Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Rezultat Romania - Norvegia

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

Poll: Rezultat Romania - Norvegia (33 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul meciului dintre Romania si Norvegia?

  1. Victorie Romania (5 votes [15.15%])

    Percentage of vote: 15.15%

  2. Egal (11 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  3. Victorie Norvegia (17 votes [51.52%])

    Percentage of vote: 51.52%

Vote Guests cannot vote

#37
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,820
  • Înscris: 13.07.2011
In Norvegia am jucat binisor si meritam sa ii batem dupa parerea mea. Problema este ca au alt stil de joc, cu nordicii mereu avem probleme, sunt mai bine facuti, mai inalti, plus au conditia fizica mai buna ca a noastra. Dar noi suntem mai mici, mai rapizi si uneori mai technici.

Sanse exista, tine foarte mult de echipa cu care vom juca si de strategia aleasa. Sa speram la un egal cel putin si ulterior sa ii batem pe suedezi. Daca pierdem cu norvegienii nu prea mai avem sanse.

#38
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006
Poate că vom învinge Norvegia mâine, însă, chiar şi aşa, sunt prea multe variabile ce trebuie să se potrivească exact, precum ipoteza Universului "fine-tune", în care trebuie ca probabilitatea să se împlinească "la nanometru", pentru ca viaţa să existe.

Şi aici, ca să existe calificare, trebuie ca România să bată Norvegia, sau în cel mai rău caz să facă egal; apoi, Suedia să nu bată Spania, şi pe urmă, România să bată Suedia.

Prea multe variabile, ceea ce mă face să cred că...nu, România nu se califică. Dar, na, miracole...

#39
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
2-0

#40
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Puneti, la pariuri, toti banii pe Romania. Si va imbogatiti.

#41
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,820
  • Înscris: 13.07.2011

View Postlupini, on 14 octombrie 2019 - 12:38, said:

Poate că vom învinge Norvegia mâine, însă, chiar şi aşa, sunt prea multe variabile ce trebuie să se potrivească exact, precum ipoteza Universului "fine-tune", în care trebuie ca probabilitatea să se împlinească "la nanometru", pentru ca viaţa să existe.

Şi aici, ca să existe calificare, trebuie ca România să bată Norvegia, sau în cel mai rău caz să facă egal; apoi, Suedia să nu bată Spania, şi pe urmă, România să bată Suedia.

Prea multe variabile, ceea ce mă face să cred că...nu, România nu se califică. Dar, na, miracole...

Situatia intr-adevar este foarte complicata, deoarece noi avem 3 meciuri cu concurentii directi, pe cand Norvegia, Spania si Suedia au cel putin 1 meci usor cu Malta/Feroe.

Un lucru ne avantajeaza, faptul ca Spania isi poate asigura maine calificarea daca bate Suedia. Asa ca poate avem noroc si in ultimele meciuri Spania joaca doar ca la "antrenament" si menajeaza jucatorii puternici.

In schimb pentru noi situatia este grea, deoarece suntem obligati sa ii batem pe suedezi (confruntariile direct sunt mai importante decat golaverajul, astfel ca la un egal de puncte doar asta ne salveaza) si sa luam un punct cel putin cu Norvegia. In acest scenariu ii eliminam pe suedezi si avem probleme cu norvegienii care nu au voie sa faca mai mult de 6 puncte din ultimele 3 meciuri.

Una peste alta sansele exista, au scazut intr-adevar dar pot creste din nou daca maine luam 3 puncte cu Norvegia.

#42
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
E adevarat ca nu avem jucatori de valoare individuala deosebita, dar jocul de echipa parca nu se leaga. Lipsesc acele pase precise, combinatiile intre jucatori care sa arate un fotbal frumos si eficient. Nici fotbalistii de la alte echipe nationale nu sunt supraoameni, dar stapanesc bine strategia de joc si se gasesc nult mai bine pe teren. Parca ne bazam mai mult pe capacitatea individuala a jucatorilor decat pe formarea unui lot bine instruit si rodat. Apoi, lipseste constanta in felul cum joaca, de parca ar fi alti jucatori pe teren de la un meci la altul.

#43
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Ne bat aia de ne merg fulgii .

#44
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
Imi pastrez pronosticul facut la inceputul topicului - Egal 0:0 (daca Tatarusanu face un meci bun) sau 1:1 daca avem noroc sa inscriem.

#45
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Mie mi se pare umpic cam iresponsabil sa aduci cateva zeci de mii de copii intr-un singur loc... Zeci de mii de copiii(asa am auzit la stiri!) intr-un singur loc?! Eu daca as fi responsabil n-as avea curaj sa autorizez asa ceva! Nu e normal sa concentrezi atata "valoare" intr-un singur loc....
LE
Rezultatul meciului nu ma intereseaza; fotbal = bambilici

Edited by PostacheNegrutzi, 15 October 2019 - 19:06.


#46
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Batem cu 2-0, pronosticul meu .

Edited by Vlad_22, 15 October 2019 - 19:47.


#47
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

View Postlost_in_a_dream, on 13 octombrie 2019 - 17:50, said:

1-1.
Care e al doilea criteriu de departajare, dupa cel al punctelor? Rezultatele directe sau golaverajul?
Am ghicit scorul.
1-1 si dincolo. Asta inseamna ca trebuie sa batem Suedia si sa facem egal cu Spania.

#48
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006
...tuţi m...ii mătii de Sorloth care eşti tu Sorloth !!! Pfuai ce nervos sunt !

Mai erau trei minute, conduceam cu 1-0, Suedia tocmai fusese egalată de Spania, eram pe locul 2 de calificare şi...Sorloth...pfuai, tremur de nervi ! Posted Image

Edited by lupini, 15 October 2019 - 22:56.


#49
Samy55555

Samy55555

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.04.2019
https://www.digispor...st-lucru-635136

#50
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Nu stiu de ce antrenorul ala tot insista cu Andone. Nu vede ca e mana moarta de fiecare data cand e in teren?


#51
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu stiu, nene, cu exceptia golului dat de baiatul ala care joaca in America, in rest, meci slab de tot, ai nostri nu s-au gasit pe teren de nicio culoare, parca jucau toti pe alte posturi decat sunt obisnuiti sa joace. Joc haotic, lipsit de idei ofensive.

View Postdan1980_25, on 15 octombrie 2019 - 23:10, said:

Nu stiu de ce antrenorul ala tot insista cu Andone. Nu vede ca e mana moarta de fiecare data cand e in teren?

Dupa cum trage la poarta iti dai seama cum e omul.


#52
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostKres, on 15 octombrie 2019 - 23:18, said:

cu exceptia golului dat de baiatul ala care joaca in America,

Apropos de Mitriţă, că despre el e vorba, parcă îl vedeam pe Messi în anii lui de glorie, aşa alerga. Chiar şi golul marcat, tot în stilul Messi a fost: alergare, rupere de ritm în faţa careului, trecere prin faţa liniei de 16 metri şi şut cu stângul lângă bara...dreaptă. Exact ca Messi !


Apropos de Messi, era gluma aia:

- Care e cel mai bun jucător din Lume ? Răspuns: Messi.
- Care e al doilea ? Răspuns: Messi când e accidentat. Posted Image


Glumă ca glumă, dar după meciul ăsta, pe lângă că România trebuie să bată Suedia, mai e nevoită să scoată cel puţin un egal în Spania ! Posted Image

Edited by lupini, 15 October 2019 - 23:31.


#53
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postlupini, on 15 octombrie 2019 - 23:29, said:



Apropos de Mitriță, că despre el e vorba, parcă Ăźl vedeam pe Messi Ăźn anii lui de glorie, așa alerga. Chiar și golul marcat, tot Ăźn stilul Messi a fost: alergare, rupere de ritm Ăźn fața careului, trecere prin fața liniei de 16 metri și șut cu stĂąngul lĂąngă bara...dreaptă. Exact ca Messi !


Apropos de Messi, era gluma aia:

- Care e cel mai bun jucător din Lume ? Răspuns: Messi.
- Care e al doilea ? Răspuns: Messi cĂąnd e accidentat. Posted Image


Glumă ca glumă, dar după meciul ăsta, pe lĂąngă că RomĂąnia trebuie să bată Suedia, mai e nevoită să scoată cel puțin un egal Ăźn Spania ! Posted Image
E foarte bun Mitrita . Cu asta cred ca le-a închis gura baterilor care spun că doar in MLS se descurca etc. Ca Messi nu e nimeni, dar a fost lejer cel mai bun jucător de pe teren . Tremurau chiloții norvegienilor de fiecare dată când avea Mitrita mingea la picior . Sincer, avem șanse cu Spania, daca va fi în formă bună, fiindcă nu prea vad ce ar putea să-i facă un Ramos sau Pique .

Edited by Vlad_22, 16 October 2019 - 00:52.


#54
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postkarax, on 14 octombrie 2019 - 12:22, said:


mls nu e chiar atat de slab pentru ca importa jucatori multi ...au bani si din cauza asta importa multi jucatori...o groaza de brazilieni vor sa joace pe la echipele lor...bine prima alegere e fie real , barcelona sau alt club titrat....insa in mls vin destui brazilieni care n-au sanse la echipele de top din europa insa pot castiga bani multi in mls....

Stiu. Pe vremuri, eram microbist.
Aseara m-am uitat din minutul 50. Am vazut ca am primit cadou un penalty, am vazut o bara, am vazut, iarasi, cum va spuneam, un Mitrita care joaca altceva decat restul de pe teren, si am mai vazut ca norocul din minutul 92 din Norvegia s-a intors impotriva noastra in acelasi minut 92.
Per total, nu vad cum ne-am putea califica si nici nu vad rostul calificarii. Sa mergem la un turneu final si sa bubuim tot in tribune ca poate iese un 0-0, nu merita. Turneul nostru final a fost ala din 94, atunci am fost aproape de o semifinala cu Brazilia, in care chiar cred ca era posibil orice. A iesit Prunea aiurea (desi, nu stiu cati va mai amintiti, scosese pana atunci cateva goluri aproape date) si s-a terminat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate