Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Americanii vor sa isi impuna exporturile de pui chimici in UE

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
O tara normala nu freaca ficatii fermierilor, a tuturor firmelor particulare indigene de fapt si nu o intereseaza importul ci exportul, acolo e important, de acolo vin banii gramada.

#56
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostqawHaq1, on 29 ianuarie 2020 - 13:36, said:

Te prea grăbeşti de obicei când citeşti ceva sau chiar nu înţelegi?

Ce nu am inteles ?

#57
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View PostPaz, on 29 ianuarie 2020 - 21:20, said:

Ce nu am inteles ?

Quote

Problema-i că presa românească de o rară inteligenţă o să adune şi o să expună nişte ştiri cu "pui chimici băgaţi pe gătul europenilor de americani", exact ca ăsta care a priceput precum porumbelul, în guşă. Iar poulimea cititoare de conspiraţii abia aşteaptă să înghită rahatul, că ăla nu-i chimic.
Unde vorbesc eu de Los Angeles Times de mă întrebi tu dacă-i ziar românesc?
Ăia măcar ştiu despre ce-i vorba...

#58
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postloock, on 29 ianuarie 2020 - 01:11, said:

La Lidl produsele bio au dublu cantitatea de zahar fata de cele nebio care si ele au deja de 15 X n
mai mult decat era cazul, si la bio se dubleaza, de ex. si la cereale bio, si la rozetele de orez sau grau expandat cu glazura de ciocolata, asta dupa ce ca sunt cu carbohidrati cerealele care se transforma si asa in glucide, mai au si 28-38 % zahar peste. Sub pretextul ca zaharul



     Nu e cazul sa mai dai exemple pentru ca ne-am lamurit deja. E problema ta ce cantitate de zahar inghiti bio sau non-bio. Te asigur ca e tot un drac.

#59
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostqawHaq1, on 29 ianuarie 2020 - 23:04, said:

Unde vorbesc eu de Los Angeles Times de mă întrebi tu dacă-i ziar românesc?
Ăia măcar ştiu despre ce-i vorba...

Pai tu de unde ai adus in discutie presa romaneasca ? Stirea e de pe Los Angeles Times. Deci cine face confuzie ?

#60
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View PostPaz, on 30 ianuarie 2020 - 06:07, said:

Pai tu de unde ai adus in discutie presa romaneasca ? Stirea e de pe Los Angeles Times. Deci cine face confuzie ?
De la postarea colegului, care a interpretat în stil românesc o ştire care vrea să spună altceva. N-o mai lungi, că n-are sens.

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci e de Poiana

#62
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
dincolo de campaniile de la tv pro sau contra , mai ales ca sunt cate unii in tara de un ultra nationalism, ar fi bine ca fiecare sa stie ceva chimie incat sa poata verifica singur acasa daca un produs contine substante daunatoare. in felul asta nu mai depinzi nici de televiziunea lui voiculescu , sau de pro tv sau de realitatea etc ca sa iti spuna cum sunt marfurile. si in cazul asta esti si mai greu de prostit la alegeri. ca la asta e buna scoala , sa nu fii dupa aia prostit de te miri cine.

#63
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostqawHaq1, on 30 ianuarie 2020 - 09:07, said:

De la postarea colegului, care a interpretat în stil românesc o ştire care vrea să spună altceva. N-o mai lungi, că n-are sens.

Pai colegul a pus link la site american. Uite aici titlul:

Quote

U.S. wants the EU to accept chemical-washed chicken as part of trade deal

Spune tu cum trebuie interpretat corect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate