Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 

Constructie container

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Va salut,
Am niste panouri sandwitch ramase de la o hala mai mare si as vrea sa construiesc un container. Faza e ca nu gasesc pe nicaieri niste instructiuni clare despe constructia unuia. Am cu cine sa il fac si am cam toate sculele posibile (stau si la curte), dar nu gasesc nimic detaliat despre podea, acoperis, profile (eventual de unde si pot cumpara)....etc.
Ma puteti ajuta in vreun fel?
Multumesc anticipat.

#2
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 09.08.2006
Vrei container de pus pe masina? Sau o cutie mai mare?
Containerul se face dupa regulile CSC si DNV 2.7.1. Trebuie certificat.

Edited by yo9hrb, 10 April 2024 - 19:13.


#3
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 17.10.2003
Dacă vorbește de acoperis și podea, banuiesc vrea sa stea în el.

Vezi câteva linii mai la vale, colegul @dem3ntor a făcut ce vrei tu, ia legătura cu el.

https://forum.softpe...tach_id=2810062

https://forum.softpe...6#entry30719946

Edited by akeem, 10 April 2024 - 19:15.


#4
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Poate te ajuta acest clip sa iti faci o idee
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sM4SjL5jTUg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 25.09.2014
Trebuie sa te informezi ( vezi sfaturile colegilor ). Daca intentionezi sa faci o constructie care va ramane intr-un loc, nu trebuie sa exagerezi cu structura de baza, laturile exterioare ale containerului. Cele gata facute, au laturile mai groase, pentru a putea fi ridicate cu macaraua. Daca ar avea laturi subtiri, exista riscul sa se deformeze la ridicare si transport.
In concluzie, va trebui sa il faci sa semene cu un container standard, doar daca vrei sa il transporti dupa aceea.
De asemenea, containerele standard au dimensiuni tipice, pentru a se putea interconecta intre ele, asezare pe verticala sau orizontala. Nici aici nu trebuie sa respecti dimensiunile standard, daca acesta nu va fi mutat din loc.
Daca te uiti mai sus, tipul a construit o casuta de vacanta din profile plus panouri, la dimensiuni alese de el, non standard.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate