Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Posibilități aflare nume proprietar auto

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,401
  • Înscris: 01.12.2001

 ccf_cristi, on 10 iulie 2022 - 14:48, said:

Vrajitoareo mergi la politie, pierzi ~15 minute, duduia are permisul suspendat.
Nu i se suspenda permisul daca a declarat accidentul in 24 ore.

#20
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 30.07.2007
Mergi la Politie, sunt sigur ca autoarea va merge.

#21
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,959
  • Înscris: 20.10.2015

 crocko.dilul, on 10 iulie 2022 - 15:17, said:

Mergi la Politie, sunt sigur ca autoarea va merge.

Ar merita sa i se suspende permisul pentru ca nu a declarat accidentul pe care nu l-a provocat ea, :lol:
Sa vedem data viitoare cum va proceda, :lol:

#22
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

 ccf_cristi, on 10 iulie 2022 - 14:48, said:

Vrajitoareo mergi la politie, pierzi ~15 minute, duduia are permisul suspendat.

Cum am mers eu la politie fiind lovit în parcare, cu martor, cu numărul mașinii ce m-a lovit, după o lună am mers să verific, au zis să revin, după jumătate de an la fel, și nici acuma după vreo 5 ani nu m-a contactat nimeni... sunt convins că duduia ce m-a lovit are permisul suspendat :))

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai primit autorizatie de reparatie, sau mai vrei si razbunare ?

#24
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Daca nu ai declarat, practic esti complice moral daca va face la fel altcuiva si nu va fi prinsa.

#25
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
nu cauta nimeni nimic, eu am declarat un accident in 2015 si nici acum nu m-a cautat, mi se spune ca a fost trimisa invitatie individului....acum 3 luni m-a lovit un bonbardier si a fugit, eram in trafic, am dus filmul camerei la politie si am dat declaratie, credeti ca a gasit cineva ceva? Nici sa nu va ganditi....mi se spune zambind ca daca masina e vanduta de 3-4 ori, e greu sa dea de persoana...apropo, asta de acu 3 luni nun are masina asigurata din 2015, ca sa vezi ce chestie si cum umbla unii fara nicio greata. Deci ia-ti gandul ca iti gaseste politia ceva

Apropo....mai au gaborii tupeul sa imi spuna sa nu repar masina pana nu il gaseste pe ala, dar daca masina nu era functionala eu stau fara masina 5-10 ani sau cat? cum dracu vine asta sa n-o repari...pai ei stau la aer conditionat in loc sa caute....intamplator am gasit masina parcata pe un bulevard, am sunat la 112 si ce credeti ca mi-au zis de la rutiera? Sa ii fac poze si sa merg sa declar ca ei nu vin sa faca paza sa il prinda cand se urca in ea :))))

#26
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,970
  • Înscris: 24.01.2012
Nu te du la Poliție să anunți!
Așteaptă să meargă duduia neatentă la ei și să declare că ai lovit-o tu în spate și că ești pe mână cu vecinul ăla.
Așa bine o să-ți pice limonada pe plajă…

Edited by LouisCyphre, 10 July 2022 - 19:14.


#27
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 radonys, on 10 iulie 2022 - 17:32, said:


Cum am mers eu la politie fiind lovit în parcare, cu martor, cu numărul mașinii ce m-a lovit, după o lună am mers să verific, au zis să revin, după jumătate de an la fel, și nici acuma după vreo 5 ani nu m-a contactat nimeni... sunt convins că duduia ce m-a lovit are permisul suspendat :))
Știu ce spui, mai cunosc persoane care au avut dosar pentru conducere cu permisul suspendat, a durat 4 ani. 4!! :facepalm:
Tot pe aici am întrebat dacă poliția are voie să mă sancționeze, atâta timp cât procuror + judecător au clasat dosarul. Și au putut. Și au trecut aproape 6 ani și nu am primit procesul verbal prin care mă felicitau. :lol:

 LouisCyphre, on 10 iulie 2022 - 19:14, said:

Nu te du la Poliție să anunți!
Așteaptă să meargă duduia neatentă la ei și să declare că ai lovit-o tu în spate și că ești pe mână cu vecinul ăla.
Așa bine o să-ți pice limonada pe plajă…
Aveți unii așa niște chestii de prostâmpițeală...
În cartea recordurilor pentru paranoia când vă găsim?
E treaba ei ce face data viitoare, dacă ia în brațe un stâlp sau zboară peste pod, n-are decât să se ridice și să meargă acasă.

Nu am mai fost, am hotărât să o las așa. E aproape "nouă", cu un pic de spray/vopsea, o să și uit incidentul.

Mulțumesc pentru sfaturi!

#28
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,970
  • Înscris: 24.01.2012
Mulțumesc mult pentru caracterizare, asta spune multe despre user!
Ai dreptate, am fost prost și tâmpit( nu și paranoic, recunosc) când m-a lovit un flăcău cu o dubiță în spate, ca la Poliție să am surpriza că a declarat că eu am dat cu spatele și am intrat în el! Bine că aveam cameră pe mașină și s-a lămurit situația imediat.
Dar nu te împiedica de atâta lucru, tu fiind foarte inteligent(ă), ce mai-un geniu și având mereu dreptate, bineînțeles că știi exact ce trebuie făcut!
Hai, succese!

#29
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,750
  • Înscris: 30.07.2006
Poate deschide si infractoarea topic pe Softpedia sa intrebe ce sa faca, daca sa mearga la Politie sau nu.Posted Image

#30
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022

 LouisCyphre, on 10 iulie 2022 - 22:50, said:

Ai dreptate, am fost prost și tâmpit( nu și paranoic, recunosc) când m-a lovit un flăcău cu o dubiță în spate, ca la Poliție să am surpriza că a declarat că eu am dat cu spatele și am intrat în el!

Sunt situatii ce nu se pot compara. Ar fi ridicol sa se duca duduia aia pe la politie dupa ce a fugit si lovitura e si minora. Deci da, e cam paranoia.

Motivul pentru care trebuia sa se duca e altul, l-am zis, jigodiile nu trebuie tolerate, altfel se prabuseste societatea, ajungem intr-o mizerie cu totul.

Edited by Cyanid3, 11 July 2022 - 13:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate