Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Centrala termica pe gaz in condensare

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013

View Poststrongsss, on 16 noiembrie 2023 - 21:11, said:

cand intri in bucatarie, chiuveta este in stanga sau in dreapta?
daca e in stanga, dai o gaura unde e cercul rosu (in coltul stang balconului, jos), daca e in dreapta, treci teava pe sub nivelul pragului usii si dai o gaura unde e cercul albastru.

ceva de genul asta.
https://ibb.co/MVxQzLj

nu-i obligatoriu ppr, poate folosi si teava de incalzire prin pardoseala daca reuseste sa o indoaie.


pai e in partea cu centrala chiuveta trebuie sa vin pe sub prag pe acolo o sa vina si apa  rece spre centrala si apa calda de la centrala la bucatarie .

#38
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006
ia centrala care are cea mai mare perioada de garantie. Acum cam toate sunt fiabile au ramas cativa producatori in viata si  doar  numele se schimba,piesele sunt cam aceleasi. Si neaparat sa ai service in oras  pentru ea, in caz de defectare tot la lighean ajungi, dar macar sa fie scurta perioada

Edited by plete, 17 November 2023 - 20:16.


#39
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 20.05.2013
https://valtherm.ro/...zire-a-c-m-p473
Eu cu ei am pus centrala, din 2 in 2 ani faci iscir
Din 2018 nu am avut probleme cucenrala. 2020-2021 a fost lasata pe 10 C ca nu a stat nimeni in apartament

#40
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
mama a insistat ca vrea Ariston pana la urma am cumparat  https://www.emag.ro/...reviews-section

sper sa fie ok asteptam sa vina contorul acum:D

#41
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 15.10.2006
Alegere buna pt. ca are modulare mare de care aveti nevoie pe caloriferele voastre.
Sa o folositi sanatosi!

#42
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,800
  • Înscris: 07.02.2003
Legat de modulare ea nu e limitata de electronica sau valva ori turbina, totul se poate face fara probleme la acest nivel, insa ceea ce nu se spune peste tot e ca randamentul maxim al arderii se intampla doar la puterea maxima (unde se si masoara de fapt), cu cat scade puterea randamentul scade si el. Iar la o flacara foarte mica care abia se tine in curentul de oxigen deja se pierde gaz aiurea. De aia multi producatori evita sa scada sub 10% modulare pentru ca fac un deserviciu de fapt.

Edited by andreic, 19 November 2023 - 15:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate