Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie
 Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma
 Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat
 RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML
 

cum ar putea inadaptatii sa fie normali?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004
In loc sa faci topicul asta faceai un altul "Salut, sunt din orasul X, maine se deschid terasele, facem un grupulet sa bem un ciuco impreuna?"

Asa :)

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,047
  • Înscris: 20.10.2015

 on64, on 30 mai 2020 - 21:21, said:

muuult mai bine singur decat cu el

De ce nu-ti faci uin scop in a-i face viata cat mai mizerabila?

#21
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

 iuzera, on 30 mai 2020 - 21:44, said:

In loc sa faci topicul asta faceai un altul "Salut, sunt din orasul X, maine se deschid terasele, facem un grupulet sa bem un ciuco impreuna?"

Asa Posted Image
du-te ca de m-ar intalni oamenii de pe forumul asta jumate din ei cred ca m-ar bate de m-as caca pe mine

#22
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020

 on64, on 30 mai 2020 - 20:38, said:

presupun ca nu cunoasteti indaptati ca si mine caci inadaptatii nu le spun cunoscutilor din viata reala "hei sunt inadaptat social, nu am avut niciodata pe nimeni"

Eu cunosc mulți inadaptați ca tine și când eram în liceu și în armată și în facultate și la muncă și între prieteni.

Eu am fost tot timpul genul de om care dacă eram 4 - 6 - 8 inși undeva eu eram cel care vorbea și ceilalți mă ascultau.

Inadaptații de care zici tu erau și ei printre ăștia de care am spus și nu spuneau niciodată nimic interesant, erau rușinoși , erau proști cu femeile, erau comici și râdeam de ei când mergeam mai mulți la o femeie dat erau tovarășii noști, adică erau tipul de oameni care nu lipseau din cercul de prieteni chiar dacă nu erau buni de nimic.

Dacă la muncă eram 2 șmecheri și 2 inadaptați cum le zici tu mergeam toți 4 la petreceri sau la restaurante când terminam programul.

Am avut un coleg inadaptat cum zici tu și era pămpălău rău dar mergea tot timpul cu mine și nu făcea nimic la muncă unde eram noi.

Era foarte rușinos , timid și speriat de borâții la care mergeam noi și se speria de ăia dar eu făceam treaba care era de făcut și nu mă deranja că ăla era fricos. Era om amărât și toate șpăgile care le făceam le lua el că aveam salarii mici atunci.

#23
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

 zsaewq, on 30 mai 2020 - 21:58, said:


Eu cunosc mulți inadaptați ca tine și când eram în liceu și în armată și în facultate și la muncă și între prieteni.

Eu am fost tot timpul genul de om care dacă eram 4 - 6 - 8 inși undeva eu eram cel care vorbea și ceilalți mă ascultau.

Inadaptații de care zici tu erau și ei printre ăștia de care am spus și nu spuneau niciodată nimic interesant, erau rușinoși , erau proști cu femeile, erau comici și râdeam de ei când mergeam mai mulți la o femeie dat erau tovarășii noști, adică erau tipul de oameni care nu lipseau din cercul de prieteni chiar dacă nu erau buni de nimic.

Dacă la muncă eram 2 șmecheri și 2 inadaptați cum le zici tu mergeam toți 4 la petreceri sau la restaurante când terminam programul.

Am avut un coleg inadaptat cum zici tu și era pămpălău rău dar mergea tot timpul cu mine și nu făcea nimic la muncă unde eram noi.

Era foarte rușinos , timid și speriat de borâții la care mergeam noi și se speria de ăia dar eu făceam treaba care era de făcut și nu mă deranja că ăla era fricos. Era om amărât și toate șpăgile care le făceam le lua el că aveam salarii mici atunci.
pai aia nu mai sunt inadaptati din momenct ce ai zis ca erati prieteni si ieseati impreuna

#24
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
De fapt, ce intelegi tu mai exact prin "neadaptat" si "normal"? Ca poate e invers,....

#25
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
inadaptat e ala care vrea sa nu fie singur dar e singur
normal e ala care nu e singur, care a reusit sa isi faca relatii cu oamenii (excludem ralatii precum familia, care ne sunt date deja)

#26
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020

 on64, on 30 mai 2020 - 22:07, said:

inadaptat e ala care vrea sa nu fie singur dar e singur

Dacă tu te referi la ăia care stau izolați în case și nu știe nimeni de existența lor din ăștia nu am cunoscut personal dar știu destui gen - băiatul lui cutare e pămpălău și la 40 de ani că e singur și stă cu mă-sa și ta-su și e un sălbatic.

Ăștia sunt o cauză pierdută, nu mai pot fi integrați în societate și vor fi singuri toată viața, vor trăi numai în lumea lor.

#27
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

 on64, on 30 mai 2020 - 21:55, said:

du-te ca de m-ar intalni oamenii de pe forumul asta jumate din ei cred ca m-ar bate de m-as caca pe mine

Atunci scrie pe altul Posted Image

#28
zsaewq

zsaewq

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 24.05.2020

 iuzera, on 30 mai 2020 - 21:44, said:

In loc sa faci topicul asta faceai un altul "Salut, sunt din orasul X, maine se deschid terasele, facem un grupulet sa bem un ciuco impreuna?"

Asa Posted Image

Dar o femeie de ce stă sâmbătă seara pe forum și nu e ocupată cu altceva ?

Nu cumva e singură și ea și caută să își omoare timpul pe aici ?

#29
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,754
  • Înscris: 30.07.2006
Cati ani ai initiatorule?

#30
Ak-33

Ak-33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 06.01.2020

 on64, on 30 mai 2020 - 21:55, said:

du-te ca de m-ar intalni oamenii de pe forumul asta jumate din ei cred ca m-ar bate de m-as caca pe mine
Jumate?esti optimist baiete

#31
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,754
  • Înscris: 30.07.2006
Fara violenta!

#32
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,323
  • Înscris: 24.06.2006

 doxan, on 30 mai 2020 - 20:51, said:

Trebuie sa mergi inainte cu tupeu si sa te arunci peste orice pica, indiferent de cate ori o sa fi initial refuzat sau daca au iubiti, axeaza-te mai ales pe alea milfe care sunt plictisite de acelasi barbat, baga mana la pasarica.
tu da-i idei, nu vezi ce minte creatza are, vrei sa-l vezi la stirile de la ora 5?

#33
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 09.12.2012
Nu cred ca esti inadaptat, tu doar ai un mod de gandire destul de aiurea organizat, si aici depinde doar de tine , daca doresti sa faci ceva, sa te schimbi, altfel vei ramane asa toata viata.
Nu avea asteptari sa te ajute altii, sau sa apara ca intr-un film un salvator care sa te traga fortat din problemele tale in care pari a fi ingropat, daca tu singur nu faci primul pas altii nu au cum sa te ajute.

In primul rand ai putea sa incerci tu de unul singur, sa te schimbi, observ ca mergi, lucrezi, vorbesti, nu e mare treaba sa incerci sa ii spui unuia dintre amici tai, Salut hai la o bere,la o plimbare..etc, sau poti pleca in timpul liber la plimbare, oriunde, prin padure, prin oras, dar iesi si te plimba,cand e vreme nasoala ,, mai bagi un film, mai asculti o muzica , una alta.

Ideea in sine este sa te inveti sa fi dinamic , si mereu sa faci lucruri noi, tu acum ce faci este o monotonie, te invarti intr-un cerc vicios, te uiti si te gandesti la cate probleme ai tu, stiu despre ce vorbesc , asa eram si eu la un moment dat .
Accepta faptul ca ai probleme, nu fugi / le ascunde, mai degraba confruntale si le rezolvi , daca nu faci fata singur, sa mergi la un Psihiatru nu e o rusine, ii spui lui cu ce te confrunti, si cu putin tratament medicamentos, ma indoiesc ca nu te vei schimba , doar sa vrei lucru acesta.

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,899
  • Înscris: 28.11.2006

 on64, on 30 mai 2020 - 21:55, said:

du-te ca de m-ar intalni oamenii de pe forumul asta jumate din ei cred ca m-ar bate de m-as caca pe mine

Bag seama ca tu asta si vrei, cum zice americanul, you're thriving on rejection (nu gasesc la ora asta un echivalent multumitor in romana, asa ca imi cer scuze pentru expresia in engleza). Tui defapt nu vrei sa fii ajutat sa iesi din starea asta, vrei doar sa-ti plangi de mila. Si, daca se poate, sa-ti planga si altii de mila. Imi pare rau, dar nu ma impresionezi.

#35
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
.

 on64, on 30 mai 2020 - 22:07, said:

inadaptat e ala care vrea sa nu fie singur dar e singur
normal e ala care nu e singur, care a reusit sa isi faca relatii cu oamenii (excludem ralatii precum familia, care ne sunt date deja)
Vezi ca nici macar nu stii ce inseamna? Exact cum banuiam.
Esti mai degraba fanfaron. Iti place sa fii in centrul atentiei, indiferent de ce calificativ ti se lipeste pe frunte. Doar sa fii bagat in seama. Nasoala situatie.

Edited by wagmich, 30 May 2020 - 23:21.


#36
al3xUnder

al3xUnder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.03.2009
Initiator, nu stiu ce iti doresti tu, dar sa stii ca intr-o viata de om, cu  trecerea timpului prietenii incepi sa ii numeri pe degetele de la o mana maxim, restul sunt doar 'conexiuni' ca sa zic asa. Si crede-ma nici daca te asociezi cu niste persoane doar de dragul de a te asocia ce sunt sa zicem 'toxice' nu e ok pentru mentalul tau. Nu-ti fie frica sa cunosti oameni noi. Exista in jur multe persoane care ar dori interactiune cu oameni noi. Daca esti de bun simt si o prezenta placuta nu ar trebui sa ai probleme de integrare.

Edited by al3xUnder, 31 May 2020 - 02:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate