Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Moldova Mall - Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

Poll: Moldova Mall - Iasi (105 member(s) have cast votes)

Cat de mult v-a placut noul Mall?

  1. Foarte mult (7 votes [6.67%])

    Percentage of vote: 6.67%

  2. Destul de mult (13 votes [12.38%])

    Percentage of vote: 12.38%

  3. Asa si-asa (26 votes [24.76%])

    Percentage of vote: 24.76%

  4. Nu prea (15 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  5. BLEAH!!! (44 votes [41.90%])

    Percentage of vote: 41.90%

Vote Guests cannot vote

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postv3lsatis, on Apr 3 2006, 10:08, said:

insa e funny sa apesi pe butonu rosu cu stop de jos cand e plina scara de oameni  :D
romanul tot roman...

View PostJeanne_, on Apr 3 2006, 20:21, said:

De ce nu se ia nimeni de ardeleni?Si ei au un accent ciudat.

Mi-aduc aminte de episodul din "Dexter's Laboratory", cu tipul ala bully, care avea un tricou inscriptionat cu "I hate kids with funny accents" :)

#20
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
inseamna ca eu am fost la iulius mall. nu la asta nou despre care se vb aici.
ce m-a socat mereu la orasul iasi este faptul ca niciodata cand am vrut sa cumpar niste "adidasi" sau blugi nu am gasit!!!!!!

in rest orasul este cel mai frumos din moldova. este intr-adevar foarte lent... iar iulius mall era anost si cam pustiu......

poate in asta nou or fi si adidasi si blugi....

#21
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
pentru adidasi si blugi exista bazarul. molul e doar pentru gagici.

ne grabim undeva?

#22
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View PostJeanne_, on Apr 3 2006, 20:21, said:

.Si da, am iubit Mall-ul pe vremea cand nu era inca infestat cu snobism si cand dintr-o bursa iti puteai cumpara si blugi,si sandale, si cosmetice, si tricou si stateai si la o pizza. De necrezut,nu?

Acum, e drept, nu prea mai stiu cum e, dar din cate povestiti, nici nu imi doresc.
Aia de definiția mall-urilor în general... -_-

#23
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005

View Postnone, on Apr 6 2006, 17:07, said:

pentru adidasi si blugi exista bazarul. molul e doar pentru gagici.

ne grabim undeva?


:coolspeak:  nice!!!!!
mai ales partea cu graba. asa este. dar din pacate eu sunt mai impulsiv......

la ce bazar te refferi? luna trecuta am fost pe la iasi si am cautat blugi cu prietena mea.
si cand spui bazar...marfa e tot de bazar? Ka Kalitate vreau sa zic

#24
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postadizaha, on Apr 6 2006, 18:53, said:

:coolspeak:  nice!!!!!
mai ales partea cu graba. asa este. dar din pacate eu sunt mai impulsiv......

la ce bazar te refferi? luna trecuta am fost pe la iasi si am cautat blugi cu prietena mea.
si cand spui bazar...marfa e tot de bazar? Ka Kalitate vreau sa zic
la bazar nu's de "firma", la mall sunt...dar calitatea nu difera...parerea mea
iar bazarul e langa gara nicolina...sub pod...

Edited by M0n0, 06 April 2006 - 18:05.


#25
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
TOTAL dezamagit!

Poate ca ne-am creat standardele dupa Iulius Mall care-i cat China!

Eu am vazut si Bucuresti Mall si pot zice ca-i cam ca Moldova Mall, numai ca-i mai inghesuit.

#26
mada66000

mada66000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.01.2005
Nu stiu ce aveti cu moldovenii lol.Aici depinde si de gradul de educatie,cultura pentru ca nu toti moldovenii vorbesc asa cum vedeti voi pe la tv.Si eu sunt moldoveanca si nu imi este rusine ca sunt. In ceea ce priveste Mall-ul nu prea am ce comenta.Numai de asta ducea Iasul  lipsa. Alt "muzeu" ca si Iulius Mall-ul de altfel.Trebuie sa fii fraier sa mergi sa-ti faci cumparaturile la Mall cand poti face cumparaturi din alte locuri la preturi muuuuuuuuult mai mici.Dar asa e romanul.Plin de figuri adica vezi Doamne daca margi la Mall, te imbraci de acolo cu toate kitchurile facute pe vapor esti cineva numai pentru faptul ca ti-ai luat "toale" de la Mall.Cata prostie Doamne...:worthy: ca si Mac Donald's  de asemenea.Afara numai boschetarii mananca acolo. :lol:

#27
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
asa e! moldovenii e niste oameni foarti sinpatici!

#28
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postmufă, on Apr 3 2006, 16:21, said:

Cum, împins de niște "prieteni"? :D
o fi avut frana de mana trasa :D

zicea cineva de niste vremuri stravechi cand in mall se puteau face cumparaturi si iesi la o pizza ... asta prin ce an ? :huh:

#29
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Daca ma duc la iasi dupa Pasti, sa ma duc si prin Mall?
Apropo, ce aveti cu moldovenii?

#30
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005

View Postmaxy, on Apr 6 2006, 17:59, said:

Aia de definiţia mall-urilor în general... -_-
d'aia mergi des in Vitan Mall... ca-i plin de snobi :-j

Edited by jarrive, 07 April 2006 - 12:34.


#31
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005

View PostCristist50, on Apr 7 2006, 13:23, said:

Daca ma duc la iasi dupa Pasti, sa ma duc si prin Mall?
Apropo, ce aveti cu moldovenii?

camile si elefanti am vazut numai la circ.

daca tot ai scris "Mall", era greu sa scrii si "Iasi"?

#32
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Nu stiu de ce intotodeauna oamenii privesc numai partea proasta si condamna orice initiativa. Pe de alta parte, se cunoaste ca aici majoritatea sunt bucuresteni sau useri din orase mari/importante din tara. De ce? Pai uite eu sunt din Iasi, si sunt unul dintre putinii care este multumit atat de multitudinea (sau saracia) de localuri in care iti poti petrece timpul liber cat si de faptul ca s-a mai deschis inca un magazin in oras. Se numeste sau nu mall, se incadreaza sau nu in standardele unui mall (nu cred), ma gandesc ca sunt putine orase in tara asta care au 2-3-4 magazine de aceasta marime, la fel cum sunt putine orase care au 30-40-50 de localuri de petrecut timpul liber. Tot timpul am prieteni care sunt foarte ofensati si spun "oras de kkt". Cica nu ai unde sa mergi. Pai daca noi stam in Iasi, iar Iasi este unul din acele prime 5 orase din tara (B, CT, TM, B) ca marime si - zic eu - si numar de atractii, apoi cel care sta in Hunedoara, Suceava, Piatra Olt, si alte insignifiante de gen, apoi ala de ce sa se mai planga? Sau lui ii este mai usor pentru ca este mai usor sa alegi din 5 localuri decat din 50? Cate orase au mall-uri in Romania? Maxim 5. Noi avem pe unul (poate doua - daca consideram si MM) din mallurile Romaniei, si vine nu stiu care si se plange ca e oras de kkt ca mall-ul e o porcarie, ca acolo sunt numai snobi, si asa mai departe. Sa inteleg ca ati fi preferat sa va nasteti si sa traiti in Vaslui de exemplu?

Edited by StGermain, 07 April 2006 - 14:41.


#33
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
problema e ca nu ar trebui judecat un oras dupa nr de mall-uri sau carciumi deschise. Pe mine lucrul asta ma lasa rece. Sunt alte criterii mult mai importante, ca viata economica,viata culturala, aspectul orasului,locuri unde sa mergi in aer liber si care sa te incante dpdv al peisajului si tot asa..

#34
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Bre none, acum sincer, daca ma duc la Iasi ai impresia ca intrebam daca se merita sa trec pe la Mall Bucuresti sau la Mall Plaza.
Sau logica nu mai functioneaza?

Si ce legatura au camilele si elefantii? Din punctul meu de vedere, avand in vedere ca ma duc pe la Iasi, a fost o intrebare pertinenta. Nu inteleg de ce te-a deranjat atat

Ia uite domne ce sensibili sunt unii.

Edit: Si daca te-ai referit la faptul ca am scris Iasi cu i, ar trebui sa te mai gandesti si la faptul ca poate mai scapa degetul pe o tasta.

Edited by Cristist50, 07 April 2006 - 15:56.


#35
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003

View PostCristist50, on Apr 7 2006, 16:52, said:

Bre none, acum sincer, daca ma duc la Iasi ai impresia ca intrebam daca se merita sa trec pe la Mall Bucuresti sau la Mall Plaza.
Sau logica nu mai functioneaza?

Si ce legatura au camilele si elefantii? Din punctul meu de vedere, avand in vedere ca ma duc pe la Iasi, a fost o intrebare pertinenta. Nu inteleg de ce te-a deranjat atat

Ia uite domne ce sensibili sunt unii.

Edit: Si daca te-ai referit la faptul ca am scris Iasi cu i, ar trebui sa te mai gandesti si la faptul ca poate mai scapa degetul pe o tasta.

Oricum nu ai nicio o scuza pentru cel mai frumos oras.  :proud:
Din nefericire numarul de cocalari este imens in Iasi. Doar studentii mai salveaza onoarea acestui frumos oras dar... vai, incredibil cum studentii in loc sa fie urbani sunt din ce in ce mai cocalari. ( procentul fiind din nou ciudat de partea celor nascuti in Iasi).
Un studiu facut de mine desigur. :w00t:

#36
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
:) situatia e aceeasi peste tot cu numarul de cocalari, nu crede ca iasi-ul iese in evidenta cu ceva anume in privinta asta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate