Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Cum spui elegant adio... si n-am cuvinte

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#73
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,796
  • Înscris: 12.01.2018
spui ca nevasta nu te mai lasa si te-a inchis in casa

#74
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Da, poți fi stolkărot on-line,  dar doar dacă ești conectat online.   Eu, de exemplu,  nu am o viață socială online full options.   Am un grup pe whatsapp cu niște oameni care le dau voie să mă stolkărească oricând au ei chef, pentru că-mi place.   Am un cont pe FB dar acolo intru foarte rar și cam bate vântul,   Doar când și când mă mai invită câte o domnișoară nurlie să mă împrietenesc cu ea (probabil vreun nigerian plictisit..).   Mă mai stolkărește telefonul cu mesaje de pe la bancă,  rds,  orange.    În rest,  nada.    Aaa,  mai este forumul ăsta populat majoritar cu masculi veniți la trololo.  

Ce spui tu este corect,  dacă ești activă social,  rupi FB,  toate rețelele,   pui poze cu tine,  no,  apăi … știu și eu?
Totuși,  cred că stolkăreala aia nașpa,  care te cam tulbură,  este să vină fostul iubit,  să apese pe toate tastele de la interfon și să cânte “Iubire,  bibelou de porțelan”   Pe la ora doo noaptea.

View PostEMPP, on 28 august 2021 - 18:53, said:

spui ca nevasta nu te mai lasa si te-a inchis in casa

Da!    Ăsta e argument premium!

Sau varianta platinium:

“vezi că a aflat nevastă-mea de noi,  zice că a venit momentul să te cunoască,  mă rog, așa strigă din bucătări, dar nu mă duc să cer amănunte pentru că-i cu obiecte tăietor înțepătoare în raza de acțiune … apropo, nu te duci să vezi ce mai face mătușa ta de la Urlați?   Să nu pună mâna pe tine, că-n furia asta … nu poți ca dă știi”

#75
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020

View Posttomaso, on 28 august 2021 - 19:02, said:



Ștergi TOT mesajul de pe PM fără explicație, ștergi contul și așa termini o conversație pe internet când vezi că ai depășit limita de discuție normală și tu știi bine că nu vei putea niciodată să te întâlnești cu femeia aia în viața reală ori că e măritată ea ori că ești însurat tu ca bărbat.

Și asta a fost toată relația pe internet cu una și deșteaptă și frumoasă.

#76
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postclara1, on 28 august 2021 - 19:20, said:


Ștergi TOT mesajul de pe PM fără explicație, ștergi contul și așa termini o conversație pe internet când vezi că ai depășit limita de discuție normală și tu știi bine că nu vei putea niciodată să te întâlnești cu femeia aia în viața reală ori că e măritată ea ori că ești însurat tu ca bărbat.

Și asta a fost toată relația pe internet cu una și deșteaptă și frumoasă.

Păi asta nu-i relație, este doar fantezie online.

#77
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020

View Posttomaso, on 28 august 2021 - 19:24, said:

Păi asta nu-i relație, este doar fantezie online.

Internetul e foarte periculos.

Poți să o faci pe una să vină și de la 400 km să te vadă și să vrea să se întâlnească cu tine doar dacă îi dai numele tău real și îl caută pe internet să vadă cine ești.

Și tu să fi cu vreo 20 de ani mai mare decât ea.

Poate e fantezie pentru bărbat dar sigur pentru femeia aia nu era fantezie.

O discuție pe internet o faci numai cu cineva care tu știi că ea va fi foarte interesată ea de persoana ta.

Deci a fost fantezie pentru ea sau chiar a crezut că va ajunge să se întâlnească cu bărbatul ăla ?

Și dacă ea s-ar fi întâlnit cu bărbatul ăla ar fi vrut tot ea să se și culce cu bărbatul ăla ?

Mai bine că a fost șters tot mesajul pe PM și ea a dispărut definitiv din peisaj.

#78
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Clara, esti o tipa foarte sensibila si finuta, te-ai potrivi cu domnul Tomaso, de care stiu ca iti place. Asa se intalnesc oamenii on-line, cand vad ca se potrivesc pana si la detaliile despartirii... sa speram cu nu va interveni nimeni sa va strice o comunicare atat de frumoasa...

Edited by Cr1spy, 28 August 2021 - 19:58.


#79
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

clara1 said:

1630172921[/url]' post='28166673']
Internetul e foarte periculos.

Poți să o faci pe una să vină și de la 400 km să te vadă și să vrea să se întâlnească cu tine doar dacă îi dai numele tău real și îl caută pe internet să vadă cine ești.

Și tu să fi cu vreo 20 de ani mai mare decât ea.

Poate e fantezie pentru bărbat dar sigur pentru femeia aia nu era fantezie.

O discuție pe internet o faci numai cu cineva care tu știi că ea va fi foarte interesată ea de persoana ta.

Deci a fost fantezie pentru ea sau chiar a crezut că va ajunge să se întâlnească cu bărbatul ăla ?

Și dacă ea s-ar fi întâlnit cu bărbatul ăla ar fi vrut tot ea să se și culce cu bărbatul ăla ?

Mai bine că a fost șters tot mesajul pe PM și ea a dispărut definitiv din peisaj.


Păi și dacă nu am cont pe nicio rețea de socializare? Ce să vadă?
Trebuie să aprofundăm subiectul punctat de tine,  este foarte interesant și de actualitate. Citeam că în ultimii ani cele mai multe relații se înfiripă online.

Nu știu dacă am înțeles corect.  Zici că fetelor le plac bărbații cu 20 de ani mai în vârstă?

Mi-am notat și ideea că orice irl ar trebui să includă și ceva amor (sex,  cum i se spune acum)

Edited by tomaso, 28 August 2021 - 20:04.


#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttomaso, on 28 august 2021 - 18:03, said:

Dragă colegă,  îmi pare rău că te-am supărat.  Sincer o spun! Îți urez din suflet să nu simți rău din iubiri. Să fiu eu pesimistul care greșește.
Nu m-ai suparat cu nimic. Daca nu-ti cant in struna si nu-s in limba ca restul forumistelor ( si probabil si forumisti ) dupa randurile pe care le asterni inseamna ca-s suparata? Lol. E ok, nu suntem pe acelasi vibe. No problemo. Posted Image
Bottom line, love is for the weak Posted Image

#81
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostMembruAnonim, on 28 august 2021 - 20:13, said:

love is for the weak Posted Image

Slăbiciuni omenești,  pârdalnica asta de inimă … csf ..ncsf …

#82
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View Posttomaso, on 28 august 2021 - 20:18, said:

pârdalnica asta de inimă … csf ..ncsf …

Gogosi! Signura legatura dintre instinctul de reproducere (asa-zisa dragoste) si inima este data de pomparea sangelui in anumite zone Posted Image

#83
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Era o figură de stil,  normal că iubirea nu-i în mușchiul inimii,  este în creier.

#84
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,324
  • Înscris: 13.01.2011
Așa cum prea mulți ,,fluturi " în stomac te pot duce la ulcer, pentru că este hiper aciditate pe sistem nervos, de la emoțiile și gîndurile... ei da, generate în căpuț.

Edited by crisstonne, 28 August 2021 - 22:29.


#85
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Nasol daca stie ca ai masina, asta cu masina mergea la sigur.
Apari intr-un scaun cu rotile si ii spui ca de la brau un jos ai paralizat, in timp ce ii faci cu ochiul pui accentul pe "de la brau in jos", intelege ea, cred.

#86
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.06.2010
Ce ma faceam eu fara tine, RangerBoy!?
Te astept in continuare cu sfaturi la fel de bune. Da-ti silinta, poti mai mult!

#87
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,520
  • Înscris: 21.04.2014
Varianta eleganta: ii spui ca te grabesti sa o conduci acasa, pentru ca la ora 20 ai o intilnire cu Cindy Crawford, iar la ora 22 cu Heidi Klum. O sa creada ca esti dus cu pluta si iti zice ea: "Adio, dilimache !". :D

Varianta necioplita: incepi sa plescai cu mincarea in gura, sa rigii la masa, sa te scobesti in nas, sa dai vinturi si sa fluieri admirativ dupa chelnerite. Te lasa urgent si nu te mai cauta in veci ! :priest:

#88
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Lasati mey omul in pace, daca el vrea sa-i spuna femeii ca este habotnica, ca stie ca ii va taia pofta de vinuri, ca o sa-l siluiasca cu posturile... sa se racoreasca de toate fricile si sa-i spuna verde in fata, intr-un mod elegant: Nu te vreau, domnita, in veci n-am sa te plac! Eu sunt un om serios...

#89
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Vedeți?    
Tot felul de scenarii, de regie, coregrafie  și pentru ce?!?
Nu-i mai simplu să-i spui  direct, fără ocolișuri că se finita la comedia?

View Posthoneybee, on 29 august 2021 - 21:32, said:

Varianta necioplita: incepi sa plescai cu mincarea in gura, sa rigii la masa, sa te scobesti in nas, sa dai vinturi si sa fluieri admirativ dupa chelnerite. Te lasa urgent si nu te mai cauta in veci ! Posted Image

Parcă a fost un film fain pe tema asta.   Unul pune pariu cu amicii că o determină pe una să-l părăseasă.   Și ea,  la rândul ei,  face pariu cu amicele tot pe tema asta.   Urmează tot felul de chestii amuzante,  numai că,  fără să-și dea seama,  se îndrăgostesc și problem.   Află că erau obiect de pariu,  se supără,  dar,  după cum se știe,  iubirea este întotdeauna mai puternică decât ura și se termină cu happy end.       Nu mai țin minte cum se numea filmul, dar chiar a foat fain

#90
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,520
  • Înscris: 21.04.2014
Pentru improspatarea memoriei. :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AkOcZ0S8vDg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate