Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Rezultat Romania - Norvegia

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

Poll: Rezultat Romania - Norvegia (33 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul meciului dintre Romania si Norvegia?

  1. Victorie Romania (5 votes [15.15%])

    Percentage of vote: 15.15%

  2. Egal (11 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  3. Victorie Norvegia (17 votes [51.52%])

    Percentage of vote: 51.52%

Vote Guests cannot vote

#55
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

View Postdenky, on 16 octombrie 2019 - 06:31, said:

Sa mergem la un turneu final si sa bubuim tot in tribune ca poate iese un 0-0, nu merita. Turneul nostru final a fost ala din 94, atunci am fost aproape de o semifinala cu Brazilia,
Sa stii ca aseara jocul nostru a fost oarecum apropiat de ce jucam dintotdeauna. Adica aparare+contraatacuri.
Niciodata Romania nu a fost o echipa care sa atace si sa aiba posesia. Nici chiar in '94. Jocul de aseara se apropie de ce jucam in 1994. Ne mai lipsesc vreo 2 jucatori de viteza si tehnici.

#56
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postlupini, on 15 octombrie 2019 - 22:46, said:

...tuţi m...ii mătii de Sorloth care eşti tu Sorloth !!! Pfuai ce nervos sunt !

Mai erau trei minute, conduceam cu 1-0, Suedia tocmai fusese egalată de Spania, eram pe locul 2 de calificare şi...Sorloth...pfuai, tremur de nervi ! Posted Image
cum la ultimul atac practic sa lasi apararea descoperita, stiind ca sunt si inalti si pe centrari sunt foarte bune? deci asa o lipsa de atentie....erau 3 fundasi pe 2 atacanti si cu toate astea a inscris dintre ei....

View PostKres, on 15 octombrie 2019 - 23:18, said:

Nu stiu, nene, cu exceptia golului dat de baiatul ala care joaca in America, in rest, meci slab de tot, ai nostri nu s-au gasit pe teren de nicio culoare, parca jucau toti pe alte posturi decat sunt obisnuiti sa joace. Joc haotic, lipsit de idei ofensive.



Dupa cum trage la poarta iti dai seama cum e omul.
au mai fost cateva ocazii, puscas bara, penalty, cateva suturi pe poarta adversa , 2-3 chiar periculoase , am avut destul de multe contraatacuri pe final de meci insa fie mitrita, puscas sau andone in loc sa paseze au sutat la poarta din departare in loc sa paseze pentru marcare de gol in cauza in care eram practic 1 vs 1 plus portar , ar fi trebuit sa fie goluri usoare

au fost vreo 15-20 de minute in care norvegienii ne-au dominat copios insa s-a revenit mai spre final cu o posesie mai mare si un joc la interceptie mai bun..ceea ce a dus si la golul lui mitrita si la cele cateva ocazii

View Postdenky, on 16 octombrie 2019 - 06:31, said:

Stiu. Pe vremuri, eram microbist.
Aseara m-am uitat din minutul 50. Am vazut ca am primit cadou un penalty, am vazut o bara, am vazut, iarasi, cum va spuneam, un Mitrita care joaca altceva decat restul de pe teren, si am mai vazut ca norocul din minutul 92 din Norvegia s-a intors impotriva noastra in acelasi minut 92.
Per total, nu vad cum ne-am putea califica si nici nu vad rostul calificarii. Sa mergem la un turneu final si sa bubuim tot in tribune ca poate iese un 0-0, nu merita. Turneul nostru final a fost ala din 94, atunci am fost aproape de o semifinala cu Brazilia, in care chiar cred ca era posibil orice. A iesit Prunea aiurea (desi, nu stiu cati va mai amintiti, scosese pana atunci cateva goluri aproape date) si s-a terminat.
golul norvegienilor a aratat practic cate erori de aparare au fost, mai ales dupa gol cand nu am stiut sa pastram rezultatul....asta era , sa pastram rezultatul , insa erorile...

#57
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,448
  • Înscris: 20.02.2008
Meci foarte bun al echipei noastre. Echipe dpmdv egale valoric.
Sunt sperante pentru viitor.
De remarcat RUS si batranul DEAC. Efort enorm depus.
Mitrita intr-o forma foarte buna dar din pacate Puscas nu a intrat in joc, poate in locul lui era mai bine sa se inceapa cu Keseru. Asta l-a facut pe Mitrita sa ia pe cont propriu multe situatii si l-a epuizat dpdv fizic.
Oricum, un meci frumos, cu contraatacuri si faze multe.

#58
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,089
  • Înscris: 30.07.2006
Meci slab.

Practic a fost Mitrita-Norvegia.
Norvegienii previzibili, ai nostri inexistenti.
4 puncte cu Suedia si Spania? doar printr-o minune.

Nu merita nici una din echipe sa ajunga la Euro

Edited by marius.bunu, 16 October 2019 - 09:27.


#59
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Prima repriza am fost condusi din toate punctele de vedere de norvegieni. Am zis ca ne dau aia 2-3 goluri la cum jucam. Cand imi aduc aminte de meciurile cu Norvegia de acum 5-10-15-20 de ani, aveau cu totul alt stil de joc, mult mai pe sus, cu centrari, cu aruncarea mingii in fata. Acum totul se joaca pe jos, construind faza ca un fel de tiki-taka

Noi am fost slabi la conditie fizica (cu mici exceptii), strategie, technica.

In a doua repriza parca ne-am trezit si dupa ce Puscas a ratat penalty-ul parca doar noi jucam pe teren, norvegienii nici nu ii mai vedeai. O a doua repriza foarte foarte buna, dar din pacate cu mult ghinion am primit un gol tampit foarte tarziu.

De remarcat jocul incredibil al fundasiilor, dar si Benzar care si in minutul 80 alerga mai bine decat restul. Mitrita e buna ca e mic si rapid, asemanator cu jocul lui Messi, dar din pacate conditia fizica slabuta si nu face fata 90 de minute in conditiile in care alearga permanent. Puscas e slab, doar la lovituri de cap se descurca, Andone nu mai joaca de mult nimic, iar Stanciu este nesigur pe el chiar daca are cateva momente bunicele. Razvan Marin imi place de el dar ieri nu a fost in apele sale, se observa lipsa de joc de la Ajax.

Trebuia bagat Hagi si in atac poate Keserü care este marcator bun si baga goluri la greu in Bulgaria.

Cu Suedia suntem obligati sa castigam, chiar daca o sa fie greu zic eu. Cu Spania un egal este de realizat, tinand cont de faptul ca ei sunt deja calificati.

Aveti idee daca se vand bilete la meciul cu Suedia?

#60
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postioppo, on 16 octombrie 2019 - 09:09, said:

Meci foarte bun al echipei noastre. Echipe dpmdv egale valoric.
Sunt sperante pentru viitor.
De remarcat RUS si batranul DEAC. Efort enorm depus.
Mitrita intr-o forma foarte buna dar din pacate Puscas nu a intrat in joc, poate in locul lui era mai bine sa se inceapa cu Keseru. Asta l-a facut pe Mitrita sa ia pe cont propriu multe situatii si l-a epuizat dpdv fizic.
Oricum, un meci frumos, cu contraatacuri si faze multe.
valoric si teoretic norvegienii aveau mai multi foarte bine cotati in europa...
din punctul asta de vedere noi ne-am intrecut posibilitatile , am condus si am luat gol pe final , ba chiar am avut si ocazii...
e adevarat ca la un moment norvegienii ne dominau insa nu au concretizat nici o actiune , ajungeau in preajma careului sau in careu si pierdeau , apararea reusind sa opreasca mingea chiar la ultima minge inainte de sut...
am inceput meciul bine , am avut ocazii , au avut si ei iar cele 20 de minute de dominare au fost in repriza secunda...

View Postbusiness11, on 16 octombrie 2019 - 09:29, said:

Prima repriza am fost condusi din toate punctele de vedere de norvegieni. Am zis ca ne dau aia 2-3 goluri la cum jucam. Cand imi aduc aminte de meciurile cu Norvegia de acum 5-10-15-20 de ani, aveau cu totul alt stil de joc, mult mai pe sus, cu centrari, cu aruncarea mingii in fata. Acum totul se joaca pe jos, construind faza ca un fel de tiki-taka

Noi am fost slabi la conditie fizica (cu mici exceptii), strategie, technica.

In a doua repriza parca ne-am trezit si dupa ce Puscas a ratat penalty-ul parca doar noi jucam pe teren, norvegienii nici nu ii mai vedeai. O a doua repriza foarte foarte buna, dar din pacate cu mult ghinion am primit un gol tampit foarte tarziu.

De remarcat jocul incredibil al fundasiilor, dar si Benzar care si in minutul 80 alerga mai bine decat restul. Mitrita e buna ca e mic si rapid, asemanator cu jocul lui Messi, dar din pacate conditia fizica slabuta si nu face fata 90 de minute in conditiile in care alearga permanent. Puscas e slab, doar la lovituri de cap se descurca, Andone nu mai joaca de mult nimic, iar Stanciu este nesigur pe el chiar daca are cateva momente bunicele. Razvan Marin imi place de el dar ieri nu a fost in apele sale, se observa lipsa de joc de la Ajax.

Trebuia bagat Hagi si in atac poate Keserü care este marcator bun si baga goluri la greu in Bulgaria.

Cu Suedia suntem obligati sa castigam, chiar daca o sa fie greu zic eu. Cu Spania un egal este de realizat, tinand cont de faptul ca ei sunt deja calificati.

Aveti idee daca se vand bilete la meciul cu Suedia?
prima repriza a fost mai apatica , mai linistita
ocazii mari au fost in repriza a 2-a

#61
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,971
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmirel3003, on 15 octombrie 2019 - 08:58, said:

Imi pastrez pronosticul facut la inceputul topicului - Egal 0:0 (daca Tatarusanu face un meci bun) sau 1:1 daca avem noroc sa inscriem.
Am nimerit scorul Posted Image

#62
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Dar pe Ianis, de ce nu l-a bagat?

#63
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011

View Postlost_in_a_dream, on 16 octombrie 2019 - 16:56, said:

Dar pe Ianis, de ce nu l-a bagat?

Initial au incercat sa intre in joc mai defensiv, banuiesc ca egalul a fost tinta de la bun inceput. Asta este si motivul pentru care am intrat la joc cu un singur atacant. Hagi este ofensiv, l-au preferat pe Razvan Marin care este mai defensiv. Din a doua repriza au schimbat pe ofensiv, cand norvegienii obosisera, dar Contra a preferat sa ii dea o sansa si lui Nistor, tinand cont de faptul ca Hagi nu a jucat mai nimic cu Feroe.

Eu cred ca am pierdut multe cu echipa asta, daca jucam mai ofensiv de la inceput cu 2 varfuri de atac, eu cred ca reuseam sa castigam.

#64
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Parca nici Keseru n-a jucat, nu?

#65
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
parca nu

#66
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Poi de ce?

#67
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
s-a jucat mai defensiv la inceput

#68
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Meciul de ieri a fost foarte slab dar s-a alergat mult si au zbierst copiii aia in tribuna, de asta a parut altfel.

Echipa Romaniei a jucat dupa principiul: "daca numeri pan' la 2, mingea nu mai e la noi".

Calificarea este compromisa din pacate. Nu uitati ca Suedia a lasat Italia acasa la ultimul Mondial.

#69
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
si totusi am avut cateva ocazii ...cu nitica atentie puteau intra unele

#70
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Romania, Suedia si Norvegia, sunt echipe apropiate, ca valoare. Cine se va califica, o va face si pe noroc.

#71
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
si pe rezultatele celorlalte echipe

#72
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,971
  • Înscris: 04.10.2007

View Postkarax, on 16 octombrie 2019 - 19:16, said:

si pe rezultatele celorlalte echipe
Vorbesti prostii... cum adica pe rezultatele celorlalte echipe.... Am luat maximul de puncte du echipele care nu contau (Feroe si Malta)
Celelalte 4 echipe(3 defapt ca Spania nu a avut probleme) lupta pentru calificare pe cont propriu....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate