Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Reprezentanti ai op de cablu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
deschid acest topic, sperand ca, in cazul in care angajati ai unor soc de cablu frecventeaza acest forum, sa ne ajute cu informatii in legatura cu modificarea grilelor, a serviciilor, preturilor....etc...punand astfel capat enervantelor situatii in care noi ii sunam, iar cei de la celalalt capat al firului ne spun: studiem cererile...etc.
va multumesc

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

iar cei de la celalalt capat al firului ne spun: studiem cererile...etc.

Pai sa stii ca exact asta si fac in cazul unui operator mare. Se strang cererile de la filiale si mai apoi de la sediul central se analizeaza oportunitatea deschiderii negocierilor de preluare pe cablu a respectivului program.

#3
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View PostLR, on Mar 21 2006, 18:23, said:

Pai sa stii ca exact asta si fac in cazul unui operator mare. Se strang cererile de la filiale si mai apoi de la sediul central se analizeaza oportunitatea deschiderii negocierilor de preluare pe cablu a respectivului program.

am inteles asta, dar cand raman pe tusa programe ca cinemax si eurosport 2, si in schimb te trezesti cu taraf tv, halozat si romantika, incepi sa te intrebi daca nu cumva au fost luate in considerare doar cererile vecinei de la2, a soacrei si a vecinului nostru fratior de peste tisa....si iti dau ex upc cluj, care asta au facut.

View PostLR, on Mar 21 2006, 18:23, said:

Pai sa stii ca exact asta si fac in cazul unui operator mare. Se strang cererile de la filiale si mai apoi de la sediul central se analizeaza oportunitatea deschiderii negocierilor de preluare pe cablu a respectivului program.

am inteles asta, dar cand raman pe tusa programe ca cinemax si eurosport 2, si in schimb te trezesti cu taraf tv, halozat si romantika, incepi sa te intrebi daca nu cumva au fost luate in considerare doar cererile vecinei de la2, a soacrei si a vecinului nostru fratior de peste tisa....si iti dau ex upc cluj, care asta au facut.

#4
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
^^ din pacate, preponderent astea sunt categoriile de public care se uita la tv...asta nu scuza atitudinea celor de la upc fata de abonati...si, ca o consolare, iti spun ca tot eurosport ramane etalonul, eurosportul 2 dand...ce mai ramane si nu are loc pe primul eurosport, iar cinemax-ul nici nu ar trebui sa fie canal special, pt ca nu da nici filme A, nici filme noi....mai bun e pro cinema....:)) si cum nu ma uit pe procinema, asa nu m-as uita nici pe cinewax...

#5
c.iordache

c.iordache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 14.02.2006

View Postcretacic, on Mar 22 2006, 00:17, said:

^^ din pacate, preponderent astea sunt categoriile de public care se uita la tv...asta nu scuza atitudinea celor de la upc fata de abonati...si, ca o consolare, iti spun ca tot eurosport ramane etalonul, eurosportul 2 dand...ce mai ramane si nu are loc pe primul eurosport, iar cinemax-ul nici nu ar trebui sa fie canal special, pt ca nu da nici filme A, nici filme noi....mai bun e pro cinema....:)) si cum nu ma uit pe procinema, asa nu m-as uita nici pe cinewax...


Da' dacă io, par example, nu mă uit nici la filme de categoria A și nici nu sunt mort după filme noi, înseamnă că nu-mi merit locul sub soare? Cinemax este un post bun, cu publicul lui, nu te mai lua de lucrurile pe care nu le înțelegi. Io nu mi-aș permite să comentez ceva despre Taraf Tv. Nu înțeleg ce se omoară românii să le facă pe plac țiganilor și nu mă bag. Să-și trăiască viața liniștiți. Revenind, sunt conștient de faptul că operatorii de cablu nu iau în serios cererile publicului, sau mai bine spus, dorințele publicului se regăsec foarte rar în grilele operatorilor. Asta din două motive. Primul, pentru că nu toți cei interesați de un program sună să întrebe când apare. Sună cei mai tupeiști și tot timpul aceeaiși, clar nu marea majoritate. Doi, pentru că programele bune costă. Presupunând că există în România un operator care este preocupat de calitate și nu de cantitate, acesta trebuie să se gândească și la prețul abonamentului lunar și la ce-i mai rămâne și lui...

#6
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Nu înțeleg ce se omoară românii să le facă pe plac țiganilor și nu mă bag

Ei... aici este mai greu de explicat de ce. Dar, sincer, cand auzi copii de 17-18 ani, de la care te astepti sa aiba o alta mentalitate, spunand ca Taraf TV este cel mai tare post muzical de la noi din cauza ca " difuzeaza cele mai noi manele " cred ca iti vine sa... :puke:

#7
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Habar n-aveti ce scandal au unii operatori pentru ca nu baga Taraf; daca aveti prieteni la call centere de cablisti, interesati-va.

Cinemax si HBO sunt situatii ciudate: contractele lor de filme cu studiourile specifica faptul ca trebuie sa fie PPC (pay per channel); cablistilor care au distributie stelara le-ar conveni sa traiasca cu 2 pachete (baza si extra). Odata ce ti-ai facut o cutie stelara este FOARTE scump s-o modifici (e vorba de analog, se modifica puteri etc.) Mai mult, Cinemax este un canal de nisa si garantez eu ca nici unul din cei care se uita la Taraf n-o sa se uite la Cinemax.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate