Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Venit pasiv din cripto - staking, liquidity mining, yield farming

  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#181
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
vad ca difera dobanzile pe binance exchange fata de aplicatie Axs e 120% pe 90 zile?

Edited by vdesigns, 19 April 2022 - 17:24.


#182
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
Va salut, Despre swapnex.io ce parere aveti? Pare mare scam, dar un prieten s-a aruncat all in si as vrea sa aud si parerile voastre.

#183
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Am vrut să mă înscriu pe Stablehouse.io , însă observ că doar waitlist se poate deocamdată. Așa a fost dintotdeauna sau acum au prea mulți clienți și te pune in așteptare? Când se primește invitația?

#184
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postvdesigns, on 17 aprilie 2022 - 16:48, said:

mie ust imi apare 5%?cum?
Nu stiu de ce iti apare tie la UST 5%, caci nu este atat. Oricum poti face si pe OKX unde ai 20%.

View Postvdesigns, on 19 aprilie 2022 - 17:24, said:

vad ca difera dobanzile pe binance exchange fata de aplicatie Axs e 120% pe 90 zile?
Toate castigurile sunt pe an. Deci primesti 30% la cele 90 de zile. Dar vezi ca de obicei aceste monede cu APY foarte mare te duc la sapa de lemn fiindca le scade zilnic valoarea cu zeci de procente (nu castigi cat pierzi)

View Postovydiks, on 19 aprilie 2022 - 19:02, said:

Va salut, Despre swapnex.io ce parere aveti? Pare mare scam, dar un prieten s-a aruncat all in si as vrea sa aud si parerile voastre.
Eu consider ca este 1000% SCAM avand in vedere ca preturile afisate pe platforma lor nu coincid cu preturile cryptomonedei respective pe platformele unde spun ei ca vei cumpara. Este un SCAM foarte bine realizat, cu sute de reviews pozitive si mii de sarlatani care incearca peste tot sa tii bage pe gat sa-ti bagi banii la ei.

#185
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010

View Postbogdan_world, on 17 aprilie 2022 - 16:43, said:

Vezi ca este oferta pe Binance pentru UST (stablecoin de la Terra) de 21% pentru primii 30000$. Este fix pt 30 zile.
Ce facusi, gogule? Parca era stabila moneda... o fi inceputul sfarsitului treaba asta?

https://www.binance....10022f26bc06879

Withdrawals on Terra (LUNA) Network Temporarily Suspended
2022-05-10 05:35
Fellow Binancians,
Withdrawals for LUNA and UST tokens on the Terra (LUNA) network were temporarily suspended on 2022-05-10 at 02:20 AM (UTC) due to a high volume of pending withdrawal transactions. This is caused by network slowness and congestion.
Binance will reopen withdrawals for these tokens once we deem the network to be stable and the volume of pending withdrawals has reduced. We will not notify users in a further announcement.
We apologize for any inconvenience.

Faina teapa, felicitari tuturor participantilor.
Pana sub 10 centi nu ii da drumul... dar na... 21% dobanda!!!
Mama ei de educatie financiara...

#186
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Aqru deja ma notificat ca scade dobanda la stablecoinuri de la 12 la 3%. Au aplicat imediat scaderea, am observat in aplicatie deja. Vremuri tulburi... M-au notificat si de la office si CEO Phil Blows in persoana, cu scuzele de rigoare. Sper sa nu inchida sandramaua.

Edited by constantinp, 13 May 2022 - 14:54.


#187
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Chiar. Ce mai face Phil?

#188
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Trist.
Oamenii aveau depozite în USDC cu 15% dobandă iar șmecherasii de la  "stablegains" au convertit USDC>UST pentru a câștiga și ei ceva..până s-a prăbușit UST-ul...

Attached Files



#189
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

View Postconstantinp, on 13 mai 2022 - 14:53, said:

Aqru deja ma notificat ca scade dobanda la stablecoinuri de la 12 la 3%. Au aplicat imediat scaderea, am observat in aplicatie deja. Vremuri tulburi... M-au notificat si de la office si CEO Phil Blows in persoana, cu scuzele de rigoare. Sper sa nu inchida sandramaua.
Oricum erau de cateva luni pe piata...de ce nu incerci pe cei mai vechi in brasla gen Youhodler, Coinloan, Midas Investments?

View Postmykero, on 11 mai 2022 - 13:29, said:

Ce facusi, gogule? Parca era stabila moneda... o fi inceputul sfarsitului treaba asta?

https://www.binance....10022f26bc06879

Withdrawals on Terra (LUNA) Network Temporarily Suspended
2022-05-10 05:35
Fellow Binancians,
Withdrawals for LUNA and UST tokens on the Terra (LUNA) network were temporarily suspended on 2022-05-10 at 02:20 AM (UTC) due to a high volume of pending withdrawal transactions. This is caused by network slowness and congestion.
Binance will reopen withdrawals for these tokens once we deem the network to be stable and the volume of pending withdrawals has reduced. We will not notify users in a further announcement.
We apologize for any inconvenience.

Faina teapa, felicitari tuturor participantilor.
Pana sub 10 centi nu ii da drumul... dar na... 21% dobanda!!!
Mama ei de educatie financiara...
Si cu ce te ajuta educatia financiara cand acest lucru afecteaza milioane de oameni? Crezi ca tu, little Kero, erai mai destept decat toti ceilalti? Presupun ca esti fan Kiyosaki si tu le stii pe toate. Stii vorba aia: dupa razboi, multi viteji se arata. Daca erai atat de educat financiar veneai dinainte sa ne spui si sa ne educi, nu dupa.

#190
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Eu am spus, dar trebuie sa ai si urechi sa auzi... asta e educatia financiara de care spuneam. Ti-am subliniat chestiile care te intereaza.

View Postmykero, on 31 mai 2021 - 21:52, said:

E de ajuns sa se uite orice om care gandeste la market capul din ultimele 2 luni de la Tether si iti dai seama ca deja sacalii isi fac treaba pe muteste... Scot banutii aia din piata si ii inlocuiesc cu Tether - stiti voi, moneda aia din care apare cate 1 miliard in fiecare zi o firma din Insulele Cayman.
Pentru cei cu curcubee, unicorni si 4 clase primare: tu bagi dolarii, ei iau dolarii tai si iti dau in schimb tetheri. Valoare tranzactiilor in tether reprezinta intre 85-90% din tranzactiile zilnice din piata de crypto. Ceilalti 10% -15% sunt banii cur-cubelosilor, care pleaca direct la balene/sacali in buzunar. Si curcubelosii urla: eu ma fac milionar! Mdea, de astia am mai vazut pe la Caritas.
Dispare tetherul - s.a terminat smecheria. Tot de tether sunt legate si bull.ul de la 20k si revenirea de la 3k.
Daca tot vreti sa bagati banii, dati la o parte perdeaua de fum si informati-va care este cu adevarat situatia.


#191
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Celsius stopează retragerile , ceva pute rău acolo....

#192
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,575
  • Înscris: 13.03.2005
NU pute, încă, că l-au îmbălsămat cu parfum frumos mirositor...

#193
wiz4rd_24

wiz4rd_24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 26.02.2008
Să stopezi brusc retragerile, pe banii oamenilor..șmecherie!!

#194
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Au explicat foarte clar motivul... putini din piata cripto fac asta!
Ce fac altii in situatii de genul?
Prefera sa va minta cu tot felul de asa zise ''mentenante'' (exact cand iti este lumea mai draga) ori sa taca pur si simplu.
De la altii abia daca scoti o vorba/explicatie (vezi cazul Elrond)

Am inteles ca la Celsius au fost retrageri masive in ultima perioada astfel ca de la 24 miliarde de $ fonduri s-a ajuns la aproximativ 12 miliarde de $
Alte companii de cripto nu au nici un sfert din alea 12 miliarde de $!

Edited by rz, 13 June 2022 - 15:21.


#195
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 24.01.2016
Si Binance a pus pauza la retragerile BTC.

#196
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015
Mai e cineva pe aici? A depus cineva reclamația la stretto să-și recupereze monedele puse pentru interes săptămânal? Trebuie completat? Aveți un tutorial bun? Eu am găsit ceva, dar nu știu dacă așa trebuie făcut

#197
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,575
  • Înscris: 13.03.2005
Vrei sa spui, pentru dobândă săptămânală...

#198
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Postwertyck, on 12 august 2022 - 22:30, said:

Vrei sa spui, pentru dobândă săptămânală...
Așa se numește. Ai completat ca aici https://youtu.be/YSej6DlbmKQ?t=548 ? Trebuie completat? Așa se completează?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate