Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Academia tehnica miliara sau Facultatea de pompieri sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,627
  • Înscris: 30.07.2003

View Postclaudiu1, on 19 ianuarie 2020 - 22:07, said:

esti in eroare, invoci o lege abrogata
Da, am luat de pe net prima lege ce mi-a cazut in mana. Insa ce stiam ramane, din ce ai postat in noua lege rezulta acelasi lucru.

#20
yahxd

yahxd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.06.2018

View Postclaudiu1, on 19 ianuarie 2020 - 20:51, said:

OK, ti s-a pus pata, daca vrei reformulat...

In primul rand ca ti-ai propus alegerea dintre 2 specializari total diferite - pompier/inginer instalatii pentru constructii si Echipamente și sisteme electronice militare, electronică - radioelectronică de aviație, ceea ce arata ca nu stii cam la ce sa te astepti.

Anul trecut au fost 36 locuri la Facultatea de pompieri, probabil si anul asta va fi ceva asemanator,. La ATM in 2020 la facultatea Inginerie electronică, telecomunicații și tehnologii informaționale, specializarea dorita pentru MAI are 2 locuri. Iar locurile alea mai mult ca sigur ca sunt pentru incadrare la IGAV din MAI. Ori structura aia este una militara, similara cu ce este in MApN, nu o sa fii politist.
https://mta.ro/wp-co...licenta-min.pdf

In plus, vezi steluta din dreptul specializarii respective - esti sigur ca treci evaluarea respectiva?

Altfel, servitul tarii se practica in ambele structuri, iar Sa traiti si Pe loc repaus sunt formule uzitate potrivit regulamentelor militare si la IGAV, si in MApN.
Nu,nu mi s-a pus pata,vreau doar sa aflu cat mai nulte despre cele doua ca sa aleg una.Cat despre proba aia cu steluta*,merita sa incerc daca optez pentru acolo,adica mna...sunt sanatos tun si am o conditie fizica buna

#21
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View PostDeathRipple, on 19 ianuarie 2020 - 21:27, said:

pe vremea mea atm-ul scoatea doar ingineri de calitate. foarte buni.
Scotea pe dracu !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate