Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Venit pasiv din cripto - staking, liquidity mining, yield farming

  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#163
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View PostD-Nblog, on 08 martie 2022 - 15:36, said:

Stable coin va fi, n-ar trebui să scadă și peste 100$ e, da. Dacă aveam 1000$, luam aia cu 100$ bonus. Oare merg ambele? Măcar să le activez.

https://nexo.io/welcome - Sign up Now & Get $100 in BTC
Nexo offers a simple, secure way to build your crypto portfolio. Get a $100 welcome bonus, paid out in Bitcoin, when you make your first top-up of $1,000 or more.
Am întrebat. Zice că doar un bonus intră :(

#164
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Azi au intrat după 4zile. Doar 8% earn pe euro dacă alegi depozit 3 luni. Ei se laudă cu 12%, nu am găsit așa ceva! La BTC se laudă cu 8%. Fals. E 5% doar dacă bagi earn pe o lună

#165
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
12% la earn € / stablecoin ai dacă deții nivel platinum ( cel puțin 10% din portofoliu să fie nexo tokens) + să optezi ca dobânda sa fie plătită in nexo token..
Adică un joc la ruleta rusească 😀...doar să prinzi un moment cand nexo token sa fie pe la 1.4 - 1.6 $ ca să cumperi pentru nivel platinium.
Îți dau exemplu meu : depozit flexibil usdc 12%  ( nivel platinium + earn in nexo token) insă am cumpărat nexo token cand era sus pentru nivel platinium,  și cand a picat prețul la tokenul lor s-a evaporat toată dobânda câștigată la stablecoin pe cateva luni, chiar pe minus am ieșit..

#166
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Ce parere aveti despre Freeway io (fostul aubit io)? Sunt din 2019 pe piata, ofera 43% la stablecoins ceea ce mi se pare prea mult, avand in vedere ca majoritatea platformelor au taiat drastic castigurile chiar si cu 70%.

#167
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003

View Postwiz4rd_24, on 08 martie 2022 - 17:51, said:

Pentru card aștepți până la bătrânețe ��

Nu chiar... iata ca s-au trezit cei de la NEXO si acum ofera atat carduri virtuale cat si carduri fizice!
Doar ca... in anumite conditii!
Pentru virtual trebuie sa ai in balanta minim 50$ in cripto
Pentru fizic trebuie sa ai planul Platinum si 500$ in balanta

La cheltuiala se trage din creditul in $ disponibil, de la credit line!
Asadar, la plata nu se trage direct din cripto... poti doar sa faci top-up catre credit disponibil ori sa vinzi cripto catre sectiunea credit disponibil
Conversia din dolari in euro o fac ei automat
Cardurile Nexo se pot inrola in Google Pay si Curve

Eu am comandat si cardul fizic (cica ar ajunge in 2 saptamani dar termenul de livrare este estimat pana la o luna)
Voi avea 2% cashback la platile cu cardul (primit in tokenul Nexo)

Attached Files


Edited by rz, 14 April 2022 - 14:14.


#168
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Cardul nexo e ok numai daca ai nivel platinum, numai acolo poti sa ai 0% APR, restul platesc dobanda daca il folosesc, eu asa am inteles, e un fel de debit bazat pe linia de credit oferita de ei in functie de cati bani ai in cont la vedere (depozitele crypto pe termen nu le considera), o ciudatenie.

#169
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Da, ceva de genul... ar mai fi varianta ca atunci cand ai profit calumea pe o criptomoneda sa duci o parte in linia de credit si de acolo sa retragi cu cardul.
Intr-adevar, am facut la toate cripto din balanta fixed term pe o luna (se castiga o mica dobanda) si am observat ca nu mai am nimic in linia de credit... dar pot oricand sa fac un top-up si atunci se (re)face si balanta pentru card!

Edited by rz, 14 April 2022 - 18:44.


#170
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
eu am ceva pe fixed term dar nu am 500$ credit line...LOL, l-am facut pe cel virtual asa in caz de urgenta majora. Merge inrolat si in Curve.

#171
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Nu este obligatoriu ca cei 500$ sa fie pe linia de credit... pot sa fie si pe flexi si pe term.
Se mai cere insa planul Platinum iar asta inseamna ca trebuie sa ai in permanenta NEXO token in valoare de minim 10% din totalul balantei... daca adaugi alt cripto (suma mai mare) in balanta si nu pui ceva si pe NEXO, ca sa ajungi din nou la 10% in NEXO din totalul balantei, risti sa te treaca la planul Gold, cu mai putine beneficii.

#172
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Aștept perioada cand Nexo Token ajunge sub 1.5$, să cumpăr ceva pentru nivel platinium..până atunci, pauză la card...

#173
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

View Postwiz4rd_24, on 10 aprilie 2022 - 15:00, said:

12% la earn € / stablecoin ai dacă deții nivel platinum ( cel puțin 10% din portofoliu să fie nexo tokens) + să optezi ca dobânda sa fie plătită in nexo token..
Adică un joc la ruleta rusească ��...doar să prinzi un moment cand nexo token sa fie pe la 1.4 - 1.6 $ ca să cumperi pentru nivel platinium.
Îți dau exemplu meu : depozit flexibil usdc 12%  ( nivel platinium + earn in nexo token) insă am cumpărat nexo token cand era sus pentru nivel platinium,  și cand a picat prețul la tokenul lor s-a evaporat toată dobânda câștigată la stablecoin pe cateva luni, chiar pe minus am ieșit..
unde pe ce site?

am vrut sa pun la staking pe binance dar vad ca dobanda e in jur de 6% la stablecoin adica jumate cat ofera pe crypto.com? am mai vazut o moneda  parca AXS cu 20 % cred ca dobanda stie cineva ce e cu ea ca nu prea am inteles pe binance

#174
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
La nexo.io ai 12% la stablecoin în anumite condiții...vezi ca la crypto.com s-a stricat treaba de ceva vreme, a fost odată  12% stablecoin...

#175
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Au dat drumul la carduri, dar îmi par ca fiind cam degeaba dacă sunt carduri de credit. Pui bani și trebuie să îi returnezi ��. Îmi doream să fie unul ca la cro, binance. Faci top up pe el sau îți ia din cont.

#176
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

View Postwiz4rd_24, on 16 aprilie 2022 - 17:14, said:

La nexo.io ai 12% la stablecoin în anumite condiții...vezi ca la crypto.com s-a stricat treaba de ceva vreme, a fost odată  12% stablecoin...
acum nici o luna am pus cu 12 ?usdc

nu am curaj sa pun pe astfel de site

#177
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Când iti expiră depozitul de la Crypto.com treci la noul plan : 8% pentru depozit la termen -  3 luni....
  La nexo ai 8% depozit flexibil, plata la zi...numai zic că pentru cei 8% de la Crypto.com, pe lângă faptul că ai banii blocați pe 3 luni, mai e nevoie și de cardul verde/indigo , deci încă 3500€ blocați pe 6 luni in CRO..o mizerie in opinia mea..

Edited by wiz4rd_24, 16 April 2022 - 19:32.


#178
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

View Postwiz4rd_24, on 16 aprilie 2022 - 19:31, said:

Când iti expiră depozitul de la Crypto.com treci la noul plan : 8% pentru depozit la termen -  3 luni....
  La nexo ai 8% depozit flexibil, plata la zi...numai zic că pentru cei 8% de la Crypto.com, pe lângă faptul că ai banii blocați pe 3 luni, mai e nevoie și de cardul verde/indigo , deci încă 3500€ blocați pe 6 luni in CRO..o mizerie in opinia mea..
binance crypto sunt asigurati la nexo cum e ai link de referal?

de Axs cu 20% pe binance sti ceva?

#179
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postvdesigns, on 17 aprilie 2022 - 11:46, said:

binance crypto sunt asigurati la nexo cum e ai link de referal?

de Axs cu 20% pe binance sti ceva?
Vezi ca este oferta pe Binance pentru UST (stablecoin de la Terra) de 21% pentru primii 30000$. Este fix pt 30 zile.

#180
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

View Postbogdan_world, on 17 aprilie 2022 - 16:43, said:

Vezi ca este oferta pe Binance pentru UST (stablecoin de la Terra) de 21% pentru primii 30000$. Este fix pt 30 zile.
mie ust imi apare 5%?cum?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate