Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Activisti si bugetari

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#73
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Daca nu filmezi e cuvantul tau impotriva lor... intri in belele cu abuzatorii. E bine sa ai orice interactiune dubioasa filmata pentru eventuale viitoare probleme si eventual chiar pentru instanta. Asta face orice om sanatos la cap. Daca esti prost stai sluj si gata...

Asa cum ei te filmeaza peste tot pe unde mergi, si tu ai aceleasi drepturi, ba chiar mai multe... ca nu intri sub incidenta GDPR ;)

#74
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,231
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbritishpub, on 21 aprilie 2024 - 11:28, said:

pai asta spun si eu, se poate fara sa filmezi pentru audienta si sa te tavalesti ca ultimul descreierat in numele justitiei. Posted Image

Vezi ce ai scris aici si raspunsurile pe care ti le-am dat, dupa aceea mai vorbim:

Quote

2. incercat intai la superior/managerul institutiei, daca nu, atunci de acord - adusa presa, activisti, avocati. atunci cand motivul e intemeiat, da. reiterez ca 90% din clovnii de pe Youtube vin din start setati sa gaseasca scandal din orice.

3. inseamna ca sunt norocos, nu am patit-o.

https://forum.softpe...ri/page__st__54 , postarea #56.

Macar de ti-ai cunoaste drepturile si implicit legile, da' nu le stii. De asta e posibil orice in tara asta, pentru ca unii dintre romani se lasa intimidati de oricine. Vine paznicu' de la magazin si face scandal, invoca nu stiu ce legi, regulamente interne & other shit, da' habar n-are de nimic, e zero barat, multimea vida. :lol:

Edited by un_el, 21 April 2024 - 11:55.


#75
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 01.10.2010

View PostGlCA_Contras, on 21 aprilie 2024 - 11:35, said:

Daca nu filmezi e cuvantul tau impotriva lor... intri in belele cu abuzatorii. E bine sa ai orice interactiune dubioasa filmata pentru eventuale viitoare probleme si eventual chiar pentru instanta. Asta face orice om sanatos la cap. Daca esti prost stai sluj si gata...

Asa cum ei te filmeaza peste tot pe unde mergi, si tu ai aceleasi drepturi, ba chiar mai multe... ca nu intri sub incidenta GDPR Posted Image
maestre, tu in ce tara traiesti? intreb la modul serios - pare ceva gen Mexic, Columbia.

eu nu am patit in Romania nici in institutii, nici in magazine chestii din ce povestesti tu mai sus.

ca sa mergi cu telefonul deschis pe filmare din momentul in care iesi din casa sa iti cumperi un suc si sa iti scoti o adeverinta arata fie ca traiesti prin America Latina, fie un nivel extrem de ridicat de paranoia si alte probleme, fie iesi din casa setat pe bataie si scandal.

View Postun_el, on 21 aprilie 2024 - 11:50, said:

Vezi ce ai scris aici si raspunsurile pe care ti le-am dat, dupa aceea mai vorbim:



https://forum.softpe...ri/page__st__54

Macar de ti-ai cunoaste drepturile si implicit legile, da' nu le stii.
pai nici tu nu ai raspuns acolo.
lumineaza-ma, deci nu prin ce am enumerat eu acolo (vorbesc de institutii publice), explica-mi tu cum te rog.

#76
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
esti praf, nici macar nu mai stii cui raspunzi... stai tu relaxat in Romania ca nu e ca in Mexic sau Columbia. Mustaciosul ala de paznic poate o sa ti-o si traga in barba ca sa te simti si mai bine. Injura ca la usa cortului in fata camerei... ca in Germania :P

#77
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,231
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbritishpub, on 21 aprilie 2024 - 11:53, said:

maestre, tu in ce tara traiesti? intreb la modul serios - pare ceva gen Mexic, Columbia.

eu nu am patit in Romania nici in institutii, nici in magazine chestii din ce povestesti tu mai sus.

ca sa mergi cu telefonul deschis pe filmare din momentul in care iesi din casa sa iti cumperi un suc si sa iti scoti o adeverinta arata fie ca traiesti prin America Latina, fie un nivel extrem de ridicat de paranoia si alte probleme, fie iesi din casa setat pe bataie si scandal.

pai nici tu nu ai raspuns acolo.
lumineaza-ma, deci nu prin ce am enumerat eu acolo (vorbesc de institutii publice), explica-mi tu cum te rog.


Aham, iar dumneata esti etalonul? Trebuia sa fi filmat pataniile respective ca sa ma crezi? Sau atunci faceam parte din categoria "cocomarla"? Ca sa te citez. Tu ai impresia ca inventez lucruri si scriu pe aici doar ca sa ma aflu in treaba?

Ai dificultati in a intelege un text simplu?

Edited by un_el, 21 April 2024 - 12:02.


#78
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 01.10.2010
bine, bre, e cum spuneti voi - in Romania iti trebuie echipa TV dupa tine cand iti cumperi un corn sau iti platesti impozitul ca vin paznicii bugetari si te bat :lol: :first:

ramaneti voi si cu "activistii" vostri linistiti in teroarea care nu va lasa sa dormiti, restul cetatenilor nu au probleme dintr-astea imaginare. :console:

#79
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Cred ca se simte incoltit de cocomarle... Posted Image  El e miezul si reprezentantul cetatenilor bugetari si nebugetari.

Edited by GlCA_Contras, 21 April 2024 - 12:02.


#80
anonimuI

anonimuI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 14.09.2021

View PostGlCA_Contras, on 21 aprilie 2024 - 11:56, said:

Mustaciosul ala de paznic poate o sa ti-o si traga in barba ca sa te simti si mai bine. Injura ca la usa cortului in fata camerei... ca in Germania Posted Image

Mustăciosul ăla de paznic seamănă cu bugetarii care erau acum mulți ani.

#81
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,647
  • Înscris: 01.10.2010

View Postun_el, on 21 aprilie 2024 - 11:58, said:

Aham, iar dumneata esti etalonul? Trebuia sa fi filmat pataniile respective ca sa ma crezi? Sau atunci faceam parte din categoria "cocomarla"? Ca sa te citez.

Ai dificultati in a intelege un text simplu?
ti-am raspuns mai sus:

View Postbritishpub, on 21 aprilie 2024 - 11:28, said:

pai asta spun si eu, se poate fara sa filmezi pentru audienta si sa te tavalesti ca ultimul descreierat in numele justitiei. ;)
facem si un desen sa fie mai simplu?

in fine, va las sa va luptati cu teroarea pe care voi si cu activistii astia o suferiti zilnic. :lol:

#82
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Mergi la program si asteapta cocomarlele linistit :)

#83
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,231
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbritishpub, on 21 aprilie 2024 - 12:00, said:

bine, bre, e cum spuneti voi - in Romania iti trebuie echipa TV dupa tine cand iti cumperi un corn sau iti platesti impozitul ca vin paznicii bugetari si te bat Posted Image Posted Image

ramaneti voi si cu "activistii" vostri linistiti in teroarea care nu va lasa sa dormiti, restul cetatenilor nu au probleme dintr-astea imaginare. Posted Image

Acu', "pe bune" ai inteles despre ce discutam aici? Iti explic precum alor mici: e vorba de abuzuri, indolenta, nesimtire, din partea unor bugetari si nu numai. Asta ca sa fiu scurt! Ai priceput?

#84
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
El crede ca cocomarlele se duc peste pompieri la interventii sau in salile de operatii cand opereaza medicii urgentele.

#85
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,231
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbritishpub, on 21 aprilie 2024 - 12:02, said:

facem si un desen sa fie mai simplu?

in fine, va las sa va luptati cu teroarea pe care voi si cu activistii astia o suferiti zilnic. Posted Image

Nu stiu cine are nevoie de desene, am impresia ca dumneata esti acela. Toma necredinciosul ar trebui sa te numesti. Nu-ti doresc sa trebuiasca sa-ti pierzi timpul ca sa rezolvi tampeniile pe care unii dintre bugetari le-au facut iar tu sa ai de suferit din cauza lor. Sa fii pus pe drumuri, sa te trimita dintr-un loc in altul, sa nu stie stanga ce face dreapta, sa se contrazica intre ei etc. etc.
Vezi ca ai editat postarea intre timp ramanand fara argumente. De asta era vorba: https://forum.softpe...ri/page__st__54 , postarea #62

Edited by un_el, 21 April 2024 - 12:13.


#86
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
Si in plus Romania este ca o tara nordica ... nu ca Mexic sau Columbia :)

View Postun_el, on 21 aprilie 2024 - 11:10, said:


Vrei sa-ti dau un exemplu? Am fost in Kaufland, am intrat cu rucsacul in spate, am cumparat ce am avut de cumparat, am ajuns la casa iar angajata alias casiera mi-a zis sa deschid rucsacul si sa-i arat ce am in el. Am intrebat-o pe ce baza si mi-a raspuns ca asta-i politica Kaufland. Huh?!? Ce vorbesti, straine?
Asa se procedeaza in tarile nordice... alea civilizate, clientii sunt tratati ca hotii prin politica magazinelor ;)

#87
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,231
  • Înscris: 24.11.2006
On topic:

Quote

Dosarul penal deschis în urmă cu peste opt ani, care vizează fapte de violenţă împotriva activistului de mediu Gabriel Păun, bătut în timp ce făcea fotografii într-o pădure, se închide, întrucât faptele s-au prescris. Judecătoria Haţeg a dispus, săptămâna aceasta, încetarea procesului penal faţă de bărbatul care l-a atacat, a scris Gabriel Păun pe pagina de Facebook.

„Această prescriere încurajează violența în România și îi pune în pericol toți avertizorii de integritate din țara noastră din orice domeniu. Acesta nu este doar cazul meu ci al fiecărei persoane care dorește să facă din țara asta un loc mai bun. Nu voi aștepta karma să facă dreptate. Voi face apel și voi ajunge la CEDO dacă nu mi se va face dreptate”, a mai scris Păun.

sursa: https://www.hotnews....le-prescris.htm

Cu asta cum ramane? Tot scandalagiu este? Dupa parerea unora, da. Timpul trece, lumea uita. Din pacate.

Edited by un_el, 21 April 2024 - 12:37.


#88
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020
E fake, in tarisoara asta civilizata nu se poate asa ceva... ce noi suntem in Nigeria sau Costa Rica?

#89
Romanwraig

Romanwraig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.12.2009

View Postbritishpub, on 20 aprilie 2024 - 17:21, said:

iti spun eu cum se face ca apare cate unul cu cazuri nasoale: sunt extrem de multe.
in scoli, in spitale, in teatre, in muzee, in primarii, in cei care lucreaza in domenii de urgenta, in rezervatii si gradini zoo, vrei sa continui?

voi v-ati facut o impresie total gresita: ca la stat e ca la corporatie unde intri cu cartela si la buda si la 17:00 pleci acasa ca altfel trebuiesti platit dublu si nu ii convine americanului asa ca iti taie curentul ca sa pleci acasa.
nu, la unii bugetari de multe ori se lucreaza peste program pe gratis si pe salarii mai mici ca in IT.
voi aveti impresia ca bugetar = Ministru cu 10.000 euro salariu sau casier cu program fix. breaking news: fals total, aia sunt sub 1%.

da' de unde sa stie treburile astea un somer cu telefonul dupa el setat pe scandal si care il vede pe functionarul public drept sclavul lui.


Mestere... eu scriu aici in nume propriu , nu generaliza si nu face confuzii . Stiu ca sunt si bugetari prost platiti, asta din cauza ca alti bugetari sunt mul prea bine platiti .
Cei prost platiti si care poate ca au o munca solicitanta ar trebui sa-si doreasca o schimbare , ori se lupta pentru drepturile lor , ori pleaca din sistem. Si sa nu-mi spui ca o greva este lupta lor pentru drepturi, caci daca un bugetar cu salariu mic ia 10 % din 2500 , ghici cat iau aia cu salariile de 10 ori mai mari. Problema asta e interna , ei trebuie sa se lupte pentru drepturile lor. Vrei sa vin eu din privat , sa ma bag in ciorba lor bugetareasca ?

P.S . - vreau si eu la corporatia aia la care ies la ora 17 : 00 sau macar la cea care plateste dublu statul peste program . Posted Image

#90
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,740
  • Înscris: 21.03.2020

Quote

nu, la unii bugetari de multe ori se lucreaza peste program pe gratis si pe salarii mai mici ca in IT.
Posted Image
zici ca astia la IT sunt salahotii din privat... cum sa ia bugetarii salarii mai mici ca ei?

daca afla britspub-ul ce venituri face un activist din asta pe yt isi da demisia din bugetarime si fuge sa-si ia camera video :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate