Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

cum ar putea inadaptatii sa fie normali?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,423
  • Înscris: 27.08.2013

View Poston64, on 30 mai 2020 - 20:38, said:

cazul meu de inadaptat
nu am avut prieteni in generala, in liceu, in facultate, ci niste cunostinte, unele mai apropiate altele nu, dar nu pot sa ii consider pe niciunul prieten ci cel mult amici
dupa terminare si ani in campul muncii, de la joburi nici macar cunostinte sau amici ii pot numi pe colegii de munca, cu ei nu am avut nicio relatie de amicalitate
presupun ca nu cunoasteti indaptati ca si mine caci inadaptatii nu le spun cunoscutilor din viata reala "hei sunt inadaptat social, nu am avut niciodata pe nimeni"

in cazul de fata viata este un cerc vicios al singuratatii in care ma tot invarat pana ce ajung sa mor de batranete si sa cheme vecinii politia dupa ce imi putrezeste hoitul cateva luni
Ce înțelegi prin prieten?
https://www.google.c...0&bih=900&dpr=1
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6RrAYZvGepg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ești (prea) răsfățat.
Mergi la un club de mma. Să te antrenezi, stai chill, nu să te bați. Transpiri și tu un pic. Intri cu letargie și harfe și ieși cu bun simț și chef. De ce vrei tu.

#56
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 19.07.2005
Prietenii adevarati de regula sunt 1-2, maxim 3. Intr-o prietenie trebuie sa si investesti, sa o mentii, sa fii acolo cand prietenul are nevoie, sa-i ajuti, etc. Daca esti distant si te folosesti de oameni doar sa te distrezi si sa pierzi timpul atunci e normal sa nu ai prieteni pe care sa te poti baza.

Cum inadaptatii pot deveni normali? Pai la fel ca cei care sufera de o durere cronica se pot vindeca si deveni "normali". Mers la doctor, vazut care e problema si uramand un tratament. In problemele mintii tratamentul de cele mai multe ori e nemedicamentos.

De-aseamnea nu strica sa practici socializarea, cei introvertiti duc lipsa de acest skill si trebuie sa-l exersezeze cat pot de mult pentru a ajunge la acelasi nivel cu restul lumii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate