Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Deosebire intre Seagate NL35 si Seagate Barracuda

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
iNerius

iNerius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.03.2006
Doresc sa-mi cumpar un HDD Seagate si m-am oprit la 2 modele: -Seagate NL35, 250GB,Sata 150MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms, - Seagate Barracuda 7200.9, 300GB, Sata 300MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms. Pretul celor doua HDD-uri sunt aproximativ egale. La prima vedere as inclina la a doua varianta. Stie cineva care e diferenta de tehnologie intre NL35 si Barracuda 7200.9?
Multumesc anticipat!

#2
313

313

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.02.2005

View PostiNerius, on Mar 18 2006, 22:05, said:

Doresc sa-mi cumpar un HDD Seagate si m-am oprit la 2 modele: -Seagate NL35, 250GB,Sata 150MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms, - Seagate Barracuda 7200.9, 300GB, Sata 300MB/s, 16MB buffer, timp acces 8ms. Pretul celor doua HDD-uri sunt aproximativ egale. La prima vedere as inclina la a doua varianta. Stie cineva care e diferenta de tehnologie intre NL35 si Barracuda 7200.9?
Multumesc anticipat!


Barracuda 7200.9 is a member of the Seagate 3.5-inch family of high-capacity desktop drives targeted at mainstream and high-performance PCs and advanced storage applications. The product enables OEMs and system builders to qualify one family of drives from a premier provider for a wide range of storage applications.

The NL35 Series 250GB nearline-ready SATA drive goes beyond desktop-class disc drives to address the unique needs of nearline applications with higher reliability and smoother integration into multi-disc nearline applications.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate