Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Retur produs testat

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sebi3289

sebi3289

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.05.2023
Buna ziua,

Am achizitionat recent un espressor cumparat online de pe site ul celor de la Altex. Vreau sa il returnez pentru ca nu sunt multumit de el insa l-am probat preparand cateva cafele. As vrea sa stiu daca sunt printre voi care au mai returnat produse testate de la altex (in principiu din categoria electrocasnicelor). Intreb pentru ca as vrea sa stiu daca voi primii suma integral inapoi produsul fiind doar testat fara zgarieturi/elemente lipsa/ambalaj deteriorat. Din ce am auzit retin 20% din valoare ceea ce mi se pare mult fara un motiv justificat.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,157
  • Înscris: 22.05.2003
Da, primesti suma integral, dar incearca sa il cureti cat mai bine si sa il impachetezi cat mai original posibil, macar in semn de respect fata de cel care il cumpara resigilat.

Recomand poze cat mai detaliate inainte de a fi trimis la retur.

#3
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
eu am cumparat un procesor de la altex l-am folosit 2 zile si nu am fost multumit,i-am dat retur fara probleme,magazinele mari nu fac figuri la retur,dar astea mici cam fac.
Am cumparat o placa de baza e la un site mai mic nu mai ti minte care, costa 300 lei placa de baza cand am sunat la retur au zis ca imi dau doar 230 lei inapoi inainte sa vada placa mi'au zis direct si atat mi'au dat,cam ciudat oricum nu am facut scandal am luat 230 si aia e.

#4
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,938
  • Înscris: 02.02.2007
sigur expresorul e problema, sau calitatea cafelei si a setarilor?
ex: rasnirea nepotrivita, cantitatea de apa si calitatea boabelor, combinate, duc la o diferenta uriasa in calitatea produsului de baut :)

#5
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023
Retinerile se intampla la retururi doar in cazuri justificate, cum ar fi ca trimiti produsul ori uzat vai de el ori cu accesorii sau piese lipsa.
La Altex merge treaba mai bine daca faci returul direct in magazin unde un angajat de la raion va lua produsul si il va studia si vei primii banii inapoi pe loc de la casierie.

#6
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 17.02.2020
20% este cinstit. In mod normal ar trebui sa se termine cu aberatia asta - cumperi produs si il foloseti si il dai la retur.
Daca il luai din magazin?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate