Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cat discuta acasa barbatii insurati cu sotiile lor ?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#1
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020
Eu sunt trecut de 45 de ani și însurat de peste 16 ani, stau toată ziua cu soția acasă, copilul s-a mutat în altă parte și mai mult de 10 fraze nu discutăm pe zi.

Fraze de genul - mă duc la magazin, hai la masă, închide geamul că e cald și altele tot așa.

În vreo 12 - 14 ore cât stăm în casă treji de când ne sculăm ea este in altă camera unde si mai lucrează pe calculator sau face niste acte iar eu stau in altă cameră cu 2 laptopuri în fată.

Sunt curios dacă și alții casatoriti de multi ani discută mult între ei când stau acasă toată ziua împreună sau fiecare e cam cu treaba lui în casă și nu discută mult cu nevestele lor.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 08:44.


#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
las ca discuta nevestele suficient
da servici n-ai de stati 12 ore bot in bot?

Edited by EMPP, 28 June 2020 - 08:48.


#3
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 08:37, said:

mai mult de 10 fraze nu discutăm pe zi.
Fericitule! Unde ai gasit o asa minune?

#4
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Vă plictisiți în doi ...  nasol!

Iată de ce susțin că oamenii fericiți în cuplu sunt aceeia care nu se plictisesc împreună,  au ce discuta,  le este drag să povestescă împreună.    
Subiecte sunt grămadă, de la politică, istorie, călătorii,  noutăți,  până la mindenități și dulcea bârfă.  Dar pentru asta este nevoie de compatibilitate între parteneri,  să își dorească a comunica și să nu o facă doar din obligație.

O femei cu care îți place să discuți și care are ce spune este o comoară la casa omului.   Ai pentru ce să vii acasă.

Multe cupluri se despart pentru că nu mai suportă să se plictisească în doi.   Această nevoie de a vorbi,  de a comunica, este mai intensă chiar și decât sexul

#5
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View PostBombalurina, on 28 iunie 2020 - 08:49, said:

Fericitule! Unde ai gasit o asa minune?

Ea m-a găsit pe mine dar cam asa am fost tot timpul de când stăm acasă și nu e tăcută.

Dacă vin în vizită 2 prietene de ale ei la noi și 5 ore vorbesc continuu și toate 3 deodată, nici una nu tace.

După ce pleacă alea amuteste și parcă nici nu exist în casă.

Eu cred că și alea 2 sunt mute acasă cu bărbații lor și numai cu alte femei vorbesc atât de mult și toate prostiile.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 09:00.


#6
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 08:37, said:

Eu sunt trecut de 45 de ani și însurat de peste 16 ani, stau toată ziua cu soția acasă, copilul s-a mutat în altă parte și mai mult de 10 fraze nu discutăm pe zi.

in cazul asta as contempla crima, nu discutia.
imi imaginez cum -in secret- fiecare din voi considera ca a tras paiul scurt.


ps: sacrificiile se fac la altar, in caz ca nu stii - dar ceva imi spune ca ti-ai dat seama.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Posttomaso, on 28 iunie 2020 - 08:56, said:

Vă plictisiți în doi ...  nasol!

Iată de ce susțin că oamenii fericiți în cuplu sunt aceeia care nu se plictisesc împreună,  au ce discuta,  le este drag să povestescă împreună.
Subiecte sunt grămadă, de la politică, istorie, călătorii,  noutăți,  până la mindenități și dulcea bârfă.  Dar pentru asta este nevoie de compatibilitate între parteneri,  să își dorească a comunica și să nu o facă doar din obligație.

O femei cu care îți place să discuți și care are ce spune este o comoară la casa omului.   Ai pentru ce să vii acasă.

Multe cupluri se despart pentru că nu mai suportă să se plictisească în doi.   Această nevoie de a vorbi,  de a comunica, este mai intensă chiar și decât sexul

Daca o luam asa, eu cu fiecare femeie cu, care discut ma plictisesc dupa o perioada. Daca inainte resuseam sa stau cu ea pana dimineata vorbind, dupa o perioada abia am ce vorbi cateva minute. Asa apar problemele si intr-un cuplu casatorit dupa multi ani. E normal.

#8
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020
Am observat ceva - femeile mint de rup și se mint între ele când discută între ele, cu bărbații lor nu pot să mintă așa că le cunosc și cred că de asta nici nu mai discută mult cu bărbații lor după ce trece o perioadă de când s-au căsătorit sau s-au mutat împreună.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 09:09.


#9
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 08:57, said:

Dacă vin în vizită 2 prietene de ale ei la noi și 5 ore vorbesc continuu și toate 3 deodată, nici una nu tace.

N-am inteles niciodata cum pot face femeile chestia asta. Si culmea-i ca par a se intelege intre ele.. O.o

#10
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Decat vorbit mult si prost e mai bine asa.

#11
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

View Posttomaso, on 28 iunie 2020 - 08:56, said:

O femeie cu care îți place să discuți și care are ce spune este o comoară la casa omului.   Ai pentru ce să vii acasă.

Mare adevar ai zis aici.

Pacat ca sunt rare...

Pentru asta trebuie sa fie si cat de cat inteligenta, educata, dar nu-i sigur ca daca-i inteligenta si educata va fi partenera de discutii buna.

Nevasta unui vecin de exemplu, nu are prea multa scoala, e venita de la tara, micuta, grasuta, gateste si lucreaza toata ziua ca un robotel, si poti sa discuti cu ea de toate ore in sir fara sa te plictisesti, e taman genul ala care zici ca-i pasionata de orice subiect. Posted Image

Edited by Phobos, 28 June 2020 - 09:22.


#12
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Nu aveti nici un hobby comun si asta e trist .

#13
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007

View PostEMPP, on 28 iunie 2020 - 08:46, said:

las ca discuta nevestele suficient
da servici n-ai de stati 12 ore bot in bot?
Pensionar MAI sau MAPN.

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 08:37, said:

Sunt curios dacă și alții ...
Cu ce te ajută?

#15
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View PostPhobos, on 28 iunie 2020 - 09:15, said:

Pacat ca sunt rare...

Pentru asta trebuie sa fie si cat de cat inteligenta, educata, dar nu-i sigur ca daca-i inteligenta si educata va fi partenera de discutii buna.

Nevasta unui vecin de exemplu, nu are prea multa scoala, e venita de la tara, micuta, grasuta, gateste si lucreaza toata ziua ca un robotel, si poti sa discuti cu ea de toate ore in sir fara sa te plictisesti, e taman genul ala care zici ca-i pasionata de orice subiect. Posted Image

Eu am observat că tocmai cele și educate și inteligente și crescute cu pian în casă sunt așa tăcute, mai cunosc femei așa și vorbesc puțin.

Si frumoase și elegante și care se îngrijesc de aspectul lor sunt astea, așa e și soția mea.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 09:39.


#16
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Noi vorbim destul de des, sau mai bine zis, ea cu mine când îmi scoate ochii pentru toate rahaturile.

#17
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007

View Posttomaso, on 28 iunie 2020 - 08:56, said:

Vă plictisiți în doi ...  nasol!

Iată de ce susțin că oamenii fericiți în cuplu sunt aceeia care nu se plictisesc împreună,  au ce discuta,  le este drag să povestescă împreună.
Subiecte sunt grămadă, de la politică, istorie, călătorii,  noutăți,  până la mindenități și dulcea bârfă.  Dar pentru asta este nevoie de compatibilitate între parteneri,  să își dorească a comunica și să nu o facă doar din obligație.

O femei cu care îți place să discuți și care are ce spune este o comoară la casa omului.   Ai pentru ce să vii acasă.

Multe cupluri se despart pentru că nu mai suportă să se plictisească în doi.   Această nevoie de a vorbi,  de a comunica, este mai intensă chiar și decât sexul
Aha.Ai discutat aceasta problema arzatoare si cu sotia desigur,nu ? Asta chiar depaseste sexul.
https://forum.softpe.../#entry26330736

Edited by victord36, 28 June 2020 - 09:54.


#18
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Marine, dar inainte de toate, de ce nu spui ca defapt tu te-ai insurat cu forta tatalui socru ? Asa cel putin sa stie lumea in ce conditii te-ai insurat. Pentru ca aia cu "de buna voia si nesilit de nimeni" nu se aplica in cazul tau.

Edited by tehnics, 28 June 2020 - 09:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate