Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Bet for fun

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Hehe, bravo. Chiar daca ai trecut prin ceva emotii...ai riscat destul de mult si ai castigat !
Am pus si eu ceva meciuri ieri, din pacate nu am avut "norocul" tau.

Profit ? 2.500 lei  :lol:.

De acum incolo nu o sa mai pun mai mult de 3 meciuri pe un bilet, si asta rareori. O sa pun doar pe cate un meci.

Attached Files


Edited by ReKo, 13 April 2006 - 12:48.


#20
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Eu m-am plictisit de pariuri, sincer... sa stai sa cauti meciuri, sa analizezi etc... ori risti si eventual castigi, ori pierzi si gata.

Uite asa am luat hotararea de a miza toti banii pana cred eu ca ajunge. Asa am pus azi pe un meci de basket din Spania pe echipa clar favirizata... cota 1.45, miza 77 unitati, castig posibil 111. Am pierdut.

Nu-mi pare rau, eu m-am convins ca nuy se poate castiga din pariuri, singura care castiga sigur, e casa.

Bafta celor care mai joaca.

Si nu uitati... pariati doar d eplacere, si nu pentru a castiga bani.

#21
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Uff...cam aiurea. Imi pare rau ca nu mai pariezi :(

#22
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005

View PostOne of Them, on Apr 13 2006, 18:42, said:

Eu m-am plictisit de pariuri, sincer... sa stai sa cauti meciuri, sa analizezi etc... ori risti si eventual castigi, ori pierzi si gata.

Uite asa am luat hotararea de a miza toti banii pana cred eu ca ajunge. Asa am pus azi pe un meci de basket din Spania pe echipa clar favirizata... cota 1.45, miza 77 unitati, castig posibil 111. Am pierdut.

Nu-mi pare rau, eu m-am convins ca nuy se poate castiga din pariuri, singura care castiga sigur, e casa.

Bafta celor care mai joaca.

Si nu uitati... pariati doar d eplacere, si nu pentru a castiga bani.


sunt aproape de acord..ca sa castigi pe termen lung ..zic eu .. tb sa ai o strategie de la care sa nu te abati ,sa nu bagi zilnic ...si sa ai multa rabdare....daca nu ..atunci doar pierzi timp pretios...si azi castigi ..maine pierzi..si realizezi ca in timp singurul lucru realizat e timpul pierdut...:)

#23
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Ca si incheiere, am pariat (mizat) in total 5.532.600 lei, si am castigat 5.636.900, adica un profit de 100.000 de lei si un pic... la care se adauga... Asta ca sa aveti idee ce de bani se pot face din pariuri.

In cel mai bun caz esti pe profit foarte mic...

Daca va uitati pe cele mai multe site-uri cu predictii, o sa vedeti ca au statistici care arata profitabilitatea predictiilor facute. Statisticile sunt facute in general pe an competitional, si de obicei se axeaza pe un singur sport (ex. fotbal) si chiar un singur campionat (ex. Premier League).

Cel mai des veti vedea profituri de aprox. 10% si foarte rar ating 20%. Site-urile care promit profituri de 30-40% cer anumite taxe de inregistrare/membru - adica platesti lunar sa primesti cele mai bune predictii. Site-urile respective traiesc de fapt din aceste taxe adunate de la naivi.

Ideea e ca la aceste site-uri meciurile sunt atent analizate, se iau in considerare mai multi factori, opiniile mai multor persoane etc... si totusi au profituri de doar 10-20%... asta inseamna ca daca incepi cu 10 milionae, peste aproximativ un an vei avea un profit de 1.000.000 de lei. In acest timp casa a castigat 5-10% din fiecare pariu din fiecare zi...

Cel mai simplu de exemplificat acest lucru este prin a lua un meci fictiv de Baschet unde se joaca sa spunem o finala, si se intalnesc doua echipe la fel de puternice. Exista doar 2 variante, castiga echipa 1 sau echipa 2. Sansele lor sunt egale, adica 50-50%, deci in mod normal ar trebui sa avem cote de 2 pentru ambele echipe, insa nu este asa, de fapt avem 1.9 pentru amandoua.

Ambele echipe avand sanse egale, se va paria aproximativ la fel pe ambele echipe. Exemplu echipa 1 pariaza 100 de persoane cate 10 dolari, iar pe echipa 2 tot aprox 100 de persoane cate 10 dolari.

Castiga prima echipa, cei care au pariat pe ei, vor primi banii de fapt de la cei care au pariat pe echipa 2. Casa ramane cu diferenta dintre 1.9 si 2. Deci la 200 de pariuri de cate 10 dolari, casa castiga 200 de dolari, adica cei 10% pe care i-a scazut din cota.

Exact la fel este si in cazul echipelor mai slabe vs echipe ma putrernice. Sa spunem o echipa are cita de 1.4, iar cealalta o cota de 3. Proportia se pastreaza si in cazul pariurilor, adica pe echipa mai puternica vor paria vreo 300 de persoane, in timp ce pe echipa mai slaba vor paria vreo 40 numai.

Cotele se modifica in timp real, astfel incat orice echipa castiga, castigul sa fie asigurat din banii celor care au pariat pe echipa adversa, casa doar strange comisionul... iar la cate pariuri sunt zilnic, si la ce valoare se ridica, va puteti da seama ce profituri au aceste case de pariuri...

Concluzie, jucati doar de placere si nu jucati pe orice meci care va vine in cale si care pare sigur...

De asemenea, recomand, desi nu cunosc foarte in detaliu sistemul, sa jucati la Betfair. aici nu exista de fapt o casa de pariuri, cu un loc organizat pentru pariuri. E un fel de piata P2P. Avantajul este ca nu mai intervine  comision, iar daca o echipa are 50% sanse de castig, foarte probabil veti avea cota oferita de 2, sau chiar mai buna, uncat cei ce ofera cote, trebuie sa dea cote din ce in ce mai bune decat cele existente, ca doar cel care pariaza, pariaza pe cota cea mai favorabila.

Tot timpul insa trebuie sa aveti in vedere faptul ca daca sunt 50% sanse sa castigati, sunt si 50% sanse sa pierdeti, deci pe termen lung, va veti da seama ca de fapt jucati doar pentru a va afla in treaba, incat potrivit teoriei lui D'Alambert pe termen lung totul se echilibreaza, deci numarul castigurilor va fi egal cu cel al pierderilor.

Sper ca acest post al meu sa fie unul prin care sa se inteleaga faptul ca din pariuri nu se poate trai, cei care totusi o fac, sunt putini, si au si noroc.

Bafta in continuare!

#24
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
De asemenea, recomand sa va inregistrati pe site-ul http://www.playbetfair.com unde puteti paria fictiv. Vi se da 1000lire cu care va puteti juca, pentru a va familiariza cu sistemul betfair. Se acorda si premii saptamanale de 50 lire pentru cei mai buni pariori, si lunar 100 de lire (atentie lire reali cu care puteti paria pe betfair).

Cotele de pe playbetfair sunt cele de pe betfair, si sunt actualizate la 30 de secunde.

#25
edyshor

edyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2006
salut .. am si eu o intrebare .. m-a rugat un nene sa-i fac un program de pariuri .. isi deschide casa de pariuri .. si am vazut cum arata, dar am inteles ca, cotele se calculeaza dupa o formula (in mare, si apoi le modifica manual daca vrea) .. aveti idee de un site sau ceva info de unde pot sa obtine ?! ..
cam atata imi trebuie .. calculul, formulele, eventual daca pot sa-mi extrag eu evenimentele de pe un site sau dintr-un SQL public ..

mersi :)

#26
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
o sa ma interesez  ..daca aflu ceva folositor iti trimit un pm.

#27
s3ven

s3ven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 31.07.2005

View Postedyshor, on Jun 30 2006, 04:43, said:

salut .. am si eu o intrebare .. m-a rugat un nene sa-i fac un program de pariuri .. isi deschide casa de pariuri .. si am vazut cum arata, dar am inteles ca, cotele se calculeaza dupa o formula (in mare, si apoi le modifica manual daca vrea) .. aveti idee de un site sau ceva info de unde pot sa obtine ?! ..
cam atata imi trebuie .. calculul, formulele, eventual daca pot sa-mi extrag eu evenimentele de pe un site sau dintr-un SQL public ..

mersi :)

isi deschide doar o singura casa de pariuri ? sau vrea sa faca un lant de case d epariuri, sunt firme care vand deja soft pentru asa ceva doar ca este foarte scump

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate