Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cat discuta acasa barbatii insurati cu sotiile lor ?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#181
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020

 silesax, on 26 mai 2021 - 06:02, said:

cafea faceti acasa sau cumparati luati de la automate???

Eu am băut deja jumate de cană de ness de la 6.30 de când m-am sculat. Nevasta doarme acum, se scoală pe la 8.30.

Și bem numai ness, că se face repede și nu are zaț.

Edited by -__-, 26 May 2021 - 06:30.


#182
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

 vrajitoruldinoz, on 21 mai 2021 - 20:31, said:

Cum sa te plimbi impreuna si sa te uiti la serialesi s aiesi la localuri daca nu exista o compatibilitate intectuala? Prin compatibiltate intelectuala ma refer nu numai la cultura si educatie, ci si placeri similare, ca daca unul se duce pe munte si celalt sta acasa. Ce faci la local sau cind te plimbi daca nu ai ce discuta altceva decit pretul la ceapa? Fiecare tace pentru el?

Eu stiu citiva care nu au nici o compatibilitate intectuala. Relatia functioneaza cind toate activitatile intelectuale ale lui (totdeauna el > ea), sau toate activitatile in general, sint legate de slujba. Cind ies cu prietenii ei, el nu are mai nimic de facut. Cind ies cu prietenii lui discuta lucruri, iar ea fuge dupa copii. Uneori gasesc cupluri similare unde fetele se aduna si vorbesc de ale lor si baietii de ale lor.
Asta cu mirosul si pielea... da daca nu miroase cine stie ce iar pielea nu e superba? aia nu merita si ei parteneri?
Oricum la un moment dat e foarte usor ca el sa fie lovit de una rafinata si desteapta cu care sta de vorba la serviciu sau undeva. "E doar o prietena draga, nu e nimic intre noi!". Exsita un tip de barbati care sint invulnerabili la femei destepte, aia care sint nesiguri si speriati de ele.

Nah, fiecare cu parerea lui. Mie-mi e perfect cu un sot iubaret, frumos, sexos, cuminte, bun la suflet, care aduce banu in casa, cu care ma potrivesc magnific la pat.
Chiar nu ma intereseaza sa fim de acord despre teoria evolutiei a lui Darwin, cum a aparut universul si alte alea. Nici sa le (mai) discutam.
Mi se pare ca lumea vrea prea multe in ziua de azi.
Am avut inainte de el o relatie de 10 ani in care ne potriveam intelectual, ideologic, ca personalitate, si ca umor absolut extraordinar, (prietenii ne ziceau ca eu sunt varianta lui feminina) si mi se pare ca fix din prea multa potrivire si prieteneala se ajunge la platonicism. Cu sotul meu am cu totul alta chimie, il vad ca pe un iubit (lover), e cu totul alta dinamica dintre noi.

Edited by jezebelle, 26 May 2021 - 17:31.


#183
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 jezebelle, on 26 mai 2021 - 17:22, said:


Nah, fiecare cu parerea lui. Mie-mi e perfect cu un sot iubaret, frumos, sexos, cuminte, care aduce banu in casa, cu care ma potrivesc magnific la pat.
Chiar nu ma intereseaza sa fim de acord despre teoria evolutiei a lui Darwin, cum a aparut universul si alte alea. Nici sa le discutam.
Mi se pare ca lumea vrea prea multe in ziua de azi.

prea multe ziceai? :)

o discutie spune mutle despre o persoana. pentru ca poti afla mult mai multe decat ce expune topicul in sine. tu vrei langa tine un obiect cu carateristicile enuntate mai sus sau o fiinta cu personalitate proprie? sau daca fte bine si marca banu' la timp e un mirobolant? :) de exemplu s-ar putea sa vrei sa afli cum gandeste pe tema evolutiei, poate tu vrei sa-ti botezi puradeii si el nu ;) problema ;)

#184
-__-

-__-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 30.11.2020

 jezebelle, on 26 mai 2021 - 17:22, said:

Mie-mi e perfect cu un sot iubaret, frumos, sexos, cuminte, bun la suflet, care aduce banu in casa, cu care ma potrivesc magnific la pat.

O femeie când zice atât de multe de bine de soțul ei și mai sunt și 2 prietene măritate lângă ea încep și ele să spună la fel de soții lor.

Până la terminarea discuției între ele toate 3 ajung și ele să creadă că chiar așa e cum spun ele, dar se trezesc repede la realitate când văd ce poame au lângă ele.

Mai realist era dacă spuneai doar așa - Mie-mi e perfect cu un sot frumos, sexos, care aduce banu in casa, cu care ma potrivesc magnific la pat.

Celelalte cuvinte nu se potrivesc la un bărbat care e doar cum am scris eu.

Edited by -__-, 26 May 2021 - 20:30.


#185
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,823
  • Înscris: 01.11.2005

 -__-, on 26 mai 2021 - 20:21, said:

un bărbat care e doar cum am scris eu.
mai Marine, dar tu detii standardul masculin dupa cum vad...

 jezebelle, on 26 mai 2021 - 17:22, said:

Mie-mi e perfect cu un sot iubaret, frumos, sexos, cuminte, bun la suflet, care aduce banu in casa, cu care ma potrivesc magnific la pat.
Si mie mi-ar fi perfect cu o femeie fix la fel...dar plm, tot se ajunge la platonism ...

#186
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

Am avut inainte de el o relatie de 10 ani in care ne potriveam

Cu actualul citi ani ai?

#187
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,823
  • Înscris: 01.11.2005

 vrajitoruldinoz, on 27 mai 2021 - 03:31, said:

Cu actualul citi ani ai?
33 de ani are cu actualul :D

#188
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 jezebelle, on 26 mai 2021 - 17:22, said:



Nah, fiecare cu parerea lui. Mie-mi e perfect cu un sot iubaret, frumos, sexos, cuminte, bun la suflet, care aduce banu in casa, cu care ma potrivesc magnific la pat.
Chiar nu ma intereseaza sa fim de acord despre teoria evolutiei a lui Darwin, cum a aparut universul si alte alea. Nici sa le (mai) discutam.
Mi se pare ca lumea vrea prea multe in ziua de azi.
Am avut inainte de el o relatie de 10 ani in care ne potriveam intelectual, ideologic, ca personalitate, si ca umor absolut extraordinar, (prietenii ne ziceau ca eu sunt varianta lui feminina) si mi se pare ca fix din prea multa potrivire si prieteneala se ajunge la platonicism. Cu sotul meu am cu totul alta chimie, il vad ca pe un iubit (lover), e cu totul alta dinamica dintre noi.

Nu vreau sa fiu carcotas, dar asa la modul general, pari cam frustrata asa, pe aici in discutii, nu dai senzatia de persoana fericita in viata sau casnicie.
Si pare ca te lauzi excesiv cu ce buna e viata ta si ce sot misto ai, asa fara sa te intrebe nimeni   iar ceva da cu virgula, pare ca vrei sa compensezi ceva ce lipseste sau ca esti nesigura si vrei sa te auto-amagesti/convingi ca totul e frumos.

Edited by axisborn, 05 June 2021 - 10:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate