Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Problema PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
mi-am uitat parola la contul de paypal si incercand sa recuperez parola... ma invart in jurul cozii... imi cere adresa de mail pentru a-mi trimite un cod, zis si facut. cod adaugat frumos, gata imi recuperez contul... ba de unde, sa mai incerce si alta metoda de autentificare sa se asigure ca sunt eu, cum sa nu.... hai! problema este ca am un numar de telefon adaugat pe site, numar care nu il mai am activ si posibil sa fie folosit chiar de catre alta persoana... deci alta posibilitate cu exceptia mail-ului nu am... revin la pagina initiala de recuperare a parole, iarasi, trimit mail cu un cod, bun... frumos codul, cred ca il infiez si il cresc ca pe propiul meu copil... dar ce dracu sa fac cu el? acces la cont, tot nu am! problema mea ramane ca stau pe dinafara si cainii joaca tzontzoroiu prin casa... cum sa fac sa imi recuperez contul de paypal? sau renunt la cont si fac altul, simplu... insa, cum as putea sa le reprosez una doua printr-un contact direct? au adresa de mail? ca am tot cautat la ei pe site si vad un cont de e-mail dar nu stiu daca e pentru suge..stii si reclamatii...

#2
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Tu ai bani pe acel cont? Daca nu ai bani, atunci iti creezi un alt cont. De ce vrei sa ii certi, pentru ca tu ai adaugat un numar de telefon care nu iti mai apartine?

#3
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
pentru ca imi stiu contul de mail cu care m-am inscris la ei si tot nu imi permit accesul pe contul creat. singura problema cu parola a fost ca m-au obligat sa adaug semne, hieroglifele alea gen %$!@#^& si asa am uitat cum era parola, ca eu orice parola creez o memorez ca pe propriul meu nume, dar aici sta un semn in calea amintirilor...

#4
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Nu era mai elegant, daca-ti uitai parola de pe SP? Traiam si noi in tihna, si tu imbatraneai frumos,.....

Edited by wagmich, 10 October 2019 - 17:22.


#5
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
lasa, ca iti tulburau altii ca mine tihna de pe sp...

#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 iri_rim, on 10 octombrie 2019 - 17:00, said:

mi-am uitat parola la contul de paypal
imi cere adresa de mail pentru a-mi trimite un cod,
problema este ca am un numar de telefon adaugat pe site, numar care nu il mai am activ si posibil sa fie folosit chiar de catre alta persoana...
Eu in locul tau as face asa:
- as telefona la vechiul numar de telefon;
- il rog pe om sa imi trimita prin SMS codul primit;
- bag codul necesar;
- poate se rezolva prolema.

Alternativele sunt:
- sa trimiti un e-mail ci dovada ca tu esti propietarul acelui cont PayPal;
- ori sa iti faci alt cont.

#7
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,244
  • Înscris: 15.01.2014
https://www.paypal.c...help/contact-us

Spui acolo problema la telefon, or să îți deschidă un ticket și or să te întrebe la un moment dat de eventualele tranzacții din cont.

#8
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Sau, @iri_rim, faci cum a zis userul de mai sus.

E mai putin complicat.

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,399
  • Înscris: 01.12.2001
Fa-ți alt cont și scapi de stres.

#10
ErnestoCheGuevara

ErnestoCheGuevara

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 07.10.2019
Un cred ca cei de la PayPal permit mai multe conturi pe acelasi nume.
Eventual daca schimbi tara.

#11
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
am reusit in cele din urma sa imi recuperez contul... setasem niste intrebari de securitate pe care nu le-am incercat pana acum si a caror raspunsuri le-am si uitat dar in cele din urma, dupa mai multe incercari, le-am ghicit si am reusit sa imi schimb parola cu una usor de retinut. va multumesc pentru ajutor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate