Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Lanterna LED portabila

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,880
  • Înscris: 25.01.2007
aia din primul link o am io. lumineaza de rupe, facea de rusine fosta lanterna, o pni f20.
problema e ca frige efectiv dupa cateva minute de folosire la putere maxima.
si e grea, am in ea doi acumulatori 26650.

#20
GunDALF

GunDALF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 19.02.2023
Lol, lumenii aia sunt... chinezesti. Daca ar scoate 1000-2000 de lumeni ar fi parfum. Sunt niste porcarii sinistre care au LED-uri chinezesti (dar le declara ca fiind LED-uri consacrate). Porcariile alea le iei cu ~ 80-100, max. 150 lei de pe aliexpress. O lanterna cu un LED XHP50/70 v.2/3 n-ai cum s-o iei cu atat.

Edited by GunDALF, 26 January 2024 - 16:51.


#21
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,749
  • Înscris: 08.10.2004
corect, si as adauga cat de mult conteaza portabilitatea. ca daca are 1kg, nu o sa o folosesti cu placere si nici nu o sa o cari cu tine peste tot. cauta un EDC  sau ceva tactic mic, de la o frima cu nume in asa ceva si o sa fii multumit.

#22
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,856
  • Înscris: 06.07.2023
Normal ca nu este vorba de norma ANSI, dar nici nu m-ar interesa prea tare aspectu. As citi citeva ceva recenzii si in final as comanda-o. Asa cum am zis, important este sa fie multe recenzii si multe puncte pentru o presortare. Daca nu mi-ar placea cum functioneaza, as trimite-o inapoi si la revedere

#23
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012
am găsit la carefură o lanternă cu led de 10W și 4 baterii AA (are și suport pt acumulatori d-ăia mai mari, gen 18000...)
am dat pe ea 120 de lei
luminează excelent, are focalizare și fo' 5 moduri (3 de putere, sos și strobo)

din păcate nu-i pt tine, că ești fricos...
auzi tu să-ți fie frică să nu-ți crape cauciucul butonului de acționare... puah...
știi că ai fost condiționat de taică-tu ca lucrurile să țină o veșnicie... Posted Image ? :o

(ultimul paragraf fu la mișto, făr-de supărare Posted Image )

Edited by gushpi, 26 January 2024 - 21:27.


#24
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,856
  • Înscris: 06.07.2023

View Postgushpi, on 26 ianuarie 2024 - 21:27, said:

din păcate nu-i pt tine, că ești fricos...
auzi tu să-ți fie frică să nu-ți crape cauciucul butonului de acționare... puah...
știi că ai fost condiționat de taică-tu ca lucrurile să țină o veșnicie... Posted Image ? Posted Image

(ultimul paragraf fu la mișto, făr-de supărare Posted Image )


De cind o fi devenit pretentia la calitate subiect de mistouri de rahat? Nu-ti doresti calitate, sau ce trebuie extras din ragalia asta?

#25
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,749
  • Înscris: 08.10.2004
nu-l lua in serios..el  a fost conditionat de taicasu .."las' ca merge s'asa rupt..."

#26
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Va multumesc pentru pareri si variante! Voi mai studia un pic si variantele Fenix desi cam totul e out of stock la noi, si cele Safirn, etc.
Vreau sa le vad pe Youtube cum se actioneaza modurile, cat de cat cum lumineaza din ce se vede pe camera.

Variante exista. :)

Cat despre restul, nu e vorba ca trebuie sa tina o vesnicie ca nimic nu tine, si desi astea clar sunt mult mai bine construite, am mai avut lanterne ieftine cu cauciuc care s-a rupt dar era subtire. Dar e vorba si de modul de actionare si modul de a o tine incat sa o aprinzi. Nu e ceva care sa ma faca sa nu iau una daca e ok, oricum.

Ceva portabil sa faca lumina bine la apropiere si duca spre 100m cred ca fac toate amintite pe aici. Revin cand decid. :)

#27
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012

View Postd4m4g3, on 27 ianuarie 2024 - 13:10, said:

Va multumesc pentru pareri si variante!
...
cu cauciuc care s-a rupt dar era subtire. Dar e vorba si de modul de actionare si modul de a o tine incat sa o aprinzi.

e..., asta este o atitudine bună!

#28
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Încă mai sunt reduceri pe https://www.wurkkos.com/
Am cumpărat modelul TD01C la 192 lei vs. Aliexpress 270 lei

Attached Files


Edited by Swerige, 28 January 2024 - 23:02.


#29
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Mi-am luat, au ajuns.

Sa vedem cum sunt. La noapte. Par puternice amandoua, dar sa vad la noapte cum se prezinta, cum sunt modurile, etc.

Attached File  20240202 - Copy.jpg   237.75K   34 downloads

#30
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,749
  • Înscris: 08.10.2004
amazon ?

#31
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Nu Amazon, de aia sa nu mai aud. Mi-au blocat contul fara sa am nimic pe el, nu pot debloca.

Am luat direct de la ei de pe site https://forum.softpe.../#entry30562122 .
A venit din DE in RO cu DHL, si aici cu Cargus, transport gratuit la comenzi de peste 29E.

Au venit cu acumulatori (incarcati), cablu USB-C, sunt din aluminiu gros complet, solide.
Cea mica cred ca e super si asta am vazut si in review-uri pentru a fi purtata mereu, cea mare clar e mai puternica dar nu e de tinut in buzunar sau ceva.

#32
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,749
  • Înscris: 08.10.2004
sa le folosesti cu succes :)

#33
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 28.02.2008
Nu am vazut topicul cand ai intrebat. Am un Sofirn IF22A si garantez ca bate cat ai tu nevoie, vezi cu ea la 100m lejer. Se incinge pe modul turbo, normal, dar poti sa o folosesti cateva minute bune pana se stinge din cauza temperaturii.

#34
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View Postd4m4g3, on 02 februarie 2024 - 13:47, said:

Mi-am luat, au ajuns.

Sa vedem cum sunt. La noapte. Par puternice amandoua, dar sa vad la noapte cum se prezinta, cum sunt modurile, etc.

Attachment 20240202 - Copy.jpg
Grija mare la astea cu accu.
Din cate stiu, daca nu au protectie la descarcare buna, sub o anumita valoare a descarcarii fac buba. Sau uitate pe undeva la caldura/soare. Buba in sensul chiar incendiu cateodata.
Stiu ca, pentru a nu ave aprobleme cu pi-po de rezerva de la masinutele teleghidate, le tin intr-o cuie metalica speciala pentru asa ceva.

#35
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 28.02.2008
Eu am doua lanterne din astea chinezesti, una de la Sofirn si una de la Thrunite si nu au facut vreo figura in ultimii 2 ani. Nu am auzit pe nimeni sa fi avut vreun incendiu de la ele. Nu stiu daca colegul a facut alegerea corecta pentru ce voia el, seria SC sunt floodlights, facute sa faca lumina extrem de multa dar in apropiere. IF22A e un spotlight care duce cel putin 500m, la 100m vezi lejer.

#36
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Despre modelul Wurkkos TD01C ce părere aveți?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate