Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Rezultat Romania - Norvegia

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

Poll: Rezultat Romania - Norvegia (33 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul meciului dintre Romania si Norvegia?

  1. Victorie Romania (5 votes [15.15%])

    Percentage of vote: 15.15%

  2. Egal (11 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  3. Victorie Norvegia (17 votes [51.52%])

    Percentage of vote: 51.52%

Vote Guests cannot vote

#1
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 04.10.2007
Care credeti ca va fi rezultatul meciului dintre Romania si Norvegia din data de 15.10.2019?

Edited by mirel3003, 13 October 2019 - 12:54.


#2
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
maxim egal daca nu bate norvegia

#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 04.10.2007
Eu cred ca o sa se termine egal... 0:0 sau 1:1

#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nu stiu, abia am facut 3-0 cu feroe la sfarsit de meci .....se vede o anumita inconstanta , o anumita  lipsa de interes in prima repriza...

#5
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,891
  • Înscris: 27.01.2016
Norvegia ne va scoate calificarea din cap deși o sansa dintr-o suta avem și noi deci meciul merita văzut.

#6
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 20.03.2006
Tind sa cred ca ne bate Norvegia.

#7
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,228
  • Înscris: 29.12.2006
Văd că nici unul dintre cei care a-ţi scris aici nu aveţi încredere în echipa României în jocul cu cea a Norvegiei. Păi se poate aşa ceva ? Posted Image

Nici eu nu am ! Posted Image

Hai să zic că va fi 1-1, deşi nu cred. Atunci poate că 2-2.


Dar, cine ştie, poate România va obţine victoria...la "masa verde".

Edited by lupini, 13 October 2019 - 14:57.


#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,443
  • Înscris: 30.08.2017
0-1, meci slab in care Norvegia are un joc ceva mai bun decat al nostru.

#9
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,239
  • Înscris: 24.06.2006

View Postkarax, on 13 octombrie 2019 - 13:27, said:

abia am facut 3-0
Posted Image 3-0 cu abia nu prea da bine in aceiasi propozitie

1:2

#10
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,443
  • Înscris: 30.08.2017
Cand ai meci cu Feroe si joci in halul ala, "abia" e un cuvant prea bland.

#11
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,409
  • Înscris: 20.02.2008
Batem la 2 goluri diferenta.

#12
Sclipic

Sclipic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.02.2019
Victorie cu 2-1 pentru Romania. Posted Image

#13
mistique

mistique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 09.04.2006
Batem cu 3:0! Posted Image

Nu se prezinta Norvegia la meci!!!

#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
domne asta e o echipa ...cum sa zic...poate ,da nu poate, ca sa zic asa....jucatorii au potential insa ...nu stiu ce le lipseste sa marcheze ...ajung in preajma portii si acolo .....ceva e gresit

Edited by karax, 13 October 2019 - 16:29.


#15
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Daca Mitrita si Keseru sunt in primul 11, avem sanse . Zic unii si altii ca Mitrita joaca intr-un campionat ''slab'' , adica MLS , dar tot este lejer peste Liga 1 ca valoare, parerea mea . E un jucator care poate scoate din joc chiar si 2-3 adversari, are abilitatea si tehnica necesara .

Edited by Vlad_22, 13 October 2019 - 16:35.


#16
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,891
  • Înscris: 27.01.2016
Pai tocmai asta este problema ca jucătorii sunt slabi. Unde-i generația lui Hagi?

#17
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostTestosteron, on 13 octombrie 2019 - 16:35, said:

Pai tocmai asta este problema ca jucătorii sunt slabi. Unde-i generația lui Hagi?
Citeste asta . A fost o generatie peste cea actuala, asta e clar , dar sa coboram cu picioarele pe Pamant . N-am avut performante prea relevante la nivel mondial . Da, au fost relevante pentru fotbalul si sportul romanesc,dar nu pentru Europa si in lume . Generatie de ''Aur '', care n-a reusit sa obtina macar un loc 3 . A pus punctul pe i, cel care a scris acest articol . E usor sa comentam din fotoliu si cu telecomanda in mana sau din fata telefonului sau a laptop-ului . Puscas, Mitrita sau Stanciu , sincer, chiar ti se par slabi ? Bine ca strainii din campionatele in care acestia evolueaza, ii lauda, numai noi romanii aruncam aiurea cu noroi in ei . Probabil rezultatele sunt si oglinda noastra ca societate .

,, De unde impresia asta de fosti campioni mondiali?
In aproape 100 de ani de Campionate Mondiale, Romania a fost prezenta la doar 7 din 21 organizate. Adica de 14 ori cele mai importante tari de pe glob s-au adunat la un loc si noi nu am fost acolo. Nu a plans nimeni dupa noi. Campionate Europene s-au jucat 15, noi am fost la 5. Adica nici macar pe continent nu prea am contat. In ambele competitii maximul atins a fost faza sferturilor, cate o data. La European nici nu erau optimi. Treceai de grupe si erai in sferturi. Din 1960 pana in prezent, Romania s-a calificat de 5 ori si o data a trecut de grupe. Asta inseamna mult pentru cine? Pe unguri si pe bulgari ii consideram mult inferiori, dar maghiarii au doua finale de Campionat Mondial si doua semifinale de Campionat European puse bine in statistica. Bulgarii au jucat semifinala in '94, anul nostalgiei pentru microbistul roman pentru ca noi ne-am oprit in sferturi. Toata lumea stie in ce circumstante, dar asta nu conteaza in statistica. Nu am jucat niciodata o semifinala de nimic. Grecii au castigat un Campionat European. Noi nici macar nu am fost acolo. Mutu, Pancu, Ganea, Munteanu, Moldovan, Radoi, Contra si Chivu au vazut turneul din 2004 la televizor. Era un schimb de generatii bun, dar, stii, danezii, Urs Meier. Dar pana acolo, noi ne-am pus intr-o astfel de situatie. A fost 2-5 pentru danezi in primul meci de la Bucuresti pe un teren din nisip.
Avem o impresie putin gresita despre cine suntem noi si ce reprezentam in fotbal. Am luat punctele in Feroe si inca suntem in joc. De puncte aveam nevoie pentru un moral pozitiv in meciul cu Norvegia. Asta era important. Nu sa dai 10 goluri in Feroe si apoi sa te umfle presa cu 'breaking news' de 100 de milioane de euro de la Roma. De fapt nu e bine nicicum. Daca nu "jogo bonito", esti facut in ultimul hal. Daca ai un meci mai bun, toate cluburile din galaxie au cate un trimis ascuns prin tribune.
In 2004 i-am vazut pe greci campionii Europei si cu aceiasi greci a sters pe jos Insulele Feroe in preliminariile penultimului Mondial. Victorii tur-retur. Aceiasi nordici i-au marcat Spaniei acum in preliminariile Europeanului. De unde pretentia de a sterge pe jos cu nationala Insulelor Feroe cand acolo e vizibil ca se intampla ceva? Adica lucrurile se dezvolta in sens pozitiv. Dar i-am dat 3 goluri si am luat punctele. Acum vine Norvegia. Nu suntem noi mare forta, dar nici Norvegia nu e. Aici trebuie sa vedem o victorie importanta. Aici trebuie sa fie toata concentrarea. Mai ales ca pe stadion vor fi doar copii, vreo 30,000. Nu-i dezamagiti.
Oricine este in echipa nationala, asta este aria de selectie. Nu investim in centre de copii si juniori, sa producem, sa cream conditii. Sa avem de unde alege. Tot ce facem este sa ne uitam uluiti la englezi, francezi sau nemti ca ar putea alinia oricand 3 echipe direct la turneul final. Vrem sa fim si noi ca ei. Avem pretentia asta. Dar acolo se investeste si sunt oameni seriosi. In Occident, oficialii cluburilor nu intra atat de des la inchisoare si oamenii nu se roaga prin presa de autoritatile locale sa ii sustina. Nici nu dispar misterios banii din conturile cluburilor dupa o participare in grupele Champions League.
In anii '60, la Craiova se organiza trial pentru copii intins pe cateva luni si vreo 40.000 de pusti indragostiti de fotbal din toata Oltenia veneau sa-si incerce visul. Cati mai strangi azi si unde? Si ce conditii le oferi?
Conform coeficientului FIFA, nationala Romaniei este pe locul 31 in lume. Pozitia din clasament este rodul a tot ce s-a realizat in ultimii ani. Acum au venit niste tineri de 20 de ani care in urma cu 4 luni trezeau sentimentul de nationalism al romanilor si nimeni nu are rabdare cu ei. Sunt abia primele aparitii in nationala de seniori. Hai sa vedem ce or face cu Norvegia. " ( sursa - Cu si despre fotbal : https://www.facebook...1126&__tn__=K-R )

Edited by Vlad_22, 13 October 2019 - 16:51.


#18
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,891
  • Înscris: 27.01.2016
Dar de ce trebuie sa fie doar copii la meci? Care-i ideea?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate