Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 

Dezinstalare driver audio

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sorbal

sorbal

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.08.2019
Salut!
Incerc sa dezistalez driverul audio din device manager, deci dau uninstall si bifez si delete, iar dupa ce restartez pc, reapar si culmea ca nici sunet nu am decat de la monitor am sunet. dar din unitate nimic.
Ma puteti ajuta cu o solutie?

#2
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 21.07.2011
Salut, despre ce placa de baza este vorba? ai incercat sa instalezi driverul de pe site-ul placi de baza? sunt conectate mufele/jack in porturile corecte?

#3
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 12.11.2012
@sorbal da si tu mai multe detalii sa aflam ce ai patit

Ca din ce ai scris eu pare ca placa de sunet din placa de baza ie stricata si iti merge decat aia din monitor

Si intra in Control Panel la Windows ca sa dezinstalezi driveru audio! Si dupa aia cauta pe situ la placa de baza sa downloadezi driveru original la sunet si o sa ai sunet daca nu cumva ie stricata placa

Sau foloseste un program care face asta in locu tau gen Revo Uninstaller Free, IObit Uninstaller  Free

Iti alegi si tu unu care crezi ca ti se pare mai bun dintre astea daca nu vrei sa dezinstalezi driveru de sunet din Control Panel si apoi sa instalezi driveru de pe situ producatorului la placa ta de baza
https://www.lifewire...rograms-2625188
https://www.techrada...re-uninstallers

#4
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,441
  • Înscris: 28.09.2008

 sorbal, on 23 iunie 2023 - 22:12, said:

Salut!
Incerc sa dezistalez driverul audio din device manager, deci dau uninstall si bifez si delete, iar dupa ce restartez pc, reapar si culmea ca nici sunet nu am decat de la monitor am sunet. dar din unitate nimic.
Ma puteti ajuta cu o solutie?
Da e ceva normal ce ti se intampla.
Placa de baza are sunet onboard.
Solutia e sa dezactivezi sunetul din bios si apoi nu se mai reinstaleaza driverul automat la restart.

Edited by mariusixy, 25 June 2023 - 10:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate