Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Hyundai Tucson 2021 PHEV

- - - - -
  • Please log in to reply
408 replies to this topic

#379
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012
7 luni/15000 km... încă-i bătaie cine-o conduce :P

#380
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Am iesit cu ea la cabana  Posted Image
Attached File  cabana.jpg   364.8K   157 downloads

#381
DMG06

DMG06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.06.2006
Salutare,

Am inceput sa caut si eu jante / cauciucuri de iarna pentru PHEV. Cartea tehnica (cel putin a mea, la Luxury) nu contine decat dimensiunea curenta de anvelope, 235/19/50.

Si tot cautand am realizat ca au o gramada de parametrii, cred ca imi bag picioarele si o iau spre reprezentanta... :/

Attached Files


Edited by DMG06, 27 August 2022 - 15:35.


#382
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,586
  • Înscris: 11.07.2006
Eu am cumparat anul trecut aceasta anvelopa,foarte multumit.
https://www.anvelope...19-103-v-xl.htm

#383
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012
ghidându-mă aici:

https://www.wheel-si...ai/tucson/2021/

am ales jante

la cauciucuri e simplu...

#384
AlexAnnecy

AlexAnnecy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 06.06.2015

 DMG06, pe 27 august 2022 - 15:32, a scris:

Salutare,

Am inceput sa caut si eu jante / cauciucuri de iarna pentru PHEV. Cartea tehnica (cel putin a mea, la Luxury) nu contine decat dimensiunea curenta de anvelope, 235/19/50.

Si tot cautand am realizat ca au o gramada de parametrii, cred ca imi bag picioarele si o iau spre reprezentanta... :/

Nu e motiv de panica, Internetul are grija:

https://www.wheel-si...-t-gdi-eudm-227

Scuze de repost, am vazut dupa...

Edited by AlexAnnecy, 29 August 2022 - 20:44.


#385
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012

 AlexAnnecy, pe 29 august 2022 - 20:44, a scris:



cred că duc și io cărăbușul să vadă lacul 'cela, dar - mai e tot atât de limpede? :o

#386
DautiGabriel

DautiGabriel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2020
Salut!că sa faci bluelink complet operațional că și în state ai nevoie doar de un VPN...dezinstalez i aplicația,te conectezi la net prin von că sa poți schimba regiunea(sa nu mai apari că locație in UE)o reinstalezi,te loghezi din nou și gata!

#387
andreiQS

andreiQS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.09.2021

View PostDautiGabriel, on 21 aprilie 2023 - 09:24, said:

Salut!că sa faci bluelink complet operațional că și în state ai nevoie doar de un VPN...dezinstalez i aplicația,te conectezi la net prin von că sa poți schimba regiunea(sa nu mai apari că locație in UE)o reinstalezi,te loghezi din nou și gata!

Esti sigur? Adica ai testat? Ar ajuta un mic ghid, ca mie nu mi-a iesit. Adica poti, numa ca e alta aplicatie cel putin pe state, asa ca nu mai e contul tau de Bluelink de la Hyundai Europe.. daca iei aplicatia de la Hyundai Europe din nou, la vpn fiind cum ai zis tu, iti incarca exact setarile originale fiindca stie masina. Daca poti ajuta cu un ghid, cum ai facut tu si ti-a iesit, cu siguranta ai ajuta.

#388
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Am ajuns la 18.000 si prima eroare - am facut programare la service, se pare ca este o campanie pentru asa ceva. Trebuie schimbat tot lichidul din instalatie.
Maine am programarea, sa vedem daca mai apare sau nu.
Saptamana trecuta am facut si revizia de 2 ani - pret 949 RON (ulei, filtre si manopera) + update la sistemul de infotainment.

Attached File  eroare.jpeg   368.67K   96 downloads

#389
fmarius0895

fmarius0895

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.04.2019
Deci este o rechemare pentru problema ta, acum o saptamana ai facut revizia, dar nu s-au obosit sa verifice aspectul asta.
Genial!

#390
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Ba da, stiau de problema dar nu au inca aparatul necesar pentru asta (cel putin asa mi-au spus). Am inteles ca antigelul folosit ar fi de vina pentru eroarea asta, nu stiu daca e adevarat sau nu.

#391
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,434
  • Înscris: 08.12.2006
Eu nu vad o eroare ci un mesaj de avertizare..

#392
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Poti sa-i spui cum vrei, o problema a existat. Ieri am fost programat pentru aceasta eroare/mesaj de avertizare. A fost schimbat antigelul din instalatia de racire motor electric si curatat tot circuitul.
Mesajul a disparut, sper sa nu mai apara.
In rest despre masina nu sunt prea multe de spus, functioneaza impecabil. Motorul termic parca e mai fasnet ca la inceput, posibil doar sa mi se para.

#393
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012
-mie mi-au spus răspicat să nu umblu EU la acel lichid,de fapt scrie și pe dop: se umblă numai de mecanicii autorizați.

 fmarius0895, on 22 mai 2023 - 07:56, said:

Deci este o rechemare pentru problema ta, acum o saptamana ai facut revizia, dar nu s-au obosit sa verifice aspectul asta.
Genial!

aș zice că întâi tre să-ți vină chemarea prin poștă..., apoi programare - că s-au cam aglomerat șoselele cu hyundaiuri :)
așa am primit io când cu update-ul de soft.

#394
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Pai nici eu nu am umblat, doar m-am uitat la nivel si era intre min si max. Acuma dupa interventie vad ca au pus lichid peste maxim.

#395
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012
am scris doar ca fapt divers :)

#396
fmarius0895

fmarius0895

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.04.2019

 gushpi, on 25 mai 2023 - 07:55, said:

-mie mi-au spus răspicat să nu umblu EU la acel lichid,de fapt scrie și pe dop: se umblă numai de mecanicii autorizați.



aș zice că întâi tre să-ți vină chemarea prin poștă..., apoi programare - că s-au cam aglomerat șoselele cu hyundaiuri Posted Image
așa am primit io când cu update-ul de soft.


Update la sistemul de infotainment sau la ceva ecu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate