Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Poporul roman ortodox - ”copilul de parte barbateasca”

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#73
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Dorel666, on 20 februarie 2020 - 18:05, said:

Am impresia ca...
Ce crezi ca-s impresiile dumitale, litera de Evanghelie cumva?
Inteleg ca nu stii cand au pasit tatarii pe aceste meleaguri dar dar nici macar faptul ca dumneata ai o minte care te minte, nu stii?

 Dorel666, on 20 februarie 2020 - 18:21, said:

Dar pe voi doar bataia va mai scoate din nebunie.
Asa ca, il voi lasa pe Dumnezeu sa vi-o dea.
Pentru mincinosi si prefacuti nu are rost sa intervii.
:nonobad:
Cam depasesti norma de glume proaste si insulte!

Edited by penticostalul, 20 February 2020 - 18:25.


#74
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 penticostalul, on 20 februarie 2020 - 18:24, said:


Posted Image
Cam depasesti norma de glume proaste si insulte!

Ai dreptate, am depasit limita pe care mi-am impus-o. Credeam ca poate fi pace intre protestanti si ortodocsi, dar se pare ca m-am inselat.

#75
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Dorel666, on 20 februarie 2020 - 18:41, said:

Credeam ca poate fi pace intre protestanti si ortodocsi, dar se pare ca m-am inselat.
Nu te-ai inselat.
Este posibil sa fie pace, cu conditia sa nu-i mai jignesti deschizand topic dupa topic cu intentia de a-i balacari.
Nu-i frumos din partea ta!

Eu te consider prieten.
Dar trebuie să incetezi sa mai vorbesti de rau.
Ti-am trimis si o cerere in acest sens.

#76
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 penticostalul, on 21 februarie 2020 - 09:54, said:

Nu te-ai inselat.
Este posibil sa fie pace, cu conditia sa nu-i mai jignesti deschizand topic dupa topic cu intentia de a-i balacari.
Nu-i frumos din partea ta!

Eu te consider prieten.
Dar trebuie să incetezi sa mai vorbesti de rau.
Ti-am trimis si o cerere in acest sens.

Psalmii 133:1 Iată ce plăcut şi ce dulce este să locuiască fraţii împreună!

Unii zic ca, de departe, suntem frati si cu dracu. Eu ma indoiesc ca am fi frati cu el, desi iau in calcul si aceasta posibilitate. Dar, daca mi-ar fi frate, ar fi ”placut si dulce” sa locuiesc impreuna cu el. Si inca n-am gasit un astfel de drac. Cum nici cu dumneata nu mi-ar fi placut si dulce sa locuiesc si sa-ti ascult toate afirmatiile intentionat mincinoase. Si nici prieteni nu suntem. Am crezut candva ca am putea fi, zilele acestea m-am convins ca m-am inselat. Intre ortodocsi si protestanti nu va fi niciodata impacare, cel mult tolerare si subordonare.
Acum, ca voi credeti ca noi vom fi slugile voastre si  noi credem ca voi veti fi slugile noastre, Dumnezeu va arata cine si cum are dreptate. Amin

Si topice voi deschide sa-i balacaresc sau nu, pana cand vor inceta sa ne bata la usi cu intentia de a ne spune ca suntem prosti ca ne inchinam la icoane si trebuie sa venim la ei sa ne salveze din prostia noastra. Bineinteles, ulterior cotizand cu zece la suta si facand sluj in fata sefilor lor...

Si nu stiu daca realizezi cata tensiune nervoasa am acumulat deschizand usa, zambind si fiind ospitalier unora care intra in casa cu intentia clara de a ma jigni! Sa ziceti multam frumos ca nu va arunca lumea pe scari. Cum sa intri in casa omului ca sa-i spui ca este prost?! Voi profitati de bunatatea lui Dumnezeu, pentru ca numai si numai pentru Cuvantul Lui nu va trantim usa in nas, cum ati merita!

Edited by Dorel666, 21 February 2020 - 10:40.


#77
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Dorel666, on 21 februarie 2020 - 10:35, said:

Intre ortodocsi si protestanti nu va fi niciodata impacare, cel mult tolerare si subordonare.
In acest caz te voi tolera si va trebui sa mi te subordonezi in tacere toata viata ta, amin! :priest:

 Dorel666, on 21 februarie 2020 - 10:35, said:

Cum sa intri in casa omului ca sa-i spui ca este prost?!
Fara bani si fara plata...
Macar ca ar trebui sa platesti sume mari pentru informatiile strategice.

Information is money and  knowledge is power!

#78
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 penticostalul, on 21 februarie 2020 - 10:55, said:

In acest caz te voi tolera si va trebui sa mi te subordonezi in tacere toata viata ta, amin! Posted Image


Fara bani si fara plata...
Macar ca ar trebui sa platesti sume mari pentru informatiile strategice.

Information is money and  knowledge is power!

Este ultima oara cand te avertizez ca misto-urile dumitale vor ramane fara raspuns din partea mea!

#79
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Acestea nu sunt mistouri ci adevaruri insurmontabile, amin!

#80
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Iata ce spune Hritos, ucenicilor Sai, inainte sa-i faca sa plece de acasa:

Matei 10:16
Iată , Eu vă trimit ca pe nişte oi în mijlocul lupilor. Fiţi dar înţelepţi ca şerpii şi fără răutate ca porumbeii.

Luca 10:3
Duceţi-vă; iată , vă trimit ca pe nişte miei în mijlocul lupilor.


Cine erau ”lupii”, pe vremea lui Hristos? Dacii erau. Si in mijlocul dacilor si-a trimis, Hristos, poporul nou nascut.

Edited by Dorel666, 16 June 2021 - 12:22.


#81
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,670
  • Înscris: 24.10.2015
Porumbeii sunt fara rautate?? Daca le studiezi un pic comportamentul o sa vezi cat de rai sunt, se omoara fara mila intre ei. Plus imi caca masina si distruge iremediabil lacul. :D

#82
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 vinciun, on 23 iunie 2021 - 16:23, said:

Porumbeii sunt fara rautate?? Daca le studiezi un pic comportamentul o sa vezi cat de rai sunt, se omoara fara mila intre ei. Plus imi caca masina si distruge iremediabil lacul. Posted Image

Si copiii se caca pe ei si se pot omori unul pe altul. Dar fara nici un fel de rautate.

#83
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,670
  • Înscris: 24.10.2015
Copiii se caca pe ei dar porumbeii pe altii. Copiii daca se omoara intre ei e accidental, porumbeii o fac intentionat.
Lasand gluma la o parte se vede ca nu ai studiat deloc comportamentul porumbeilor. In plus, judeci gresit. Conform rationamentului tau nicio fiara nu are rautate in ea. De ce lupii or fi rai? Vad ca i-ai pomenit.

 Dorel666, on 21 februarie 2020 - 10:35, said:



Psalmii 133:1 Iată ce plăcut și ce dulce este să locuiască frații împreună!

Unii zic ca, de departe, suntem frati si cu dracu. Eu ma indoiesc ca am fi frati cu el, desi iau in calcul si aceasta posibilitate. Dar, daca mi-ar fi frate, ar fi ”placut si dulce” sa locuiesc impreuna cu el. Si inca n-am gasit un astfel de drac. Cum nici cu dumneata nu mi-ar fi placut si dulce sa locuiesc si sa-ti ascult toate afirmatiile intentionat mincinoase. Si nici prieteni nu suntem. Am crezut candva ca am putea fi, zilele acestea m-am convins ca m-am inselat. Intre ortodocsi si protestanti nu va fi niciodata impacare, cel mult tolerare si subordonare.
Acum, ca voi credeti ca noi vom fi slugile voastre si  noi credem ca voi veti fi slugile noastre, Dumnezeu va arata cine si cum are dreptate. Amin

Si topice voi deschide sa-i balacaresc sau nu, pana cand vor inceta sa ne bata la usi cu intentia de a ne spune ca suntem prosti ca ne inchinam la icoane si trebuie sa venim la ei sa ne salveze din prostia noastra. Bineinteles, ulterior cotizand cu zece la suta si facand sluj in fata sefilor lor...

Si nu stiu daca realizezi cata tensiune nervoasa am acumulat deschizand usa, zambind si fiind ospitalier unora care intra in casa cu intentia clara de a ma jigni! Sa ziceti multam frumos ca nu va arunca lumea pe scari. Cum sa intri in casa omului ca sa-i spui ca este prost?! Voi profitati de bunatatea lui Dumnezeu, pentru ca numai si numai pentru Cuvantul Lui nu va trantim usa in nas, cum ati merita!

:D :D :D credinciosi  standard! Oameni care se cred superiori si asteapta ca altii sa li se subordoneze. Imi place milostenia si umilinta voastra.

 penticostalul, on 21 februarie 2020 - 10:55, said:


In acest caz te voi tolera si va trebui sa mi te subordonezi in tacere toata viata ta, amin! :priest:


:D :D :D

Super!

Edited by vinciun, 03 July 2021 - 16:40.


#84
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 vinciun, on 03 iulie 2021 - 16:47, said:

Copiii se caca pe ei dar porumbeii pe altii. Copiii daca se omoara intre ei e accidental, porumbeii o fac intentionat.
Lasand gluma la o parte se vede ca nu ai studiat deloc comportamentul porumbeilor. In plus, judeci gresit. Conform rationamentului tau nicio fiara nu are rautate in ea. De ce lupii or fi rai? Vad ca i-ai pomenit.


Esti primul om de care ma ciocnesc, atat de copil la minte, incat sa confunde instinctul cu intentia.

Edited by Dorel666, 03 July 2021 - 20:49.


#85
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,670
  • Înscris: 24.10.2015
Copil la minte si naiv esti tu. Si lupii tot instinctiv omoara. De ce se vorbeste atunci despre lup ca si cum ar fi cel rau si despre porumbel ca si cum ar fi bun si neprihanit?

#86
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 vinciun, on 03 iulie 2021 - 21:07, said:

Copil la minte si naiv esti tu. Si lupii tot instinctiv omoara. De ce se vorbeste atunci despre lup ca si cum ar fi cel rau si despre porumbel ca si cum ar fi bun si neprihanit?

Daca zic ”prost ca  noaptea”, inseamna ca noaptea este proasta? Normal ca nici lupii nu sunt rai, ca tot din instinct omoara si ei. Dar una este ”fara rautate ca lupii” si alta ”fara rautate ca porumbeii”. Sau, ca sa intelegi si dumneata, una este ”destept ca tac-tu” si alta este ”destept ca Einstein”. Sau una este ”frumoasa ca luna” si alta este ”frumoasa ca o floare”. Pricepusi?

#87
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,670
  • Înscris: 24.10.2015
Prostii. Pai e rau lupul sau nu? Zi direct.

#88
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 vinciun, on 03 iulie 2021 - 21:21, said:

Prostii. Pai e rau lupul sau nu? Zi direct.

Ce intelegi prin ”rau”?

#89
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,670
  • Înscris: 24.10.2015
Nu conteaza ce inteleg eu. Conteaza cum o dai tu intoarsa.

Edited by vinciun, 04 July 2021 - 14:43.


#90
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 vinciun, on 04 iulie 2021 - 14:43, said:

Nu conteaza ce inteleg eu. Conteaza cum o dai tu intoarsa.


Exact, nu conteaza ce  intelegi, cata vreme vrei sa te contrazici oricum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate