Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Ce va enerveaza cel mai mult in trafic?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#19
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 10.06.2014
Pe mine ma enerveaza cei care stau cu telefonul mobil la ureche in timp ce conduc, unde mai pui ca rad la acea conversatie ca p...a in targ cand vinde linguri.
Ma enerveaza si cei care nu semnalizeaza intentia de a schimba banda sau sensul de mers, cei care nu dau prioritate desi ai au cedeaza trecerea, si cei care conduc foarte aproape de bara masinii din spate, astfel obligandu-ma sa franzez cat mai incet de teama sa nu intre idiotul in mine.
Detin permisul de conducere de 35 de ani si niciodata nu am vazut atata nesmitire in trafic cum este  acum de vreo 4-5 ani incoace.
Pe timpul lui Ceausescu exista foarte mult respect. Lucram pe un camion si faceam cam toata tara. Uneori opream in parcare ca sa ma odihnesc insa se intampla foarte des sa-mi bata in geam un coleg de drum sa ma intrebe daca am probleme cu masina si daca ma poate ajuta. Practic nu puteam sa dorm din cauza amabilitatii Posted Image

#20
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,943
  • Înscris: 12.01.2018

View PostFREESH, on 07 iulie 2020 - 14:43, said:

cei mai prosti soferi in constanta din ce-am vazut eu nu sunt in bmwuri mertzane .. etc masini scumpe.
Sunt cotetarii cu dube,loganuri,golf 3,4 ,e46 si treburi de genu .. care se baga in fata cam asta e problema principala> NU SE ASIGURA NU DAU PRIORITATE ! NU TIN BANDA
și tu din ce categorie faci parte?esti cotețar sau cu mașină scumpă?

#21
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpetre-vitan, on 07 iulie 2020 - 14:48, said:

Detin permisul de conducere de 35 de ani si niciodata nu am vazut atata nesmitire in trafic cum este  acum de vreo 4-5 ani incoace.
ce ai invatat tu acum 35 de ani ca abia va taraiati cu Daciile nu se mai aplica, acum sunt multe masini si trebuie sa degajam strada repede
da-i sa mearga, cum zicea instructorul la scoala de soferi

#22
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 10.06.2014

View Postpersona695, on 07 iulie 2020 - 14:43, said:

.studentii veniti din alte orase cu cazane in care baga benzina de 50 de lei vreo 4 insi numai ca sa nu-si miste hoitul 2km pe jos de la universitate la camin
.taximetristii cu client care se grabesc si incalca regulile rutiere si risca sa bage si pasagerul nevinovat in mormant
.motociclistii care merg intre benzi cand traficul este in miscare
.moldovenii care traverseaza pe trecere cand vine ambulanta cu semnale luminoase si acustice in functiune, pentru ca e verde
.aia care te depasesc si dupa 50 de metri fac la stanga si trebuie sa stai in curul lui
.soferii de duminica
.soferii in varsta care merg incet
.femeile care nu stiu sa parcheze lateral
si cei mai prosti, aia care nu-si tin banda (primul lucru pe care il inveti la scoala de soferi)

Quote

moldovenii care traverseaza pe trecere cand vine ambulanta cu semnale luminoase si acustice in functiune, pentru ca e verde
De unde stii tu aceia sunt moldoveni? Nu cred ca era necesar sa spui ca oricine te enerveaza este musai moldovean, ok? Incitarea la ură sau discriminarea este interzisa in Romania
Citeste aici

#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,399
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdorin_2k, on 07 iulie 2020 - 14:06, said:

Daca te enervezi in trafic: stai acasă.
Nu e bine sa fii nervos la volan.
De ce sa te enervezi? Poate unii nu au permis, sunt beți sau drogați, cu mașina fără RCA sau ITP. Sau chiar furata.
Îi ocolești și asta e.

Asta-i din ciclul,las-o ca merge si asa.

#24
http

http

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 26.06.2008
Pietonii care trec strada neregulamentar cand trecerea e 10 m mai in fata si soferii care nu semnalizeaza.

#25
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013

View Postpetre-vitan, on 07 iulie 2020 - 14:54, said:

De unde stii tu aceia sunt moldoveni? Nu cred ca era necesar sa spui ca oricine te enerveaza este musai moldovean, ok? Incitarea la ură sau discriminarea este interzisa in Romania
Citeste aici
Asa-i romanu' pe net, cu gura mare... ca in viata reala e maicuta.

Probabil initiatorul e de prin bucuresti, "fruntea sudului".

#26
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postpetre-vitan, on 07 iulie 2020 - 14:54, said:

De unde stii tu aceia sunt moldoveni? Nu cred ca era necesar sa spui ca oricine te enerveaza este musai moldovean, ok?
cred ca pot recunoaste un moldovean daca il vad, doar sunt si eu moldovean

#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostalwaysWanaFly, on 07 iulie 2020 - 13:58, said:

Ce va enerveaza cel mai mult in trafic?


E topic cu bizoni

https://forum.softpe... bizoni trafic


View Postwaterman, on 29 noiembrie 2018 - 14:13, said:

Topic deschis pentru a critica bizonii din trafic. De orice fel.
Poate mai citesc și ei- deși mă îndoiesc - și se corectează.


1. Bizonul bagabont cu ceață mereu. Acesta merge cu ceața permanent. Așa consideră el că Bemveul pisicuță din 75 al lui arată mișto cu proiectoare de Vitan. Le ține permanent. În rest mașina e un gunoi, dar măcar scoate ochii la toți săracii cu becurile lui de ceață.



Avertisment 1

Ăștia cu orice mașini care mergeți cu proiectoarele aprinse permanent - vedeți bă mâncavaș că proiectoarele se folosesc numai când e ceață. Ceață bre. Fum din ăla de e pe drum. Nu permanent bă boilor. Și nu, nu arată mai mișto mașina cu ele aprinse. Arătați doar voi mai boi.

Țaidracu de țărani !



Rog continuați.

View Postpersona695, on 07 iulie 2020 - 14:57, said:

cred ca pot recunoaste un moldovean daca il vad, doar sunt si eu moldovean

Cum sî poati bre așa șeva, aveți vreun miros specific (de la coniac, țuică) sau cum ?

Sau vă recunoașteți după salut "Șe fași uăi ?"

Edited by waterman, 07 July 2020 - 14:59.


#28
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

View Postioppo, on 07 iulie 2020 - 14:43, said:

Aia cu cazane care dorm pe banda 2 ca tine nu te deranjeaza?

Nu umbla cu jigniri si atacuri la persoana fiindca nu stii tu cum conduc eu si cati km am la activ si mai ales ani de soferie (chiar daca nu asta imi este jobul)!
:La urmatoarea replica de genul, iti iei report!
Eu/noi facem referire la modul general fara a ne ataca reciproc pe forum! Sa pastram o decenta in discutie!

#29
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,904
  • Înscris: 03.12.2001
lipsa semnalizării. vreau să știu unde se duce ăla din fața mea. vine pe banda mea? se duce în mă-sa? face dreapta pe prima sau a pus frână că e prost?

#30
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,438
  • Înscris: 07.05.2018
Ala care-mi da blitzuri/claxoane sa merg mai repede desi sunt cu 20-30 km peste limitarea de viteza

Edited by carturarulobosit, 07 July 2020 - 15:08.


#31
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Ma enerveaza cand vad pe unii care viseaza la volan si merg cu 30 la ora desi nu au pe nimeni in fata , iar daca sunt 2 benzi nu se trag nici de-al dracu de pe mijloc , genul de soferi care incurca traficul pt ca pot si nu exista amenzi pt treaba asta .

#32
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,593
  • Înscris: 20.02.2008

View PostTehnicianul090370, on 07 iulie 2020 - 14:59, said:

Nu umbla cu jigniri si atacuri la persoana fiindca nu stii tu cum conduc eu si cati km am la activ si mai ales ani de soferie (chiar daca nu asta imi este jobul)!
:La urmatoarea replica de genul, iti iei report!
Eu/noi facem referire la modul general fara a ne ataca reciproc pe forum! Sa pastram o decenta in discutie!

Pai te superi degeaba.
Tu cu manuta ta ai scris ca dormi pe banda 2:

"Cel mai mult ma enerveaza ratatii cu cazane de 1000 Euro care dau flash-uri sa le lasi banda 2 libera..."

#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,654
  • Înscris: 14.10.2008
Cei ce nu aprind deloc luminile noaptea prin oras. Cei ce imi vin pe DN-uri din sens opus cu luminile stinse.

Ce care au aprinse pozitii+proiectoare in loc de faza scurta.

Cei care au jafuri de masini ce abia se misca si stau pe banda de viteza in loc sa se dea in dreapta.

Cei care asculta manele la maxim cu geamurile date jos.

#34
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostalwaysWanaFly, on 07 iulie 2020 - 13:58, said:

Incep eu cu ce ma enerveaza cel mai mult la soferii nostri auto.
Tare asta!

#35
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,726
  • Înscris: 05.01.2007
Nu ma enerveaza nimic in trafic.Punct. Doar politicienii,dar asta e alta mancare de peste.  :|

#36
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,654
  • Înscris: 14.10.2008

View PostEMPP, on 07 iulie 2020 - 14:43, said:

mașinile care scot fum de nu poți respira de ele la propriu și polițistul care stă cu degetul în fund și se face că nu vede nimic

Cei care isi pun intentionat tobe galagioase. Cand le ambaleaza ca sa asurzeasca de zgomot, scot si fum.

View Postvali, on 07 iulie 2020 - 15:01, said:

lipsa semnalizării. vreau să știu unde se duce ăla din fața mea. vine pe banda mea? se duce în mă-sa? face dreapta pe prima sau a pus frână că e prost?
BMW-urile nu prea semnalizeaza. Uneori chiar si Politia.

Tata avea o vorba "semnalizeaza ba boule!".

De cand fratele la volanul masinii mele si-a luat amenda pentru nesemnalizare, nu uit sa pun semnalul.

Ah, cei ce lasa semnalizarea pusa 60-70 secunde la semafor. Eu o pun cand se face galben sau mai sunt 5 secunde de rosu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate