Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cat discuta acasa barbatii insurati cu sotiile lor ?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#37
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 10:34, said:

Sau poate mă împiedic eu de altele frumoase și cad peste ele și spun - pardon, mă scuzi dar m-a orbit frumusețea ta.



De vreo 4 ori pe săptămână și cam 30 de minute de fiecare dată cred că sunt destui care până la 30 de ani nu au făcut.

sti cum e aia,tie ti se pare mult,in alta parte poate fi normal sau putin
eu cred ca ti-ai uitat viata de 20-25 ani sau nu ai avut

#38
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Postceanu1980, on 28 iunie 2020 - 10:40, said:

sti cum e aia,tie ti se pare mult,in alta parte poate fi normal sau putin
eu cred ca ti-ai uitat viata de 20-25 ani sau nu ai avut

Acum sunt ofilit fată de cum eram atunci cu femeile dar tot sunt mulți tineri azi care văd o femeie doar în palmă și le trece viata degeaba.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 10:44.


#39
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
mah nu stiu ce sa zic,dar ce am mai auzit ca se petrece intre parte din tinerii de azi,liceu chiar si generala,astia mai intarziati nitel,pe vremea mea nici nu visam

Edited by ceanu1980, 28 June 2020 - 10:51.


#40
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,475
  • Înscris: 21.04.2014

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 09:50, said:



E mai greu să mănânc decât să facem sex, asta nu a fost niciodată o problemă la noi, nici atunci nu vorbim mai mult de 3 fraze.


Dar ce-ti pune in farfurie de maninci cu noduri in git si ramii fara grai ? Partituri de Chopin ? Clape de pian ? :D

#41
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Postceanu1980, on 28 iunie 2020 - 10:49, said:

mah nu stiu ce sa zic,dar ce am mai auzit ca se petrece intre parte din tinerii de azi,liceu chiar si generala,astia mai intarziati nitel,pe vremea mea nici nu visam

Eu până să citesc forumul ăsta nici nu credeam că mai există virgini după 16 ani în România, eram rupt total de lumea tinerilor și credeam că toți trăiesc azi cum am trăit eu.

View Posthoneybee, on 28 iunie 2020 - 10:54, said:

Dar ce-ti pune in farfurie de maninci cu noduri in git si ramii fara grai ? Partituri de Chopin ? Clape de pian ? Posted Image

E mai greu să mănânc că mă îngraș iar dacă fac dragoste nu mă îngraș, deci e mult mai ușor să fac sex decât să mănânc.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 10:59.


#42
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Noi suntem casatoriti de 14 ani, impreuna de 17. 10 fraza pe zi este cam putin. Relatia voastra are nevoie de un refresh. Tare ma tem ca ati inceput sa va plictisiti de ce aveti. Acesta este punctul in care oamenii fac prostii. Luati-va o saptamana liber si plimbati-va undeva. Cu prieteni sau fara. Schimbati aerul, refaceti l;egaturile. relatiile trebuie tinute, muncite. Cer efort.
Nici eu nu vorbesc mult cu sotia mea. Asa suntem noi barbatii. Dar nu stam departe. Adica, nu facem eforturi in a sta impreuna. Ne tine si cel mic in priza. Oricum, tineti-va aproape unul pe celalalt, ca viata este scurta si pe cat de scurta, pe atat de complicata poate sa devina.

#43
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 27.01.2016
Da acum e la moda sa faci swing.

#44
alwaysWanaFly

alwaysWanaFly

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.06.2020
Pai normal ca nu aveti ce discuta mai mult de 10 fraze pe zi,daca in tot timpul stati si butonati telefonul,ca peste 90% din populatia planetei asta face.Pe mine ma sperie generatia asta capatos,care stau doar pe telefoane ,tablete si pc.Si in general ma ingrozeste in ce directie o ia lumea din ziua de azi : spre prabusirea totala a conditiei umane.Eu nu as suporta sa stau langa o persoana muta nici macar o zi,sa n-am ce discuta cu ea m-as duce la sanatoasa,poate sa fie zana din povesti,mai bine una mai urata si solara sa ai ce discuta.Ce relateaza initiatorul e fix ca in filmele cu muti.
Eu ma uit la parintii mei care au gata 70 ani frate si vb intruna,zambesc,au mereu ce discuta,e o placere sa stai de vorba cu ei.Noi din generatia asta vom deveni niste zombie cu telefoanele in mana,analfabeti peste 70% si lantul continua.E foarte trist.

#45
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,475
  • Înscris: 21.04.2014

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 10:59, said:



E mai greu să mănânc că mă Ă®ngraș iar dacă fac dragoste nu mă Ă®ngraș, deci e mult mai ușor să fac sex decât să mănânc.

Urmareste firul discutiei si nu mai divaga ! Eu te-am intrebat ce-ti pune in farfurie, nu daca mai intri in costumul de la nunta. :P

Acum pe bune, tu sa fii in locul sotiei, ce ai discuta cu tine la masa ?

Ea a fost crescuta cu pian in casa, tu ai batut mingea pe toloaca. Ea isi doreste sa fie invitata la The Met sa-l vada pe Roberto Alagna in "Rigoletto" si tu o duci prin mall sa-ti aerisesti ciocatele. Ea vrea sa mearga in vacante exotice, tu nici macar pina la Mamaia n-o duci. Si atunci, despre ce sa discutati ? :rolleyes:



#46
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Posthoneybee, on 28 iunie 2020 - 11:32, said:

Ea vrea sa mearga in vacante exotice, tu nici macar pina la Mamaia n-o duci. Si atunci, despre ce sa discutati ? Posted Image

Eronat - are 5 pisici în casă și nu putem să plecăm nicăieri că nu vrea să lase pe nimeni cu pisicile. Și ne-am plimbat prin lume și noi.

#47
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020
Am observat că pe forum postează și bărbati însurati trecuti de 40 de ani care au și copii și lucrează.

Postează unii cam de când se scoală până se culcă și cam cum ar merge cu telefoanele în mână dacă nu stau toată ziua acasă.

Cred că mulți sunt muți acasă cu nevestele si cam e ceva general mutenia asta la unii oameni cu ceva situatie, mai educati și scoliți.

Edited by dsarewq, 28 June 2020 - 11:57.


#48
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 27.01.2016
Da dar pe alții mutenia nu-i deranjează.

#49
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 08:37, said:

Eu sunt trecut de 45 de ani și însurat de peste 16 ani, stau toată ziua cu soția acasă, copilul s-a mutat în altă parte și mai mult de 10 fraze nu discutăm pe zi.

Fraze de genul - mă duc la magazin, hai la masă, închide geamul că e cald și altele tot așa.

În vreo 12 - 14 ore cât stăm în casă treji de când ne sculăm ea este in altă camera unde si mai lucrează pe calculator sau face niste acte iar eu stau in altă cameră cu 2 laptopuri în fată.

Sunt curios dacă și alții casatoriti de multi ani discută mult între ei când stau acasă toată ziua împreună sau fiecare e cam cu treaba lui în casă și nu discută mult cu nevestele lor.

Nu am citit cele 3 pagini, dar eu după 10 ani de casatorie, vb strictul necesar, ne înțelegem bine și e suficient Posted Image

Ceea cea ce prea muit strică Posted Image Părerea mea Posted Image

Edited by Zuy, 28 June 2020 - 12:36.


#50
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 09:38, said:

Eu am observat că tocmai cele și educate și inteligente și crescute cu pian în casă sunt așa tăcute, mai cunosc femei așa și vorbesc puțin.

Pai de-aia zic ca-s rare. :)

#51
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,475
  • Înscris: 21.04.2014

View Postdsarewq, on 28 iunie 2020 - 11:39, said:



Eronat - are 5 pisici Ă®n casă și nu putem să plecăm nicăieri că nu vrea să lase pe nimeni cu pisicile.

In cazul asta ar trebui sa inveti sa miauni. :cat:
Sa ai si tu cu cine discuta in casa. :roflmao:

Edited by honeybee, 28 June 2020 - 14:22.


#52
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Vezi ce înseamnă să nu ai muncă ?
    Vii acasă obosit de la munca,  mananci, te culci, dormi, te scoli te duci la muncă.
    Dacă nu ai muncă stai la palavre cu femeile la canapea.

#53
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009
O masă, două scaune ş-un toacă-gură mi-ar da senzaţia de birt prost, chiar dacă m-aş afla-n sufrageria mea.

Mă plictisesc teribil taclagiii. Bărbatul meu tre' să înfăptuiască, nu să flecărească. Bărbaţii altora... să fie sănătoşi!

#54
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Cam fiecare facem cum am vazut la parinti.La mine e mai aiurea,deoarece sunt convins ca prin comunicare se rezolva orice,si sotia vine din alt mediu social,unde nu se prea comunica....Cred ca si de asta am ajuns la separare.....Dar revin,parerea mea este ca comunicarea este cea mai importanta in orice fel de relatie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate