Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Ce va enerveaza cel mai mult in trafic?

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
243 răspunsuri în acest subiect

#55
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.890
  • Înscris: 15.04.2007
Asa e peste tot.

Fișiere atașate



#56
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.197
  • Înscris: 19.09.2005

View PostalwaysWanaFly, on 07 iulie 2020 - 13:58, said:

Incep eu...

stimate coleg aberezi cu gratie.
proiectorele de ceata reglate corect nu au cum sa te orbeasca. ele bat jos sub luniminele de intalnire.
rolul lor e cel de a baga lumina "pe sub ceata" astfel incat sa nu vezi un perete alb.
in nici un caz nu-s facute ca te vada mai bine cel care vine din fata. rolul asta il are lumina de ceata din spate, sa poti fi vazut de la distanta de cei care vin din spate.

p.s. ai inceput prost. daca stai prost cu nervii stai acasa. la soferia pentru aia cu nervii tari.

Editat de arg, 07 iulie 2020 - 15:36.


#57
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 438
  • Înscris: 10.04.2020

View PostBylly00, on 07 iulie 2020 - 15:32, said:

dar extraordinar de enervanti sunt oamenii care in loc sa mearga constant franeaza din 5 in 5 secunde fara absolut nici un motiv

Astia sunt o specie tot periculoasa, sunt prea rosti pentru trafic, acelasi om te va depasi daca prinzi unul ca asta in spatele tau care se crede cu o masina mai puternica, pentru ca e prea prost sa inteleaga frana de motor. Nu intelege de ce incetinesti raportat la ala din fata ta fara sa ti se aprinda stopurile. Te depaseste doar ca sa stea in fata ta inca vreo 20j de km sa-l vada pe ala.

Sunt unii intradevar care nu ii intereseaza sa mearga la consum, si de asta pun ca prostii mereu frane. Pe autostrada multi cu masini scumpe si cutii automate, mi-au dat chiar impresia ca au un sistem de franare automat legat la vreo cutie hidramata sau cum le zice, de pune masina frana daca ridica ala usor pedala de pe acceleratie. Daca o ridica de tot franeaza masina brusc. Cred ca li se aprind din frana asta de motor becurile tot timpul. Un mecanic ne poate lamuri.

#58
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.441
  • Înscris: 18.01.2020
Cei mai tari sunt aia de la peco, alimenteaza si lasa masina la pompa dupa care stau prin magazin sau pe langa masina cu minutele, macar de o muta, dar nu... ei stau la shopping si blocheaza pompa, iar daca le atragi atentia tot ei sunt tari in gura... Poate sunt eu mai "norocos" dar mai mereu cand merg sa alimentez dau de cate un idiot de-asta care uita de masina acolo.

#59
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.197
  • Înscris: 19.09.2005

View PostTehnicianul090370, on 07 iulie 2020 - 14:38, said:

Cel mai mult ma enerveaza ratatii cu cazane de 1000 Euro care dau flash-uri sa le lasi banda 2 libera sa se "manifeste" ei cu ligheanele - "spaima drumurilor"!
Sau cei ce cred ca... daca au masina performanta si-au cumparat sosea!

vezi ca unele ligheane mecanic sunt brici... si efectiv nu te poti tine dupa ele.

#60
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.711
  • Înscris: 18.10.2018

View Postarg, on 07 iulie 2020 - 15:39, said:

vezi ca unele ligheane mecanic sunt brici... si efectiv nu te poti tine dupa ele.

Sa le stapaneasca sanatosi cei ce le au si sa mearga corect cu ele! Nu cer altceva!

#61
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.197
  • Înscris: 19.09.2005
pai ce sa ceri? daca tu dormi pe b2

#62
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.114
  • Înscris: 14.10.2008
Ma enerveaza Daciile. Sa nu mai vad asa ceva. Macar Logan sa fie. Cand vad un mos cu Dacie ma enervez, bai nici macar la varsta a 3-a sa nu vrei o masina buna?

Dar am dat peste un taximetrist de peste 60 de ani ce asculta muzica de tineri, yeah.

#63
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.422
  • Înscris: 07.05.2018
Cred ca doar sudistii sunt nervosi la volan.

#64
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 938
  • Înscris: 29.11.2013

View PostRares95, on 07 iulie 2020 - 15:38, said:

Cei mai tari sunt aia de la peco, alimenteaza si lasa masina la pompa dupa care stau prin magazin sau pe langa masina cu minutele, macar de o muta, dar nu... ei stau la shopping si blocheaza pompa, iar daca le atragi atentia tot ei sunt tari in gura... Poate sunt eu mai "norocos" dar mai mereu cand merg sa alimentez dau de cate un idiot de-asta care uita de masina acolo.
Si ce rezolvi daca o muta? Oricum pompa e blocata...


View Postcarturarulobosit, on 07 iulie 2020 - 15:52, said:

Cred ca doar sudistii sunt nervosi la volan.
Normal, mai ales ca de cand cu vremea asta, lubenita nu mai e asa dulce.

Editat de CryTeku, 07 iulie 2020 - 15:53.


#65
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.114
  • Înscris: 14.10.2008
Mie bucurestenii mi se par cei mai nervosi. Ei daca nu claxoneaza, nu respira.

#66
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.746
  • Înscris: 24.10.2019

View PostBylly00, on 07 iulie 2020 - 15:32, said:

Ce m-a enervat duminica la intoarcerea de la mare : aglomeratie-aglomeratie - nimic de zis; dar extraordinar de enervanti sunt oamenii care in loc sa mearga constant franeaza din 5 in 5 secunde fara absolut nici un motiv. Nu stiu ce fobii or fi avut dar am prins un grup din asta si am mers asa vreo 20 de minute de imi venea sa imi smulg parul din cap.

Daca n-au motiv, poate motivul esti tu.

Urasc racerii care stau la aspiratie. Lipiti de bara spate daca se poate. Nu vreau sa fac amiabila cu astfel de specimene, si le aprind frana pana depasesc sau pastreaza distanta.

Riscul insa nu e neaparat ca are asigurare la City sau Euroins. Riscul e sa te loveasca din spate, in timp ce din fata vine prostul care depaseste coloana. Tu prins la mijloc mori ca prostul.


De asta merg cu coloana, chiar daca incalc regulile de viteza.

#67
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.560
  • Înscris: 18.10.2011
Pentru sanatatea Dvs., nu folositi traficul.

Nu mai am treaba cu el, imi era nesuferit peste masura, inca de acum vreo 13-15 ani. Evident:
  • viteza foarte mica
  • babilonia, faptul ca nu se respecta regulile, la tot pasul, indisciplina
  • inghesuiala
  • lipsa locurilor de parcare
Dar va spun inca o data: Pentru sanatatea Dvs., nu folositi traficul.

Editat de aaaa4567, 07 iulie 2020 - 15:59.


#68
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.711
  • Înscris: 18.10.2018

View Postarg, on 07 iulie 2020 - 15:48, said:

pai ce sa ceri? daca tu dormi pe b2

Iar incepem?
Stii tu ca dorm eu pe banda 2? Daca tu vrei sa mergi cu 150 Km/h pe DN1 in drum spre Sinaia pe banda 2... nu te opreste nimeni.Si eu am mers si merg cu 110 dar daca vrea vreunul  mai mult, il las sa se "duca" si sa-si ia el amenda de rigoare! Pot eu sa-i rapesc omului placerea de-a fi amendat si de a contribui la PIB?

#69
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.746
  • Înscris: 24.10.2019

View PostNeaceasca85, on 07 iulie 2020 - 15:49, said:

Ma enerveaza Daciile. Sa nu mai vad asa ceva. Macar Logan sa fie. Cand vad un mos cu Dacie ma enervez, bai nici macar la varsta a 3-a sa nu vrei o masina buna?

Dar am dat peste un taximetrist de peste 60 de ani ce asculta muzica de tineri, yeah.


Serios?


Ma enerveaza si aia care desi am acelasi stil de mers. Daca sunt in Dacie depasesc desi forteaza tot, si masina si loc, si ceilalti participanti. Daca sunt in F10, nu mai vad figuri de genul.

#70
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.197
  • Înscris: 19.09.2005

View PostTehnicianul090370, on 07 iulie 2020 - 15:59, said:



Iar incepem?
...
pana acu nu am vazut radare in afara localitatilor.
+ waze + statie + cascat ochii + nu iepuras de camp.

#71
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.019
  • Înscris: 18.05.2009
Oamenii aia care fac coloana in spatele lor.
Oamenii care merg incet pe banda de langa axul drumului desi cea de pe margine e libera si bine asfaltata.
Oamenii care isi semnalizeaza manevra in clipa in care incep sa o efectueze.
Oamenii care nu acorda prioritate la punerea in miscare si cel mai rau, dupa ce ca taie calea, mai accelereaza si suuuper lent sa nu ii consume troaca.
Oamenii care nu se asigura din ambele sensuri inainte sa iasa in strada, cineva poate fi in depasire.
Oamenii care nu tin cont ca sunt in afara localitatii si masinile circula legal cu 90-100 si taie calea.
Oamenii care nu mentin viteza constanta in urcari. Schimba dracului viteza ca iti moare troaca.
Eu stau in mediul rural asa ca ma confrunt cu probleme diferite fata de cei de la oras. Si in mediul rural te poti enerva.
Avantajul in mediul rural e totusi ca daca are si el CB ii face o urare deosebita Posted Image .

Turistii care merg pe mijlocul drumului si nu isi inchipuie ca ala e drum cu 2 benzi si lumea se depaseste constant pe acolo.

Editat de SpeedDemon, 07 iulie 2020 - 16:35.


#72
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.114
  • Înscris: 14.10.2008
Daca tai calea, accelereaza in pana mea rapid ca sa nu ajunga sa te loveasca, cum adica taie calea dar nu vrea sa ii consume carburant troaca, pe bune?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate