Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Abonament cu reclame vs abonament fara reclame!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Salutari!
Am o curiozitate!
Banuiesc ca majoritatea stiti ca Netflix si Disney+ lanseaza abonamente cu reclame!
Cati dintre voi s-ar baga la asa ceva si ce parere aveti despre acest lucru?
Parera mea este ca daca lanseaza un abonament cu reclame, sa fie FREE! Si cine nu vrea reclame, sa dea cat este necesar ca sa scape de ele! Nu este ok ( parere mea ) sa dau 4/5 euro si sa am reclame! Sa luam youtube ( sa zicem ) . Este free, dar are zeci de reclame si daca vrei sa scapi de toate, bagi bani pt youtube premium!
Daca vor face abonamente free, sigur vor face mai multi bani din reclame decat daca as da lunar acei 7 euro ca sa scap de reclame.

#2
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Eu ma gandesc sa renunt si la abonamentul fara reclame .
Aproape toate...ca sa nu zic toate filmele noi sunt niste mega porcarii  , cu politically correct , cu urati si urate , cu retarzi...prosti , lgbblabla , cu abundenta sexuala si multe alte porcarii . Sa nu mai zic de monstri...vampiri si alte mixuri de istorie veche in care apar tot felul de extraterestri Posted Image .

Edited by Alltrack, 17 July 2022 - 17:35.


#3
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 Alltrack, on 17 iulie 2022 - 17:31, said:

Eu ma gandesc sa renunt si la abonamentul fara reclame .
Aproape toate...ca sa nu zic toate filmele noi sunt niste mega porcarii  , cu politically correct , cu urati si urate , cu retarzi...prosti , lgbblabla , cu abundenta sexuala si multe alte porcarii . Sa nu mai zic de monstri...vampiri si alte mixuri de istorie veche in care apar tot felul de extraterestri Posted Image .
Ai dreptate... Nu degeaba filmele si serialele vechi sunt cele mai urmarite pe platformele de streaming :))) Ce se face in ultima perioada, in ultimii ani chiar e de rahat.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,462
  • Înscris: 10.08.2005

 Alltrack, on 17 iulie 2022 - 17:31, said:

Eu ma gandesc sa renunt si la abonamentul fara reclame .
Aproape toate...ca sa nu zic toate filmele noi sunt niste mega porcarii  , cu politically correct , cu urati si urate , cu retarzi...prosti , lgbblabla , cu abundenta sexuala si multe alte porcarii . Sa nu mai zic de monstri...vampiri si alte mixuri de istorie veche in care apar tot felul de extraterestri Posted Image .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tZaFMv_jShQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 LAURENTIUMAR, on 17 iulie 2022 - 17:09, said:

Salutari!
Am o curiozitate!
Banuiesc ca majoritatea stiti ca Netflix si Disney+ lanseaza abonamente cu reclame!
Cati dintre voi s-ar baga la asa ceva si ce parere aveti despre acest lucru?
Parera mea este ca daca lanseaza un abonament cu reclame, sa fie FREE! Si cine nu vrea reclame, sa dea cat este necesar ca sa scape de ele! Nu este ok ( parere mea ) sa dau 4/5 euro si sa am reclame! Sa luam youtube ( sa zicem ) . Este free, dar are zeci de reclame si daca vrei sa scapi de toate, bagi bani pt youtube premium!
Daca vor face abonamente free, sigur vor face mai multi bani din reclame decat daca as da lunar acei 7 euro ca sa scap de reclame.
Exemplul nu este reusit.
Diferenta dintre Youtube si Netflix sau Disney este ca utilizatorii incarca continutul gratis pe Youtube pe cand pe Disney si Netflix ii costa bani sa cumpere/produca acel continut pe care-l vezi tu. Nu are cum sa coste 0 lei.

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,462
  • Înscris: 10.08.2005
Zici ca youtuberi ai zero costuri la productie?
Pentru consumatori este "zero" plus reclame.
Daca platesc abonament nu vreau reclame.
De ce sa platesc si sa vad si reclame?

Astia care deja au filmul facut tot "gratuit" pot sa-l incarce si sa-si ia bani din vizualizari si reclamele bagate in film.
Exact cum face youtube.

Edited by MarianG, 17 July 2022 - 18:42.


#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,599
  • Înscris: 30.08.2017
Am abonamente la ambele. Judecând după conținut și preț, Disney merita prețul întreg. Netflix, la vreo 60 lei cât dau pe lună și cu un conținut din ce în ce mai sărac nu pare că mai merita, eventual trecut pe abonament cu reclame sau scos de tot.

Edited by george_alexandru, 17 July 2022 - 18:51.


#8
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 15.11.2005
netflix ar trebui sa plateasca ei sa vezi continutul lor, da, cu conditia sa te uiti de la cap la coada

#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Reclame pe netflix?
N-am auzit de așa ceva.

#10
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 ericmario, on 17 iulie 2022 - 19:31, said:

Reclame pe netflix?
N-am auzit de așa ceva.
Au anuntat oficial ca vor baga un abonament mai ieftin, dar cu reclame. Nu este zvon sau mai stiu eu ce, ca daca era zvon, nu mai postam :)))

#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Am abonament facut pe turcia. Dau 22 de lei pe luna pe cel mai scump abonament. Pana acum 2 luni, inainte sa mai creasca lira turceasca, dadeam 17,8 lei.
Solutii sunt, trebuie doar puse in practica. De 7 luni ma bucur de abonament mai ieftin ca un pachet de tigari :P.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
De vreo 6 luni ii bate gandul sa faca un abonament mai ieftin dar cu reclame.

Au pierdut foarte multi clienti incepand de anul trecut.

Deja acum vreo 2 saptamani au incheiat un contract cu Microsoft ptr softul necesar.

O mare prostie. Mai ales in US unde exista deja platforme fratis cu reclame - vezi Peacock sau Tubi.

#13
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 23.12.2015

 Serafim606, on 17 iulie 2022 - 20:09, said:

Am abonament facut pe turcia. Dau 22 de lei pe luna pe cel mai scump abonament. Pana acum 2 luni, inainte sa mai creasca lira turceasca, dadeam 17,8 lei.
Solutii sunt, trebuie doar puse in practica. De 7 luni ma bucur de abonament mai ieftin ca un pachet de tigari Posted Image.
cu ce fel de card platesti? turcesc? cum ai obtinut unul?

#14
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,070
  • Înscris: 09.09.2010

 Serafim606, on 17 iulie 2022 - 20:09, said:

Am abonament facut pe turcia. Dau 22 de lei pe luna pe cel mai scump abonament. Pana acum 2 luni, inainte sa mai creasca lira turceasca, dadeam 17,8 lei.
Solutii sunt, trebuie doar puse in practica. De 7 luni ma bucur de abonament mai ieftin ca un pachet de tigari Posted Image.
Plus costul VPN-ului. Nu?

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 LAURENTIUMAR, on 17 iulie 2022 - 19:34, said:

Au anuntat oficial ca vor baga un abonament mai ieftin, dar cu reclame. Nu este zvon sau mai stiu eu ce, ca daca era zvon, nu mai postam Posted Image))
Dacă-i mai ieftin, care-i  supărarea?
Adică ar trebui să-ți asumi deranjul, nu?

#16
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
E o diferenta mare intre ele.
Youtube e FREE dar ai reclame. Ca sa scapi de reclame trebuie sa platesti.

Netflix & Disney, trebuie platit un abonament lunar pentru a le vizualiza continutul. Parerea mea e ca este o mare prostie daca mai fac un abonament si pentru reclame, adica utilizatorul oricum plateste deja un abonament..

Eu unul am netflix pentru anumite seriale (  pe care incep sa le f**a cu lgtbq sau cum or fi si blm, de parca daca ii baga in seriale le rezolva la aia problemele mintale ), in fine. Daca introduc reclame, fuck it, pc-ul este langa televizor, hdmi-ul e pregatit ( If you know what I mean :D )

#17
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 MarianG, on 17 iulie 2022 - 18:42, said:

Zici ca youtuberi ai zero costuri la productie?
Pentru consumatori este "zero" plus reclame.
Daca platesc abonament nu vreau reclame.
De ce sa platesc si sa vad si reclame?

Astia care deja au filmul facut tot "gratuit" pot sa-l incarce si sa-si ia bani din vizualizari si reclamele bagate in film.
Exact cum face youtube.

Nu, zic ca youtube nu trebuie sa plateasca un utilizator sa-si incarce continutul la el pe platforma.
Tu compari costul producerii unui video pe youtube cu a unui film ce are un cost mediu intre 100-150 milioane dolari? si vrei sa-si scoata banii din reclame la Fairy si Glovo?

#18
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 GaBogdan, on 18 iulie 2022 - 09:13, said:

...Netflix & Disney, trebuie platit un abonament lunar pentru a le vizualiza continutul. Parerea mea e ca este o mare prostie daca mai fac un abonament si pentru reclame, adica utilizatorul oricum plateste deja un abonament..
Eu unul am netflix pentru anumite seriale (  pe care incep sa le f**a cu lgtbq sau cum or fi si blm, de parca daca ii baga in seriale le rezolva la aia problemele mintale ), in fine. Daca introduc reclame, fuck it, pc-ul este langa televizor, hdmi-ul e pregatit ( If you know what I mean :D )
Din ce am inteles e un abonament mai ieftin decat cele existente, si de asta vor baga reclame. Cel putin sper, ca oricum deja e groasa rau inflatia si devalorizarea leului in raport cu Euro.

 Serafim606, on 17 iulie 2022 - 20:09, said:

Am abonament facut pe turcia. Dau 22 de lei pe luna pe cel mai scump abonament. Pana acum 2 luni, inainte sa mai creasca lira turceasca, dadeam 17,8 lei.
Solutii sunt, trebuie doar puse in practica. De 7 luni ma bucur de abonament mai ieftin ca un pachet de tigari Posted Image.
Cum procedezi, sa nu se prinda ca faci o "romaneasca"?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate