Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Ce va enerveaza cel mai mult in trafic?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
243 replies to this topic

#1
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
Incep eu cu ce ma enerveaza cel mai mult la soferii nostri auto.Cei care umbla cu proiectoarele de ceata cand NU e ceata pe timp de noapte.Nu-si dau seama ca o pereche de proiectoare+ faza de intalnire face fix cat o faza lunga,iar daca le aprind faza lunga sa-i atentionez ca e deranjant sunt atat de prosti majoritatea incat tot ei se enerveaza si aprind si faza lunga.Romanii astia nu vor intelege niciodata scopul proiectorului de ceata.Toti il aprind doar la ciumegeala.Eu in 3 ani de zile de cand am masina nu am aprins in toata viata ei decat de 3 ori proeictoarele de ceata si doar cand a fost ceata.Iar proiectoarele de ceata se aprind pe ceata tocmai ca cei care vin de pe contrasens sa te vada mai bine,nu ca sa vezi tu mai bine, cum ii auzeam pe unii.Si masinile mici ca cele mici, dar sunt bizoni cu camioane care dupa ce ca au improvizatii de 100 beculete aprinse in forma de inimi si gaini de te chiorasc,daca le aprind faza lunga sa-i atentionez ca ma deranjeaza ,tot ei se enerveaza si aprind si faza lunga si toate becurile posibile....atat ii duce capul.
Oare toti acesti oameni gandesc ceva,stau si ma intreb doar?

#2
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
pe mine jegosii care nu stau pe banda la coada la semafor si se baga in fata de pe benzile laterale de obligatoriu dreapta/stanga/tramvai

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,407
  • Înscris: 01.12.2001
Daca te enervezi in trafic: stai acasă.
Nu e bine sa fii nervos la volan.
De ce sa te enervezi? Poate unii nu au permis, sunt beți sau drogați, cu mașina fără RCA sau ITP. Sau chiar furata.
Îi ocolești și asta e.


#4
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 06.10.2008
Ma enerveaza prostii care cred 100% ca au dreptate desi nu au.
Ma enerveaza aia care vor sa faca pe baietzii buni, iti dau flash sa faci stanga prin fata lor si daca stanga e blocata(de pietoni de masini) se enerveaza si incep sa te injure ca i-ai blocat.
Si altii.

#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,498
  • Înscris: 13.10.2010

View Postdorin_2k, on 07 iulie 2020 - 14:06, said:

Îi ocolești și asta e.
Si capata si mai mult tupeu. Ca...ete...l-am facut pe prost

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Cel mai mult imi plac femeile, batranii si aia care habar nu au sa conduca, dar isi permit sa stea pe telefon, ah si aia care au oglinzi doar de decor. Mai sunt si pustanii care au carnet de 1 an si isi cumpara o rabla de 30 de ani vechime cu 200 de cai putere si se dau piloti de curse.

Sunt o persoana care pana acum 3 luni de zile parcurgeam 60-70.000km pe an (in Austria si estul Europei) si va puteti imagina peste ce specimene dau.
Chiar daca nu vreau sa ii bag pe toti in aceasi oala, trebuie sa mentionez ca grupurile de mai sus sunt cele mai periculoase in trafic.

#7
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
si pe mine ma enerveaza aia care se baga in fata la semafor, in primul rand ca se baga in fata semaforului si nu il mai vad cand se face verde, asa ca se pun ca rahatul in poteca si blocheaza traficul
apoi ma enerveaza aia care schimba banda fara sa semnalizeze, de multe ori si fara sa se asigure
odata una a oprit pur si simplu, fara semnal, fara avarii, a lasat masina in drum cu o banda si l-a blocat, s-a dat frumos jos si s-a dus la magazin, in spatele ei statea autobuzul plin si inca o coloana de masini
la fel ca si aia de parcheaza si blocheaza sina de tramvai, se face coloana

de prosti doar rad, numai nesimtitii ma enerveaza
de exemplu cand unul semnalizeaza dreapta, incepe sa faca dreapta, te bagi sa il depasesti prin stanga, si apoi se razgandeste si face brusc stanga sa intoarca, fara sa se asigure
sau cand face dreapta de pe banda a 3-a sau, simetric, face stanga de pe bada a 2-a desi mai exista si banda a 3-a si inca o banda separata de stanga

si cel mai tare ma enerveaza militienii care stau in intersectie, vad toate nesimtirile astea, dar se fac ca nu ii vad... le tremura chilotii sa nu fie cine stie ce scula orice cocalar cu tupeu

de aia merg in oras cu motocicleta, ii ocolesc pe toti, am orasul meu personal si separat, vara, iarna, nu conteaza, ajung repede si linistit

Edited by Oxigen1234, 07 July 2020 - 14:19.


#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Traficul...

#9
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View PostalwaysWanaFly, on 07 iulie 2020 - 13:58, said:

le aprind faza lunga sa-i atentionez ca e deranjant sunt atat de prosti...daca le aprind faza lunga sa-i atentionez ca ma deranjeaza
Oare toti acesti oameni gandesc ceva,stau si ma intreb doar?

Marlanie mai mare nu exista decat sa iti bage unul faza lunga in ochi si sa`ti ia vederea. Tu realizezi ca o comiti mult mai grav ca aia care merg cu lumini de ceata nonstop? Poate intra odata unul in tine dupa o atentionare de`a ta incercand sa evite caruta sau biciclistul pe care`i vede prea tarziu din cauza ta.
Tu mai bine vezi`ti de drum si lasa`i pe ei sa ramana asa.

#10
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007
Ce va enerveaza cel mai mult in trafic?

- Cazanele cu numere de Bulgaria!

#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,795
  • Înscris: 12.01.2018

View Postdorin_2k, on 07 iulie 2020 - 14:06, said:

Daca te enervezi in trafic: stai acasă.
Nu e bine sa fii nervos la volan.
De ce sa te enervezi? Poate unii nu au permis, sunt beți sau drogați, cu mașina fără RCA sau ITP. Sau chiar furata.
Îi ocolești și asta e.
deci tu îi ocolești pe cei ce stau la semafor pe banda de tramvai sau banda laterală.te-am prins

#12
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Si pe mine tot meltenii care cred ca doar prostii stau la rand la semafor si doar ei au voie sa se strecoare de pe banda 1 in fata tuturor doar ca sa fie primii. Sa se bage in fata si in rand pentru lumea ailalta.

#13
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
Eu nu mai am nevoie sa conduc prin Bucuresti si de atunci viata mea este mult mai linistita.

#14
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Cel mai mult ma enerveaza ratatii cu cazane de 1000 Euro care dau flash-uri sa le lasi banda 2 libera sa se "manifeste" ei cu ligheanele - "spaima drumurilor"!
Sau cei ce cred ca... daca au masina performanta si-au cumparat sosea!

Edited by Tehnicianul090370, 07 July 2020 - 14:39.


#15
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
.studentii veniti din alte orase cu cazane in care baga benzina de 50 de lei vreo 4 insi numai ca sa nu-si miste hoitul 2km pe jos de la universitate la camin
.taximetristii cu client care se grabesc si incalca regulile rutiere si risca sa bage si pasagerul nevinovat in mormant
.motociclistii care merg intre benzi cand traficul este in miscare
.moldovenii care traverseaza pe trecere cand vine ambulanta cu semnale luminoase si acustice in functiune, pentru ca e verde
.aia care te depasesc si dupa 50 de metri fac la stanga si trebuie sa stai in curul lui
.soferii de duminica
.soferii in varsta care merg incet
.femeile care nu stiu sa parcheze lateral
si cei mai prosti, aia care nu-si tin banda (primul lucru pe care il inveti la scoala de soferi)

#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,795
  • Înscris: 12.01.2018
mașinile care scot fum de nu poți respira de ele la propriu și polițistul care stă cu degetul în fund și se face că nu vede nimic

#17
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 23.02.2007
cei mai prosti soferi in constanta din ce-am vazut eu nu sunt in bmwuri mertzane .. etc masini scumpe.
Sunt cotetarii cu dube,loganuri,golf 3,4 ,e46 si treburi de genu .. care se baga in fata cam asta e problema principala> NU SE ASIGURA NU DAU PRIORITATE ! NU TIN BANDA

Edited by FREESH, 07 July 2020 - 14:44.


#18
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,448
  • Înscris: 20.02.2008

View PostTehnicianul090370, on 07 iulie 2020 - 14:38, said:

Cel mai mult ma enerveaza ratatii cu cazane de 1000 Euro care dau flash-uri sa le lasi banda 2 libera sa se "manifeste" ei cu ligheanele - "spaima drumurilor"!
Sau cei ce cred ca... daca au masina performanta si-au cumparat sosea!

Aia cu cazane care dorm pe banda 2 ca tine nu te deranjeaza?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate