Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Ce va enerveaza cel mai mult in trafic?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#37
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013

View PostNeaceasca85, on 07 iulie 2020 - 15:16, said:

Ah, cei ce lasa semnalizarea pusa 60-70 secunde la semafor. Eu o pun cand se face galben sau mai sunt 5 secunde de rosu.
Asta cu ce te deranjeaza? Iti consuma curentu'?

#38
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Palpaie in ochi. As zice chiar si cei ce stau cu piciorul pe frana la semafor. Eu trag frana de mana la fiecare stop, eliberand frana de serviciu.

Subwoofer cu manele, bai, difuzor de calitate pune si tu muzica prin el, nu manele.

#39
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,971
  • Înscris: 04.10.2007
La cei cu proiectoare de ceata aprinse le dau flash-uri tot cu proiectoarele de ceata, poate asa isi dau seama ca sunt idioti....
Daca le dai flash-uri normale nu se prind.

#40
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Dar observ ca numai cine asculta manele da geamurile jos. Eu ascult Kiss FM si nu dau geamurile jos. Nici nu fumez, asa ca nu am de ce sa deschid geamul. L-am deschis cand a trebuit sa scot o viespe din masina, hahaha.

View Postmirel3003, on 07 iulie 2020 - 15:19, said:

La cei cu proiectoare de ceata aprinse le dau flash-uri tot cu proiectoarele de ceata, poate asa isi dau seama ca sunt idioti....
Daca le dai flash-uri normale nu se prind.
Becurile de ceata le-am aprins doar pe ceata.

Vin ziua din afara in oras, sting faza scurta, nu stau cu ea aprinsa in curul altuia, sau las pozitiile daca e amurg.

Cum poti da flash cu proiectoarele?

Am Golf 5. Nu cred ca pot.

#41
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

View Postioppo, on 07 iulie 2020 - 15:09, said:

Pai te superi degeaba.
Tu cu manuta ta ai scris ca dormi pe banda 2:

"Cel mai mult ma enerveaza ratatii cu cazane de 1000 Euro care dau flash-uri sa le lasi banda 2 libera..."

Tocmai ca nu am recunoscut ca "dorm" pe banda 2.Si eu ma pot deplasa pe DN1 cu 100Km/h pe banda 2 si vine un alt conducator auto cu ... orice masina pana la urma, se baga ostentativ in "kurou" meu la nici un metru cand eu merg chiar cu 10Km/h peste cei 90 regulamentari.NU sunt atat de ecleptic incat sa nu-l las sa treaca, eu merg fara probleme si pe banda 1 dar ma deranjeaza cocalarismele astea cu bagatu'n fundu' celui din fata ca "vezi frate"... banda 2 este rezervata celor ce "merg repede"...
Si eu merg daca vreau si cu 150Km/h pe DN-uri dar nu fac acest lucru fiindca tot eu imi iau amenda.Dar nici nu incurc traficul,ma adaptez lui!
Asta am vrut sa spun si pace! Putem continua in mod prietenesc discutia.

#42
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020
Cel mai tare ma deranjeaza melcii care au impresia ca merg regulamentar in localitate cu 50 la ora pe drumuri judetene unde toata lumea circula cu >90 si formeaza cozi infernale de masini si camioane in spatele lor. cum dispar obsedatii astia de regulament, cum revine traficul la normal. de cele mai multe ori sunt femei

- Soferii de bmw/mercedes/suv care merg cu 150 pe autostrada si le dau flash sa se dea la oparte si refuza pt ca eu sunt cu Logan chiar daca ma vad in oglinda ca vin tare din fata si au liber pe banda 1

- Soferii de bucuresti care desi au viteza constanta, ma uit in oglinda si am loc sa schim banda, cum semnalizez, cum calca acceleratia. din cauza lor in acest oras s-a dezvoltat o regula unica in lume, de a semnaliza si a trage instant de volan in momentul semnalizarii ca sa te poti baga, chiar daca il sicanezi pe ala din spate si pune frana brusc. esti nevoit sa faci asta

#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Cand ai femeie cu tine in dreapta, 2 lucruri sau chiar 3 nu poti face: AC la maxim, mers cu viteza si muzica tare.

Prefer sa merg singur dar nu pe trasee prea lungi.

#44
Tetelu1980

Tetelu1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 01.08.2007
Disperații care rup strada depășind coloane compacte de mașini pe sectoare de drum sinuoase cu o singură bandă pe sens (ex. Pitești - Râmnicu Vâlcea, Comarnic - Predeal, ) după care stau la milă să li se permită reintrarea în coloană când vin mașini pe sensul opus. Oricum pe astfel de sectoare de drum mai mult de 10 minute nu câștigi mergând la rupere comparativ cu parcurgerea în coloană la viteză de 70 - 80 km/h.
Scârbele care aruncă pe geam ambalaje, mucuri de țigări și cam orice le prisosește prin mașină.

#45
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020

View PostNeaceasca85, on 07 iulie 2020 - 15:26, said:

Cand ai femeie cu tine in dreapta, 2 lucruri sau chiar 3 nu poti face

ce femeie ai tu ma? nu ziceai pe diverse topicuri ca esti laba trista si traiesti cu maica-ta la 40j de ani?

#46
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Pai maica-mea. Dar nu e cu mult diferit daca o pun pe cumnata-mea. Mai rau chiar pe partea de AC.

#47
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Depinde si de m...e...re...Posted Image

View PostNeaceasca85, on 07 iulie 2020 - 15:26, said:

Cand ai femeie cu tine in dreapta, 2 lucruri sau chiar 3 nu poti face: AC la maxim, mers cu viteza si muzica tare.

Prefer sa merg singur dar nu pe trasee prea lungi.

Depinde si de m...e...re ...Posted Image

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Femeie nefriguroasa e greu de gasit, crede-ma. Nici muzica sau bass-ul nu prea le place.

#49
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View PostBUDAIbeer, on 07 iulie 2020 - 15:23, said:

Cel mai tare ma deranjeaza melcii care au impresia ca merg regulamentar in localitate cu 50 la ora pe drumuri judetene unde toata lumea circula cu >90 si formeaza cozi infernale de masini si camioane in spatele lor. cum dispar obsedatii astia de regulament, cum revine traficul la normal. de cele mai multe ori sunt femei

de asta zic si eu ca regulamentul ar trebui sa fie optional ....
prima regula pe care aleg sa o incalc e sa merg pe banda 2 ......
daca imi dai flash-uri ....franez progresiv  si opresc pe avarii ....

#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu dau flash decat cand las pe cineva sa iasa de pe lateral. Sau sa plece de pe loc. Flash-uri bune doar.

#51
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Ce m-a enervat duminica la intoarcerea de la mare : aglomeratie-aglomeratie - nimic de zis; dar extraordinar de enervanti sunt oamenii care in loc sa mearga constant franeaza din 5 in 5 secunde fara absolut nici un motiv. Nu stiu ce fobii or fi avut dar am prins un grup din asta si am mers asa vreo 20 de minute de imi venea sa imi smulg parul din cap. In rest ma enervez din ce in ce mai greu, am inteles ca numarul prostilor si coclitilor e inimaginabil de mare si eu nu ies pe strada pentru a-i educa, imi vad de treaba mea si nu intervin decat in cazul in care sunt pus in pericol.

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Nu poti pune nici Parazitii (necenzurat) cu o femeie in masina.

#53
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Nu stiu daca s-a zis, daca nu, adaug eu: pe mine ma enerveaza aia care stau pe loc. Femeile mai fac asa. Adica, este o stiuatie de trecut printr-o groapa sau aproape pe langa un obstacol cand te intalnesti cu alta masina si doamna conducator auto, sta pe loc si asteapta sa faci tu tot. Nu da inapoi, nu face nicio miscare. Asa i-a zis barbatu-sau. M-am cocosat de ras cand una de genul se blocase si daduse peste alta, dar soferita frate (bineinteles ca exista multe exceptii). Sa vezi ce s-a dat aia jos din masina, cea care stia meserie si i-a fript celeilalte o palma prin geamul lasat, intreband-o daca in toate situatiile are obiceiul se astepe sa faca altul tot (bine, mai explicit asa). M-a racorit.

#54
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020

View Postquantico2708, on 07 iulie 2020 - 15:30, said:

prima regula pe care aleg sa o incalc e sa merg pe banda 2 ......

vorbeam de drumuri cu o banda, majoritatea tarii e cu o banda

cand ai 2 bezi traficul e foarte iertator. melcii pot fi ocoliti aproape mereu. pe o singura banda la un traseu de zeci de km imi ies fire albe de par in cap de la camioane

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate