Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Cat discuta acasa barbatii insurati cu sotiile lor ?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#55
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016

View Postclasica, on 28 iunie 2020 - 16:52, said:

O masă, două scaune ş-un toacă-gură mi-ar da senzaţia de birt prost, chiar dacă m-aş afla-n sufrageria mea.

Mă plictisesc teribil taclagiii. Bărbatul meu tre' să înfăptuiască, nu să flecărească. Bărbaţii altora... să fie sănătoşi!

Barbatul tau din vise...

Edited by vrajitoruldinoz, 28 June 2020 - 19:07.


#56
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 28 iunie 2020 - 19:07, said:

Barbatul tau din vise...


Bărbatul meu din visele tale, da.

Nu ştiam că visezi bărbaţi. Cum îţi plac - miţoşi pe chept sau epilaţi?

#57
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
la ce iti trebuie multa vorbaraie?
spune mersi ca ai asa comoara si nu e vreo moara stricata sa nu ii mai taca gurita....

#58
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016

View Postclasica, on 28 iunie 2020 - 19:47, said:



Bărbatul meu din visele tale, da.

Nu ştiam că visezi bărbaţi. Cum îţi plac - miţoşi pe chept sau epilaţi?

Imbracati :D

#59
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,060
  • Înscris: 07.11.2006

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 09:08, said:

Am observat ceva - femeile mint de rup și se mint între ele când discută între ele, cu bărbații lor nu pot să mintă așa că le cunosc și cred că de asta nici nu mai discută mult cu bărbații lor după ce trece o perioadă de când s-au căsătorit sau s-au mutat împreună.

De la acest comentariu incolo incepem sa deslusim adevarata problema.
Eu nu mai citesc mai departe.
Salutari.

#60
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,761
  • Înscris: 09.05.2008

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 11:57, said:

Postează unii cam de când se scoală până se culcă și
E tocmai invers, de când se culcă până se scoală.

ON: muți nu suntem.
Și nu stam nici în camere separate.



#61
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Postadisz, on 29 iunie 2020 - 09:15, said:

De la acest comentariu incolo incepem sa deslusim adevarata problema.
Eu nu mai citesc mai departe.
Salutari.

Femeile alea care mințeau toate 3 deodată și între care nevastă-mea mințea cel mai mult așa mint ele tot timpul.

Ele sunt mincinoase cu toată lumea - vezi ce femei sunt cele mai mari mincinoase și o să aflii cu ce se ocupă ele.

#62
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postmcd2020, on 28 iunie 2020 - 17:42, said:

Cam fiecare facem cum am vazut la parinti.La mine e mai aiurea,deoarece sunt convins ca prin comunicare se rezolva orice,si sotia vine din alt mediu social,unde nu se prea comunica....Cred ca si de asta am ajuns la separare.....Dar revin,parerea mea este ca comunicarea este cea mai importanta in orice fel de relatie.

    Comunicarea se face la radio sau la televizor.
    Cu sotia, dai sonorul pe mut si ori faci treaba ori nu faci treaba.
    Exista o vorbă din popor. "Vorba multă sărăcia omului".


#63
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020

View Postcspot, on 29 iunie 2020 - 11:02, said:

Comunicarea se face la radio sau la televizor.
Cu sotia, dai sonorul pe mut si ori faci treaba ori nu faci treaba.
Exista o vorbă din popor. "Vorba multă sărăcia omului".
si atunci de ce va mai luati ma daca stati ca mutii?Stati ca niste obiecte de mobila in casa?Vorba aia din popor se refera la altceva nu in acest context al acestui topic.

#64
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
Dependenta asta inutila de tehnologie asta ne ocupa tot timpul de nu mai avem timp de partenerul cu care traim ,asta ne va grabi sfarsitul la majoritatea oamenilor.Ne indreptam cu toata viteza in zid.O sa ajungeti de nici alea 10 cuvinte sa nu le mai rostiti.Vorbiti prin semne ca asa e cel mai ok.Cuplurile din ziua de azi sunt mult mai obosite si triste de tinere, decat taicamiu  si maicamea care au dracu gata 70 ani si tot mai au timp macar sa socializeze.Din pct.meu de vedere tehnologia asta pe tava si din abundenta ne va grabi sfarsitul dupa cum am mai spus,din cauza asteai nu mai avem timp sa zambim,sa socializam,sa empatizam,sa mai avem timp de ceva.Nu stiu daca din 10000 oameni,mai gasesti 5 care sa fi citit o carte nowadays.Si astazi ma uitam cand am iesit sa ma plimb,toti stau cu telefoanele in mana,dau peste tine,nu se uita pe unde merg,nu mai vad nu mai aud nimic parca sunt inchisi intr-un glob de cristal,nu le pasa efectiv de viata lor sunt doar cu nasul in ecrane.Ajunge sa ma dispere chestia asta cand ii vad atat de autisti si de pierduti in timp si spatiu.Mi-e dor efectiv de anii 90-2000 cand oamenii erau OAMENI.Pe atunci lumea stia  sa se distreze si sa-si traisca viata intr-un mod mult mai placut ca in zilele noastre.
Astia suntem 90%, o generatie de zombie cu telefoane in mana,plictisiti,obositi,fara pofta de viata!!Cand o sa am ocazia in viata asta sa ma indepartez de asa zisa civilizatie o sa ma duc pe varful Himalaya,sa nu mai aud sa nu-i mai vad.

#65
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016
Haha.
Care e diferenta intre aia cu telefonul in mina si aia cu himalaya in mina?

#66
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
diferenta consta in faptul ca macar acolo scap de oameni autisti care umbla cu telefonul in mana si dau peste tine pe strada fara sa le pese.Ca oricum doar atat mai stiu oamenii din ziua de azi sa butoneze telefonul.Daca le-ai luat jucaria din mana incep sa planga.Voi fara telefoane nu rezistati o zi cred.Si aici nu ma refer la stricta nevoie de a vorbi la telefon,aia o inteleg

Ma uitam si pe forumul ala bmw cum unii isi organizeaza  si-si construiesc viata in jurul telefonului.Mai nou vor sa-si deschida masinile cu telefonul prin aplicatia apple car.La atat se mai rezuma viata noastra la 95% din populatia planetei ,la telefoane....

Foarte trist !

Edited by alwaysWanaFly, 30 June 2020 - 10:53.


#67
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Hai sa postez si eu.In primul rind wanna din numele amicului intrigat de uzul telefoanelor se scrie cu doi n.Apoi sa iti alegi cunoscuții dintre cei ce folosesc normal telefonul ar fi o soluție.Eu nu prea am de-a face cu aceia cu telefonul in mâna,am ales asa deoarece nu prea suport aceste creaturi ignorante si superficiale.

#68
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 15.04.2007
Ma tu nu cumva esti bulangiu ? 4x30 min,tu ai abonament la Pasion ?

#69
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Postvictord36, on 30 iunie 2020 - 20:19, said:

Ma tu nu cumva esti bulangiu ? 4x30 min,tu ai abonament la Pasion ?

Nu, am nevastă superbă, nu sexul e problema la noi.

#70
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016

View PostalwaysWanaFly, on 30 iunie 2020 - 10:56, said:

diferenta consta in faptul ca macar acolo scap de oameni

Si aia de ce umbla cu telefonul in mina? Nu ca sa scape de oameni?

Quote

Ma uitam si pe forumul ala BMW cum unii isi organizeaza  si-si construiesc viata in jurul telefonului.Mai nou vor sa-si deschida masinile cu telefonul prin aplicatia apple car.La atat se mai rezuma viata noastra la 95% din populatia planetei ,la telefoane....

E clar ca autismul e la tine.
Desi nu neg faptul ca lumea abuzezeaz telefoanele, a nu folosi telefonul (si orice altceva) de cite ori iti usureaza viata e o dovada de prostie.

Edited by vrajitoruldinoz, 30 June 2020 - 20:43.


#71
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Nu, evident ca nu e ok si nici placut sa ai o astfel de casnicie unde nu schimbi 2 vorbe cu sotia toata ziua. Ca doi straini adica, mai nasol e ca la tine a fost asa from day one, din cate ne-ai povestit despre cum ai ajuns insurat cu ea etc. Cred ca la tine se intampla de 4 ori pe an nu pe saptamana. N-are de unde sa fie pasiune sexuala intre doi oameni care stau ca doi straini in aceeasi casa, mai ales dupa 15 ani.
Eu nu inteleg de ce vii sa ne mai si povestesti o astfel de viata anosta, chiar atta de plictisit esti?
Si probabil doar proiectezi propria viata esuata asupra altora cand tot de legi la modul general de altii.
Stai numai pe aici de un an cel putin, si vorbesti de trecutul degeaba al vietilor altora. Hilar.

View PostalwaysWanaFly, on 30 iunie 2020 - 10:56, said:

diferenta consta in faptul ca macar acolo scap de oameni autisti care umbla cu telefonul in mana si dau peste tine pe strada fara sa le pese.Ca oricum doar atat mai stiu oamenii din ziua de azi sa butoneze telefonul.Daca le-ai luat jucaria din mana incep sa planga.Voi fara telefoane nu rezistati o zi cred.Si aici nu ma refer la stricta nevoie de a vorbi la telefon,aia o inteleg

Ma uitam si pe forumul ala bmw cum unii isi organizeaza  si-si construiesc viata in jurul telefonului.Mai nou vor sa-si deschida masinile cu telefonul prin aplicatia apple car.La atat se mai rezuma viata noastra la 95% din populatia planetei ,la telefoane....

Foarte trist !

Ete scart, si care e problema ta ca unii butoneaza telefonul in momente de plictiseala?
Daca esti langa cineva si ala prefera sa butoneze tel decat sa vorbeasca cu tine, ti-ai pus problema ca poate tu esti extrem de plictisitor?
Ce mai muriti frate de grija altora...ridicol.
Vezi-ti de treaba ta si lasa lumea sa faca ce are chef.

View Postmcd2020, on 30 iunie 2020 - 18:49, said:

.Eu nu prea am de-a face cu aceia cu telefonul in mâna,am ales asa deoarece nu prea suport aceste creaturi ignorante si superficiale.


Vai, alt evoluat.
Valabil si ptr tine, daca esti o persoana interesanta si plina de viata altii nu se vor plictisi langa tine si nu vor sta doar pe telefon.
Hai sa lasam snobismele astea.
Si la urma urmei oricine face ce vrea, daca are chef sa butoneze tel, daca are ceva mai interesant acolo decat sa te asculte pe tine, bravo lui.

View PostalwaysWanaFly, on 29 iunie 2020 - 20:54, said:


Astia suntem 90%, o generatie de zombie cu telefoane in mana,plictisiti,obositi,fara pofta de viata!!Cand o sa am ocazia in viata asta sa ma indepartez de asa zisa civilizatie o sa ma duc pe varful Himalaya,sa nu mai aud sa nu-i mai vad.

Vezi sa nu fie problema la tine, ca nu se poate ca toti sa fie nebuni si numai tu sa fii ok.

Du-te pe munte si lasa-ne cu fitele tale de super nu stiu ce.
Daca ai fi tu plin de pofta de viata i-ai "contamina" si pe ceilalti, n-ar mai sta doar cu ochii in telefon.

Ce ridicoli sunt astia ca tine care dau ei verdicte aiurea, ca gata daca cineva se uita in tel e superficial si autist. Poate chiar are ceva important de facut/vazut acolo.

#72
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020

View Postvrajitoruldinoz, on 30 iunie 2020 - 20:40, said:

Si aia de ce umbla cu telefonul in mina? Nu ca sa scape de oameni?



E clar ca autismul e la tine.
Desi nu neg faptul ca lumea abuzezeaz telefoanele
deci e clar ca te simti si tu un autist  din moment ce te ataci si automat ataci.Cam astia sunteti peste 90%.Si la wc cand va duceti luati tel. cu voi,nici acolo nu va da pace.

Daca se produce o pana de curent la nivel global, voi sunteti morti fara tehnologie,nu stiti sa faceti nimic,nu rezistati o zi fara telefoane si tehnologie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate