Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Orange Home TV (prin rețeaua proprie) - cablu digital (S.D.) - Topic general.

  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#19
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Hmm, dubios. Trebuie sa avem abonati cu care sa vorbim ca sa vedem ce si cum...

#20
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Confirm cele spuse cu o pagina anterioara.

La ID HD este dubios faptul ca in denumire este trecut ca Investigation Discovery HD, si cand dai pe el este ID SD.
MTV Rocks si Canal 33 HD nu cred ca au fost vreodata in grila, avand in vedere ca MTV Europe este trecut cu denumirea de MTV Romania ceea ce inseamna ca a fost tot timpul pana sa fie inlocuit cu versiunea europeana.

Si in plus mai sunt si TVR-urile regionale si Valea Prahovei TV pe langa cele de pe site si cele enumerate.

Attached Files


Edited by Robert201, 16 April 2020 - 07:05.


#21
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Robert, tu nu esti din Timisoara? Cum de ai Orange fibra proprie?

Poti sa faci si o lista cu posturile pe frecvente? Ai analogic?

Multumim mult de info.

Edited by ronuquet, 16 April 2020 - 08:47.


#22
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Sunt de langa Timisoara, si de o luna am la mine in zona fibra lor trasa.

Nu au niciun post pe analogic, doar pe digital au posturi.

Cat despre frecvente voi face lista atunci cand le analizez pe fiecare in parte.

#23
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Ok. Sper sa poti sa faci lista aia cat mai curand ca sunt foarte curios. :D

Ce echipamente ti-au oferit? Poti sa le faci poze?

Ce bine ca e cineva abonat. :)))

#24
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Pentru TV doar CAM CI+, avand in vedere ca de STB nu am nevoie.

Attached Files


Edited by Robert201, 16 April 2020 - 09:25.


#25
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012
Ciudata mișcarea cu ID HD trecut în SD

#26
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Probabil o fi o greseala ceva.. trebuie sunat la ei.

#27
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Grila Orange FTTH pe frecvente:

610 MHz - TVR Cluj, TVR Craiova, TVR Iasi, TVR Targu Mures, TVR Timisoara, IDA TV, Linkpress TV, Valea Prahovei TV
618 MHz - National TV, TV Sud Est HD, Trace Sports Stars HD, Discovery Science HD, Investigation Discovery, Mezzo Live HD
626 MHz - PRO GOLD, AXN HD, Trinitas HD, Alfa Omega TV, Trace Urban HD, Inedit TV, Eroxxx HD
634 MHz - PRO TV HD, TVR 1 HD, Orange Info, DocuBox HD, FilmBox, Kiss TV, Etno HD
642 MHz - Kanal D HD, VTV, PRO TV INTERNATIONAL, DIGI 24 HD, Bollywood HD, Orizont TV, Dorcel XXX HD
650 MHz - Disney Junior, Boomerang, Look Sport HD, MTV Live HD, Magic TV HD, Favorit TV, Hustler TV HD, Romania TV
658 MHz - TVR 3, PRO X HD, Discovery Channel, TNT HD, Medika TV, Speranta TV, Muszika TV, Redlight TV HD
666 MHz - Antena Stars HD, Kapital TV, TVR International, NCN, Canal 33, PRO CINEMA, E! Entertainment HD, Trace Tropical HD
674 MHz - TVR 2 HD, Happy Channel HD, FightBox HD, Viasat History HD, AXN White, VH1, Minimax
682 MHz - Antena International HD, PRO 2 HD, BBC World News HD, Cartoon Network, Motorvision HD, TV1000, Credo TV
690 MHz - Profit.ro, Eurosport 1 RO HD, Cinethronix, AMC HD, TV Paprika, Outdoor HD, Balkanika, Cool TV
698 MHz - National 24 Plus, B1, DW, Nick Jr., Discovery Showcase HD, History Channel HD, Comedy Central, Travel Channel HD, RTL 2 Hungary
706 MHz - Look Plus HD, Euronews HD, Nickelodeon, BBC Earth HD, Cinemax 2 HD, Food Network HD, Mezzo
714 MHz - Look Sport 2 HD, Eurosport 2 HD, DTX HD, Viasat Nature HD, Viasat Explore HD
722 MHz - Prima TV, Realitatea Plus, Nicktoons, Look Sport 3 HD, AXN Black, TLC, Rock TV HD, RTL Klub
730 MHz - JimJam, Duck TV, Eurosport 1 International HD, FilmBox Extra HD, Fishing & Hunting HD, Duna, M2, Film+
738 MHz - Erdely TV, CNN HD, Crime & Investigation, Museum HD, Film Cafe, HBO HD, UTV HD
746 MHz - Antena 1 HD, A7 HD, Extreme Sports, CBS Reality, HBO 2 HD, FashionBox HD, MTV Europe
754 MHz - ZU TV HD, TV City HD, France 24, AXN Spin, Cinemax HD, H!T Music, Taraf HD
762 MHz - Bucuresti TV HD, Antena 3 HD, Disney Channel, Paramount Channel, Epic Drama HD, TV5 Monde HD, M1, RTL+, Playboy TV HD
770 MHz - Nasul TV, Animal Planet HD, Diva, HBO 3 HD, MyZen HD, Travel Mix HD, Telestar, Music Channel

PS: Ce apare cu rosu este codat.

Edited by Robert201, 16 April 2020 - 13:10.


#28
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Bun. Multumim mult. Te asteptam si cu actualizari cand grila se mai schimba, asta pana cand ne abonam mai multi. Posted Image

Edited by _-KALMAN-_, 16 April 2020 - 14:15.


#29
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Playboy e HD?

Edited by _-KALMAN-_, 16 April 2020 - 14:15.


#30
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Are denumirea de Playboy HD, dar nu stiu daca e in HD ca nu am acces la el.

Postarea mea despre viteza de net se gaseste pe topic dedicat: https://forum.softpe.../page__st__1242

Edited by Robert201, 16 April 2020 - 13:31.


#31
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,850
  • Înscris: 07.07.2009

View PostRobert201, on 16 aprilie 2020 - 13:23, said:

Are denumirea de Playboy HD, dar nu stiu daca e in HD ca nu am acces la el.

Postarea mea despre viteza de net se gaseste pe topic dedicat: https://forum.softpe.../page__st__1242
Dacă ai televizor LG atunci alegi Test Semnal. apoi te duci pe frecvența aia unde e canalul și acolo arată la cod 0x1 sau 0x19.
Exportă lista de canale pe un stick și apoi postează-l aici, în ChannSort îți arată dacă e SD sau HD. :)

#32
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Ii astept cu fibra proprie ca pe painea calda, doar pt. Animal Planet si ID, dar nu cred ca se vor extinde decat in orase d-astea mici, ca si pana acum, unde nu au concurenta operatorii mari si unde stiu ca mai pot "ciupi" ceva clienti. Logic, din moment ce pe fibra Telekom au mult mai mare acoperire si clienti, de ce s-ar mai strofoca sa mai intre si cu fibra proprie, TOT in aceleasi localitati? Nonsens. Nu se deranjeaza unii pe altii, e o lege nescrisa, ca si Akta, a intrat doar la sate, unde nu erau ceilalti mari, altfel n-ar fi avut nicio sansa sa aibe clienti.

#33
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Eu ii am pe toti 4 pe strada mea (DIGI, VDF, Telekom, Orange), si cand am auzit ca Orange a venit cu servicii prin fibra proprie la adresa mea, am reziliat Telekom-ul si m-am abonat la ei.

#34
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012
Cred ca cea mai buna combinatie ar fi
Orange + Digi pe fibra și ai acoperit  cam totul

#35
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostAlex_23, on 16 aprilie 2020 - 15:37, said:


Orange + Digi pe fibra și ai acoperit  cam totul
Pai in afara de Nat Geo, cu ce e mai jos grila Orange...Eu as zice ca e peste...

#36
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Mda... Digi e inutil in ecuatia asta..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate