Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Adventisti

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31449 replies to this topic

#18811
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 11 noiembrie 2018 - 17:36, said:

PEntru Biserica Primara cea adevarata a lu Dumnezeu, ceea ce numiti voi VT era Scriptura. Punct. Cea datatoare de invatatura ce duce la viata.

da...stiu...o sa-mi vi cu placa idioata a lu Paco ca VT e inspirat de Diabolu...Posted Image
Sunt de acord cu tine ca porcul nu trebuie mancat, si nu era nevoie de scriptura pentru a cunoaste asta.

Nu doar VT e iinspirat pe alocuri de Diabolu ci si Noul Testament. Eu am atras atentia ca prin toata biblia se gasesc inspiratii demonice.

Am aratat ca sunt cativa adventisti de la care am aflat care sunt versetele modificate. Problema e ca si ei inca folosesc biblia cu aceleasi erori inducand astfel printre credinciosi doctrine false. Doctrina trinitatii e una din ele.

#18812
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Pai vezi tu ca biblia nu sustine aceasta doctrina. Nicaieri nu scrie de un Dummezeu trinitar.

#18813
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,697
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 29 noiembrie 2018 - 14:48, said:

Concluzia fratelui Pastor Butoi e clara: esti demonizat!
Daca doresti poti prinde o promotie de Craciun pentru o sesiune de trei sedinte de cate o ora de exorcizare.
O suta douazeci de Euro intreg pachetul. Aproape mokka

Adventiștii nu fac exorcizări.

#18814
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 29 noiembrie 2018 - 13:18, said:

Nu doar VT e iinspirat pe alocuri de Diabolu ci si Noul Testament.
:D  vai...era cat pe ce sa-ti dau laic la cum ai inceput


Trinitatea nu e singura buba a adventisilor. De ar fi doar asta, li s-ar ierta, ca Dumnezeu e bun si milostiv.
Problema e ca acum, cu zi ce trece adventizmu se transforma intr-o Secta Culinara. Gastronomica radicala, aidoma nicolaitilor de odinioara.
Adicatelea, in timp ce sustin vegetarianismu pur[de origine cainită si mai apoi nicolaită], accepta transfuziile de sange cele interzise clar de Scriptura. :)

Am vazut cu ochii mei un exemplu clar: o fiica isi dusese muma la doctor ca era beteaga. Trebuia operata dar fiind vegana stricta, avea o anemie severa ceea ce doar prin transfuzii putea fi rezolvata. Evident ca a acceptat transfuzia. Iar cand i s-a spus adevaru, cum ca vegetarianismu e o greseala si transfuziile de sange la fel...a plecat suparata pe Adevar. :)

#18815
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDude_2nd, on 11 noiembrie 2018 - 17:34, said:

da, dupe cum scrie:"Cei ce se sfintesc si se curata in gradini, mergand unul cate unul in mijlocul celor ce mananca si carne de porc

View Postpacopaco1967, on 29 noiembrie 2018 - 13:18, said:

Sunt de acord cu tine ca porcul nu trebuie mancat
Ba voi astia ereticii, care ii dati inainte cu porku si cu sambata, da' nu sunteti adventisti, ia ziceti repede?
1. Voi mancati purcelus sau nu?
2. Voi tineti sabatul sau nu?

Hai, astept!
Dude si cu Popapaco... Posted Image

#18816
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,697
  • Înscris: 16.03.2004
Mai adaugă și pe colega Grateful...care la fel, nu aparține de cultul adventist, dar ține Sabatul și nu servește carne de porc!

#18817
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 01 decembrie 2018 - 14:42, said:

Ba voi astia ereticii, care ii dati inainte cu porku si cu sambata, da' nu sunteti adventisti, ia ziceti repede...
nemancatu porkului si a Sambetei, NU tine de adventism, NU sunt inventii ale adventismului.
ceteste Biblia, Sfinte! Posted Image

#18818
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Deci Dude papă saptamanal hălci intregi de purcelusi la protap.
Pe nemestecate, precum Lupul care gogâlț, gogâlț, halea in fiecare zi iezisori fără număr.
Si nici prin cap nu-i trece sa tina Sabatul.

Cum ar veni, predica apa si bea vin. OK.

Astept sa vina si Popa Paco sa marturiseasca
Sunt aproape convins ca e aceeasi situatie tipic fariseica dar, totusi, e mai bine sa scrie el, cu mânușița lui.

Popapaco? Posted Image

#18819
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 02 decembrie 2018 - 20:11, said:

Deci Dude papă saptamanal hălci intregi de purcelusi la protap.
Pe nemestecate, precum Lupul care gogâlț, gogâlț, halea in fiecare zi iezisori fără număr.
Si nici prin cap nu-i trece sa tina Sabatul.

Cum ar veni, predica apa si bea vin. OK.
asa ai ajuns si sa-L cetesti pe Domnul Hristos, si sa intelegi ca trebuie sa mergi la razboi sa-ti ucizi semenii si fratii de credinta...Posted Image

#18820
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aZDjEOz18dM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18821
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 02 decembrie 2018 - 20:11, said:

Deci Dude papă saptamanal hălci intregi de purcelusi la protap.
Pe nemestecate, precum Lupul care gogâlț, gogâlț, halea in fiecare zi iezisori fără număr.
Si nici prin cap nu-i trece sa tina Sabatul.

Cum ar veni, predica apa si bea vin. OK.

Astept sa vina si Popa Paco sa marturiseasca
Sunt aproape convins ca e aceeasi situatie tipic fariseica dar, totusi, e mai bine sa scrie el, cu mânușița lui.

Popapaco? Posted Image
Rar mananc carne si ori e de pui, ori peste .Nici sotia nu mai suporta nici macar mirosul carnii de porc. In schimb pate vegetal mananc fara greturi.
In ce priveste sabatul, pentru mine sarbatoare e mereu. Insa nu m-am decis sa ader unei biserici idolatre care au facut din sambata un obiect de disputa. Odihna e pentru om si nu invers. Dar important e sa ai in constinta (inima) pe cel ce iti aduce odihna. Vad mereu adventisti incrancenati si oripilati ca altii nu se supun ritualului bisericii lor. Asa se intampla cand au un dumnezeu ucigas care te omoara daca nu stai sa te odihnesti intr-o zi anume. Adevaratul Tata ceresc te inspira sa cauti odihna cand o ceri.


P.S.  Dudule , vad ca ai facut pasiune pentru Steven Anderson. Toti cei care lucreaza pentru dumnezeu insa nu au duhul Lui sunt lupi rapitori. Asculti pe individ si te tine in corzi intr-o tensiune continua. E duh inselator oricat adevar ar spune. Vorba lui Pavel, " daca dragoste nu am sunt ca un chimval zanganitor'' .

Edited by pacopaco1967, 09 December 2018 - 11:34.


#18822
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 09 decembrie 2018 - 11:31, said:

P.S.  Dudule , vad ca ai facut pasiune pentru Steven Anderson. Toti cei care lucreaza pentru dumnezeu insa nu au duhul Lui sunt lupi rapitori. Asculti pe individ si te tine in corzi intr-o tensiune continua. E duh inselator oricat adevar ar spune. Vorba lui Pavel, " daca dragoste nu am sunt ca un chimval zanganitor'' .
daaaaa....siguuur. Anderson e de la Satana ca si Biblia din care ceteste, n-asa? Posted Image

Anderson e unu dintre cei mai autentici proroci ai lui Dumnezeu. Am observat evolutia lui de pe vremea cand accepta si politica in secta, dar si uciderile. Acum e schimbat totala: nu mai accepta nici politica, trimitandu-i pe toti politicienii mascarici acolo unde le e locu, la Satana, si nici uciderile in razboaie.
in plus, Anderson crede si marturiseste ca Biublia e Cuvantul lui Dumnezeu pentru om, nu ca tine care predici si marturisesti ca Biblia e inspiratiunea Diabolului pentru om. :)

Edited by Dude_2nd, 09 December 2018 - 12:12.


#18823
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,697
  • Înscris: 16.03.2004

View PostGRATEFUL, on 09 decembrie 2018 - 14:27, said:

pana la urma pacatul mancatul porkului este mai mic

Dar este păcat? :huh:
De ce?

#18824
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
astepti si raspuns la asta? :)

n-ai sa vezi... :whistling

#18825
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 09 decembrie 2018 - 11:59, said:

daaaaa....siguuur. Anderson e de la Satana ca si Biblia din care ceteste, n-asa? Posted Image

Anderson e unu dintre cei mai autentici proroci ai lui Dumnezeu. Am observat evolutia lui de pe vremea cand accepta si politica in secta, dar si uciderile. Acum e schimbat totala: nu mai accepta nici politica, trimitandu-i pe toti politicienii mascarici acolo unde le e locu, la Satana, si nici uciderile in razboaie.
in plus, Anderson crede si marturiseste ca Biublia e Cuvantul lui Dumnezeu pentru om, nu ca tine care predici si marturisesti ca Biblia e inspiratiunea Diabolului pentru om. Posted Image
Esti ca un copil ce invata poezia fara sa o priceapa. Ti-am dat acel citat cu Pavel, fara dragoste nimic nu e .
Anderson e un chimval zanganitor, si cine il asculta nu se zideste duhovniceste ci doar devine incrancenat. Renunta sa il urmaresti, nu ai nevoie de atata cunoastere lumeasca, nu tu trebuie sa judeci lumea. Invata ce inseamna sa iubesti asa cum si Hristosul a aratat ucenicilor sai. Anderson asta, nu e unic in felul in care propovaduieste, mai era un african (la adventisti) de ziceai ca e gorila in atac cand "predica" . Chiar m-am mirat cum de au putut lasa un astfel de individ sa vorbeasca bisericii daca in vorbirea lui nu se simte duhul dragostei.

#18826
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 15 decembrie 2018 - 19:48, said:

Esti ca un copil ce invata poezia fara sa o priceapa. Ti-am dat acel citat cu Pavel, fara dragoste nimic nu e .
Anderson e un chimval zanganitor, si cine il asculta nu se zideste duhovniceste ci doar devine incrancenat. Renunta sa il urmaresti, nu ai nevoie de atata cunoastere lumeasca, nu tu trebuie sa judeci lumea. Invata ce inseamna sa iubesti asa cum si Hristosul a aratat ucenicilor sai. Anderson asta, nu e unic in felul in care propovaduieste, mai era un african (la adventisti) de ziceai ca e gorila in atac cand "predica" . Chiar m-am mirat cum de au putut lasa un astfel de individ sa vorbeasca bisericii daca in vorbirea lui nu se simte duhul dragostei.
tu nu esti nici in pozitia de a da sfaturi spirituale crestine, si nici in aceea de a vorbi despre dragostea crestina... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 December 2018 - 09:57.


#18827
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
astazi am aflat cu stupoare ca adventistii sustin faptu ca pasaju apocaliptic :"Si trupurile lor moarte vor zacea in piata cetatii celei mari, care, in inteles duhovnicesc, se cheama "Sodoma" si "Egipt", unde a fost rastignit si Domnul lor. (Apoc.11:8)" s-a intamplat la Revolutia Franceza. Asadar, conform cu interpretarea lu EGW, "Cetatea ce Mare" apocaliptica e insasi Capitala Parfumurilor, Parisu. Posted Image
in plus, cei doi martori sunt nici mai mult nici mai putin decat...Vechiul si Noul Testament. :lol: a caror trupuri scrise pe hartie au fost arse in foc in timpu Revolutiei. :)

Edited by Dude_2nd, 16 December 2018 - 11:01.


#18828
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDude_2nd, on 16 decembrie 2018 - 11:00, said:

astazi am aflat cu stupoare ca adventistii sustin faptu ca pasaju apocaliptic :"Si trupurile lor moarte vor zacea in piata cetatii celei mari, care, in inteles duhovnicesc, se cheama "Sodoma" si "Egipt", unde a fost rastignit si Domnul lor. (Apoc.11:8)"

Dude, ce zic bruclinezii despre pasaj?
Cine-s cei doi martori?

Hai ca pana acum s-a demonstrat ca bruclinezii-s cu feminizmu'.
Cu iesplicarea profetiilor cum stau?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate