Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 

Am fost urmărit în trafic

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Andreibo

Andreibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2009
Aș avea o întrebare către cei de pe forum, poate aveți o idee ce s-a întâmplat.
Noaptea trecută în jur de ora 1 veneam din altă localitate în București. Pentru a evita centura, am intrat printr-un sat, drum pe care l-am folosit în repetate rânduri. Acum începe partea ciudată. În față aveam un masina care mergea cu 30km/h in camp, drum drept și bun, limita de 90. L-am depășit, după care acesta a accelerat și a început să meargă după mine și la un moment dat chiar m-a depășit.
După ce m-a depășit, mergea din nou sub limita de viteză, dar am mers în spatele lui, deoarece eu trebuia să fac imediat o stanga pe un drum pietruit. Inițial el a mers înainte pe drumul principal, se vede și pe camera de bord asta și eu am făcut stanga pe drumul pietruit, dar după câteva secunde el s-a întors din drum, de pe drumul principal pentru a veni după mine. Eu nu mi-am dat seama ca e aceeași mașină pentru ca era la distanță de mine. Am mers aproximativ 3 minute și am intrat pe o strada mică unde e casa mea pe care nu ar fi avut ce căuta. Nu duce nicăieri strada, e un drum de piatră care nici nu apare pe toate aplicațiile de GPS, moment când el a venit după mine, a mers până la mijlocul străzii, s-a întors, s-a uitat la mine, pentru ca eu nu coborâsem din mașină și a plecat.
Întreb dacă a mai pățit cineva așa ceva, dacă aveți idee ce ar fi putut fi. Am filmarea pe camera de bord și nu știu dacă să mă îngrijorez sau nu, mai ales având în vedere ca individul a văzut și unde stau, deși nu am coborât din mașină.
Bănuiesc ca la poliție nici nu ar avea rost să mă duc, deoarece nu cred ca a încălcat legea.
Menționez ca sunt sigur ca m-a urmărit pentru ca el s-a întors de pe drumul principal pentru a intra pe o stradă pietruita și mai apoi pe o strada adiacentă cu case care nu ducea nicăieri. Nu avea niciun motiv să facă asta.

Va mulțumesc.

Edited by Andreibo, 09 October 2023 - 09:11.


#2
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
O fi vreun detectiv particular angajat de cineva să vadă ce faci.
De unde veneai azi noapte la ora 1.

#3
Andreibo

Andreibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2009

 pexCom, on 09 octombrie 2023 - 09:11, said:

O fi vreun detectiv particular angajat de cineva să vadă ce faci.
De unde veneai azi noapte la ora 1.
Mă îndoiesc. Chiar nu ar fi avut cine, și aș fi putut folosi alt drum. Veneam de la o cumătrie cu soția.

#4
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Dacă veneai cu soția e ok :)
Știu un caz concret în care a angajat unul de ăsta să vadă dacă o înșală, de asta am întrebat.

#5
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Eu iti recomand totusi sa faci o plangere la Politie in care sa specifici si numarul masinii care te-a urmarit.
In cazul in care pe viitor se intampla ceva sau intri in conflict cu acel personaj, o sa ai o oarecare dovada ca totul a fost premeditat.

#6
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Înainte de "urmărire" nu a fost nici un schimb de flash-uri, claxoane, replici, priviri  ?
Prin judeţe IF sau PH sunt oamenii mai sensibili şi uneori se mai comportă în acest mod, nu suportă să fie depăşiţi şi fac mici obrăznicii.

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,587
  • Înscris: 08.03.2017
Posibil te-a confundat cu cineva cautat (eroare marca masina) , posibil cauta un jaf la "drumul mare" - plangere la politie cum s-a mentionat , ramane dovada daca se repeta sau posibil sa mai apara plangeri si atunci se pun in miscare prin autosesizare .
De la iesire din Brasov pana la Azuga acum vreo 15 ani s-a tinut dupa mine o "echipa" de 2 masini , drumul foarte gol , au intrat paralel cu mine sa opresc , credeau ca am marfa de valoare dar nu au nimerit-o , eram incarcat cu dinamita pentru cariere , la intrare in Azuga ii asteptau colegii , am dat prin statie incidentul si am primit ordin sa nu opresc masina indiferent ce se intampla . Au avut de lucru saraci dupa , cred ca 1 metru cub de decalaratii au dat , nu am mai aflat nimic de ei doar ca in zona se practica asa ceva inclusiv cu baricarde pe drum .

Edited by ldpe, 09 October 2023 - 09:34.


#8
Andreibo

Andreibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2009

 terratec, on 09 octombrie 2023 - 09:33, said:

Înainte de "urmărire" nu a fost nici un schimb de flash-uri, claxoane, replici, priviri  ?
Prin judeţe IF sau PH sunt oamenii mai sensibili şi uneori se mai comportă în acest mod, nu suportă să fie depăşiţi şi fac mici obrăznicii.
100% sigur. nu i-am dat flash, nu l-am claxonat, doar l-am depasit.

#9
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 18.08.2021
Cel mai probabil vreun soț gelos care te-a confundat cu amantul. Sigur nu a avut datele mașinii respectivului complete, și s-a luat dupa tine. De aia a venit pana in fata casei, s-a uitat la tine, a vazut-o și pe soția ta in mașina și a realizat ce prost este, ca a urmărit cuplul greșit. Dar cum era prea mândru să recunoască prostia lui, a plecat fără să zică nimic.
Un detectiv nu ar fi blocat mașina in trafic, nu ar fi mers după tine până în poartă, ăla are interesul sa meargă pe burtă, neobservat, mai ales că activitatea lor in România nu prea e reglementată. O plângere de hărțuire și mai și doarme la bulău o noapte după aia...

#10
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
Daca ai camera auto dvr cu ecran, mergi cu ecranul ei aprins noaptea astfel ,vazand-o cel ce are intentia sa te urmareasca sau sa te sicaneze, sa se "descurajeze".

#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,788
  • Înscris: 12.01.2018
unii se plictisesc și conduc noaptea.dacă te urmărea cineva te urmărea de la început

#12
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,228
  • Înscris: 04.11.2016
Era politaiul Robi din Fierbinti aflat in patrulare sub acoperire.

Lasand gluma la o parte, daca ai luat numarul masinii fa o plangere la politie.

Edited by gabrieln2016, 09 October 2023 - 10:10.


#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,391
  • Înscris: 01.12.2001

 Andreibo, on 09 octombrie 2023 - 09:08, said:

.
Întreb dacă a mai pățit cineva așa ceva, .
Sigur nu a mai pătit careva exact așa ceva. Dar nu trebuie sa te îngrijorezi prea tare.
Daca nu ai făcut tu nimic ilegal, e ok.



Salvează înregistrarea sa o ai in caz de ceva

#14
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,553
  • Înscris: 16.03.2007
cel mai probabil te-a speriat putin sa faca misto de tine... sa uzi husa.

#15
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 24.09.2017
da. si eu zic ca erau copii care se plictiseau si au zis sa faca ceva ”neobisnuit”. daca erau unii care vroiau sa faca ceva, faceau.

#16
MrLTN

MrLTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.01.2020

 Andreibo, on 09 octombrie 2023 - 09:15, said:

Veneam de la o cumătrie cu soția.

Cu sotia cui?

#17
castiel97

castiel97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 07.02.2020
Am pățit eu ziua în amiaza mare in oraș, era un ciudat pe banda 2 și eu în spatele lui, m-am dat banda 1 sa fac dreapta și el a venit după mine, s-a băgat și în fața mea, mi-a pus frana, n-am băgat de seamă, aveam până în 40 la ora, a întors după mine in giratoriu am tras amândoi în parcare și m-am trezit cu el la.masina mea, m-am dat jos și am vrut sa ne luam la bătaie, avea tupeau, nu mi-a zis de ce. Când a văzut camera de bord a dat-o că un copil la întors, își cerea scuze și tot nu a zis ce-a avut și a fugit, mă făcea nesimțit pe mine că de ce am camera. Am vorbit cu cineva din poliție după, probabil voia să facă o schemă cu asigurarea și nu i-a ieșit când mi-a pus frana și s-a ofticat.

Lumea e plina de ciudati, aveți grijă!

#18
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 28.05.2020

 anndrei86, on 09 octombrie 2023 - 09:20, said:

Eu iti recomand totusi sa faci o plangere la Politie
Pentru ce motiv?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate