Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Merita achizitionat DFSK Fengon 500 (pret: ~19 mii euro)?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
thunderbolt

thunderbolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.05.2008

View PostAlexandru_31, on 03 martie 2024 - 23:13, said:

Asadar, ce părere aveti despre acest model, v-ati risca achiziționând asa ceva, sau ati opta pentru rivalul său- Dacia Duster?

Eu nu as lua-o. Motive:
- doar doi ani garantie (suspect)
- lipsa retea service
- chinezarie.
Daca vrei ceva ieftin, ia Dacia. Eu as lua cu ochii inchisi daca as vrea SUV ieftin.

#38
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,695
  • Înscris: 30.01.2006
Eu as lua noua Dacie Duster fara sa stau pe ganduri, de fapt chiar cred ca o sa-mi cumpar una pentru ca imi place din poze. O sa vreau sa o si conduc si apoi spun mai clar ce as face exact. Dar o chinezarie nu as cumpara decat la pret de dumping si cu garantie de macar 5 ani. Nu de alta, dar nu am bani de aruncat, mai am cateva operatii de facut pana ajung bogat, dar nu am bani de operatii.

#39
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,682
  • Înscris: 15.06.2007
Unde e facut freonu asta sau fengon sau dsfk sau ce o fi? Are o locatie pe harta? Sa ne uitam si noindin satelit, sau e facuta pe vapor?

Mda.. am aflat ca are pana si pagina de wikipedia !
Acuma fiecare ce asteptari are de la 20000 de euro bagati intr-o masina.  Unii dau 25000 pe masini sh lovite deci fiecare stie cel mai bine cat de usor i-au cazut banii din cer, sau cat de mult a muncit ca sa-i stranga. Banul dat, dat ramane..

#40
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 03.08.2004

View Postremvirg, on 21 martie 2024 - 17:39, said:

Pai dacă 5 ani plus încă 5 doar pt motor, turbina și transmisie e păcăleală, garanțiile de 2-3 ani ce sunt?
Eu n-am spus asta. Producatorul afiseaza corect. Pacaleala este cand spui Kia 7 ani si SSangyong 10 ani cum fac toti posesorii de SY, cand de fapt garantia Kia de exemplu este superioara, chiar si garantia de 6 ani este de preferat celei de "10 ani" de la SY.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate