Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Hyundai Elantra Exclusive CVT 2022

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#55
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Un intreg circ. Ma bucur sa aud ca in rest este totul bine. In perioada urmatoare o sa merg si eu la un dealer (nu stiu care) sa vb de o masina. Vad ca au inceput sa oferteze faceliftul. Daca modelul actual nu are un preț mai mic acum, o sa merg pe facelift.

#56
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
@usrnm parerea mea e ca faceliftul o sa vina cu un pret mult mai mare. Eu am dat 19.100e pe masina anul trecut si acum cu 19.000 se vindea Highway manuala.

Edited by special, 26 March 2023 - 18:51.


#57
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Vad la tiriac ca facelift highway cvt 22443, la care mai scazi rabla. E mai mult decat ai dat tu dar si preturile la toate au crescut. Nu stiu acum cum trebuie procedat, oare are sens sa caut vreun dealer anume sau toti sunt o apa si un pamant? E prima masina noua pe care as lua.o si nu stiu dupa ce sa ma uit.

#58
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Mergi la mai mulți dealeri,că diferă prețurile între ei.

#59
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
@usrnm eu am cerut pret la mai toti dealeri din bucuresti si de pe langa bucuresti. In bucuresti mi-au raspuns doar  doi, dintre care doar unul mi-a dat si pret ulterior( n-am inclus dab, aici am fost prin cineva ). Cel mai bun pret l-am primit la buzau, discount 400e plus vopsea metalizata gratuit. Pana la urma mi-au dat si cei de la DAB acelasi pret si am luat de la ei, dar sincer mai bine ma duceam la buzau . Targu jiu si Targoviste am inteles ca au si eu preturi bune.

Edited by special, 26 March 2023 - 20:45.


#60
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postspecial, on 26 martie 2023 - 20:41, said:

@usrnm eu am cerut pret la mai toti dealeri din bucuresti si de pe langa bucuresti. In bucuresti mi-au raspuns doar  doi, dintre care doar unul mi-a dat si pret ulterior( n-am inclus dab, aici am fost prin cineva ). Cel mai bun pret l-am primit la buzau, discount 400e plus vopsea metalizata gratuit. Pana la urma mi-au dat si cei de la DAB acelasi pret si am luat de la ei, dar sincer mai bine ma duceam la buzau . Targu jiu si Targoviste am inteles ca au si eu preturi bune.

Imi poti spune cum se numesc cei din Buzau? Miercuri am un drum pana in Moldova si as trece pe traseu pe la ei si poate si pe la altii pe drum

#61
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
RolCar Buzau

#62
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 21.01.2013
Eu am cumparat o masina de drive test de la RolCar Buzau. Nu am nimic de reprosat, par ok oamenii de acolo.

#63
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Va multumesc!

#64
fobily

fobily

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.10.2015
Îmi poate spune cineva ce consum are mașină în București la orele de vârf?

#65
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
@fobily Intre 10-12. Eu mai mult de 10 n-am avut,dar nici nu am parte de trafic bara la bara la orele mele de plecare/venire. De regula eu am consum 7-9 in oras.

#66
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
ODO : 8800KM... Momentan fara probleme majore, doar un greiere in usa soferului destul de sacaitor, se aude atat la muzica cat si denivelari. Dar asa il las pana la toamna cand voi merge sa montez luminile ambientale si tot atunci voi izola si fatele de usa sa scap de orice greiere, sper...

Zilele astea reinoiesc si politele, Casco 600e la Asirom, valoare masina 19.050e ( 21500 anul trecut) si RCA, 1160 lei ( 900 anul trecut) desi am mai crescut 1 clasa.

  Sambata am fost la Panda Self Service, am ridicat masina pe elevator si am ceruit toata burta masinii si am bagat ceara de cavitati in toate gaurile si praguri.Foarte multa tabla goala  pe sub ea, multe muchii de tabla la vedere  , deloc antifonata cu maclavais dala din fabrica.  Masina avea totusi  din fabrica ceva ceara bagata. Pe burta am folosit Nigrin Underbode Wachs  , dat in mai multe straturi, s-a format o pelicula destul de groasa,transparenta si mata. In cavitati am bagat Motip Hallow Wax, care vine cu furtun 360 grade.

O sa comand si un scut motor  din plastic de pe Alliexpres,.Cel de metal nu mi place, trebuie demontat la fiecare revizie ca nu are gura de vizitare si mai si rugineste in timp.

Attached Files


Edited by special, 22 May 2023 - 07:11.


#67
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
Intr.un an ti.a scazut valoarea masinii cu 2500 de euro??

Legat de ceruire...e necesara o astfel de operatiune? Imi aminteste de acum mai bine de 20 de ani cand ridicau daciile pe doua roti proptite.n doua scaune si o luau la pensula pe dedesubt. Asa moarta e tabla pe sub ea?

Stii prin ce metoda s.ar putea face ca geamurile toate sa poata fi coborâte sau ridicate fara sa apesi butonul continuu? Sau sa se inchida la incuierea masinii? Asta știu ca din alarma se poate face daca, dar daca nu au impuls, mai e posibil?
Oricum, nu inteleg de ce au gândit asa coreenii.

Edited by usrnm, 22 May 2023 - 21:24.


#68
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
La Asirom am avut cea mai buna oferta pentru ca am continuat  tot cu ei. Alianz si Omniasig mi au evaluat o la 17k si 18k la polite mai mari cu 200e. Sigur ca nu e necesara ceruirea, Hyundai are o tabla destul de buna dar am zis totusi ca o protectie in plus nu strica. Singura metoda ca sa poti face geamurile sa se inchida la buton este sa ti montezi o alarma Pandora/Viper.

#69
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 special, on 22 mai 2023 - 21:23, said:

La Asirom am avut cea mai buna oferta pentru ca am continuat  tot cu ei. Alianz si Omniasig mi au evaluat o la 17k si 18k la polite mai mari cu 200e. Sigur ca nu e necesara ceruirea, Hyundai are o tabla destul de buna dar am zis totusi ca o protectie in plus nu strica. Singura metoda ca sa poti face geamurile sa se inchida la buton este sa ti montezi o alarma Pandora/Viper.

Ea vine cu vreo alarma din fabrica? Ar trebui sa imi ajunga si mie masina pe luna viitoare, dar am luat.o chiar pe neve, n.am gasit una sa ma urc in ea inainte.
Inteleg ca nici impuls nu au in afara de geamul soferului?

#70
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
Are o alarma basic sa zic asa care se  bazeaza pe claxon.Practic incepe si claxoneaza, daca este deschisa usa. Impuls doar pe geamul soferului si daca nu ma insel si protectie prindere degete.Un alt minus sa i zic asa,butoanele spate de la geamuri nu sunt iluminate, dar pe mine nu ma deranjeaza ca nu stau in spate Posted Image)

Edited by special, 22 May 2023 - 21:34.


#71
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 special, on 22 mai 2023 - 21:34, said:

Are o alarma basic sa zic asa care se  bazeaza pe claxon.Practic incepe si claxoneaza, daca este deschisa usa. Impuls doar pe geamul soferului si daca nu ma insel si protectie prindere degete.Un alt minus sa i zic asa,butoanele spate de la geamuri nu sunt iluminate, dar pe mine nu ma deranjeaza ca nu stau in spate Posted Image)

Mda, aflu acum micile detalii care fac diferenta. Nu.s un capat de tara, dar daca la masini de acum 15 ani s.au putut pune astfel de "optiuni", in 2023 e de ras. O sa ma obisnuiesc, dar si ce mistouri o sa.mi iau :))

#72
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
Astea sunt nimicuri, dar intradevar s-au chitrosit ca sa tina pretul jos si au renuntat la anumite functii, mai mult sau mai putin importante. Cea mai mare chitrosenie dpmdv este functia de Sign Assist care este doar pe Exclusive Navi... o are i 20, are i30 si fix Elantra nu are :))...parerea mea e ca au blocat-o din soft cumva, camera exista, nu e ca si cum lipseste ceva....cred ca daca rasfoiesc forumurile pe la rusi sigur gasesc ceva despre treaba asta ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate