ceva. E automata? :D

#46
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 29.10.2017
Eu m-am mirat ca a si gasit la numai o zi dupa ce a deschis topicul
Nu este automata, au avut automata cand au scos modelul la inceput pe motorizarea asta dar era cu 130 sau 155 cai
Trebuie sa fie ca asta din link
https://vanzari.rena...0870175146.html
prin toamna iarna era mai ieftina cu rabla undeva pe la 18 mii, si tot pe la banii aia aveau megane-uri si manuale si automate de 140 si manuale diesel de 115

#47
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,805
  • Înscris: 09.01.2007
Decenta in banii astia. Sunt gelos pe roata de rezerva de dimensiuni normale, eu n-am. :D
Ce sa zic, sa il tina minim 10 ani fara surprize!

#48
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
E bine ca are roată de rezervă, dar totusi e amplasată super nasol, sub masina. Exact ca la utilitare.

De dat jos cred ca te descurci, insa inapoi nu cred ca mai reușești s-o pui. Oricum, chiar si asa nu se compară cu saracii dinalea de kituri de pana!

#49
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 29.10.2017
Asta era la Clio 4, se poate si pune inapoi, are un cablu cu care o tragi...o prostie oricum.
La Clio 5 e unde trebuie roata, atata doar ca la modelul hybrid e de dimensiuni reduse. La motorizarile obisnuite e de dimensiune normala.

#50
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,805
  • Înscris: 09.01.2007
Cu atat mai trist ca eu am spatiul necesar sa montez una de dimensiuni normale, dar nu s-au obosit sa puna, ca era mai ieftin un tub de spuma si un compresor. :)
Ma rog, e important sa ai si sa o poti da jos la nevoie, vezi tu dupa ce faci cu aia sparta. :D

#51
inhale_exhale

inhale_exhale

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.07.2019
Va multumesc! Este manuala, 6 trepte. Poate voi deschide un jurnal de bord. Nu am lista de echipari in pdf, in mare e echiparea RS Line de la ei cu cateva optiuni extra mentionate anterior. Recunosc ca acele optionale m-au convins sa o iau chit ca mai este una portocalie in stoc insa fara sistem BOSE si proiectoare ceata. Ce nu are, volan incalzit, doar scaunele.

#52
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 09.11.2010

View Postinhale_exhale, on 17 aprilie 2024 - 23:48, said:

Va multumesc! Este manuala, 6 trepte. Poate voi deschide un jurnal de bord. Nu am lista de echipari in pdf, in mare e echiparea RS Line de la ei cu cateva optiuni extra mentionate anterior. Recunosc ca acele optionale m-au convins sa o iau chit ca mai este una portocalie in stoc insa fara sistem BOSE si proiectoare ceata. Ce nu are, volan incalzit, doar scaunele.

Sa o stapanesti sanatos. Legat de volanul incalzit, da este un minus dar e mai important sa ai scaune incalzite, dupa parerea mea.

#53
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 18.07.2016
Să o stăpânești sănătos!
Și nu plânge după proiectoarele de ceață, nu prea au nici o utilitate reală ( poate doar estetic ) ..eu in 8 ani cred că le am aprins de 2 ori, de curiozitate, pe ceață..nu am sesizat diferențe notabile..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate