Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Doliu în televiziune. A murit Cosmin Andrei, producătorul celei mai lungi emisiuni de la TVR

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,839
  • Înscris: 06.11.2018

Doliu în televiziune. A murit Cosmin Andrei, producătorul celei mai lungi emisiuni de la TVR


Attached File  cosmin-andrei-producator-de-la-tvr-1.jpg   25.04K   39 downloads

Cosmin Andrei, unul dintre veteranii postului de televiziune TVR, a încetat din viața joi seara, 15 octombrie. Jurnalistul era producătorul celei mai lungi emisiuni de pe micile ecrane, și anume „Viața satului”, difuzată ani la rând la TVR 1.

Celebrul gazetar de la Televiziunea Română a lăsat în urma sa o carieră de succes, în momentul de față neștiindu-se care este cauza morții acestuia, mai ales că nu este foarte înaintat în vârstă. Jurnalistul avea numai 44 de ani.

Vestea trecerii în neființă a fost făcută pe rețelele de socializare de un prieten destul de apropiat. Cunoscuții și-au exprimat regretele și condoleanțele în mediul online, acolo unde au lăsat numeroase mesaje de condoleanțe.

Doliu în televiziune. Un producător renumit de la TVR a încetat din viață

Din păcate, pe seară, am primit o veste tristă legată de Cosmin Andrei de la Viața Satului cum că nu mai este printre noi! Cumplit!

A plecat dintre noi împrieteniți, un tată, un profesionist, un OM! Condoleanțe familiei!”, a scris în mediul online Dragoș Butănoiu, un apropiat de-al regretatului jurnalist.

Colegilor și prietenilor de la TVR 1 nici nu le-a venit să creadă, mai ales că nu știau nimic despre vreo boală gravă. Momentan cauza decesului regretatului producător nu a fost aflată, însă urmează a se stabili după efectuarea autopsiei.

„Din nefericire viața are o finalitate numită moarte care pentru noi toți viii pare un moment trist, sfâșietor.

Prietenul și colegul meu Cosmin Andrei, fost producător și reporter la cea mai veche emisiune tv din România, Viața Satului, a ales să plece dintre noi în floarea vârstei lăsând în urmă durere.

Eu nu vreau să plâng, dar sunt încă viu și nu mă pot abține. Cosmine, de oriunde ne privești acum, să ne înțelegi slăbiciunea umană!”, au scris pe rețelele de socializare reprezentanții emisiunii „Sens și contrasens”.

Potrivit ########.ro, Cosmin Andrei a primit de-a lungul anilor premii importante pentru munca depusă în televiziune. Alături de colegul său de la „Viața Satului”, Gabriel Gherghescu, a fost premiat în cadrul galei APTR din anul 2015.

Sursa: https://www.fanatik....FNA1-ycfvZQjd9E

Edited by IceCoolExtreme, 17 October 2020 - 13:11.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
RIP.

Emisiunea cel mai probabil va continua. El cred ca a fost cam al 3-lea producator.
Stiu emisiunea de la TV dintotdeauna. In 70 era produsa de un tip mai chel.

#3
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Dumnezeu să îl odihnească.
Chiar prea tânăr! Păcat de el!

Sigur că în TVR există mai mulți realizatori ai emisiunilor agrare, iar emisiunea realizată de Cosmin Andrei nu este singura adresată acestui segment de interes, înafară de Viața Satului mai există și Ferma și În grădina Danei.

#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Drum lin!

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,150
  • Înscris: 04.02.2011
Da, de emisiunea asta îmi mai aduc și eu aminte, foarte bună pentru cei ce vor să facă ceva în domeniu.

#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Nu urmaresc emisiunea si nu-l stiam pe realizator. RIP.

Dar sa te pretinzi ziarist si sa confunzi "lung" cu "longeviv"... :ciocan: Acum nu se mai cere macar bacul ca sa te angajezi ca jurnalist? Intreb si eu pen tru un prieten...

#7
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,252
  • Înscris: 24.02.2007
Emisiunea tine vreo 2.5 ore in fiecare duminica. Nu cred ca au alta mai lunga ca durata.

#8
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 19.03.2006
Dumnezeu să îl odihnească.

#9
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,042
  • Înscris: 23.08.2020
sunt taran
il urmaream
m a indurerat vestea
am lacrimat..cand au dat la emisiune vestea

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate