Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Bahrain GP

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
Nici nu a inceput bine cursa si deja avem o sumedenie de depasiri!  In doar cateva  ture  spectacolul s-a intors!!
Se pare ca schimbarile de regulament au in sfarsit efectul scontat !! Echipe noi ., piloti noi, monoposturi vopsite inedit , toate fac  F1 mult mai interesanta ca si pana acum !
Sa vedem cum evolueaza cursa in continuare!

#2
blackdeath22

blackdeath22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.02.2006
acuma a intrat schumi la boxe, sa vedem daca o sa reuseasca ceva alonso

#3
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
8.2 Schumacher > 8.0 Alonso
clasamentul se mentine deocamdata

Edited by Sarkastiq, 12 March 2006 - 14:04.


#4
blackdeath22

blackdeath22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.02.2006
acuma intra alonso la boxe
ala a fost fissichela

#5
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
abandon fisichella!

#6
blackdeath22

blackdeath22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.02.2006
mie imi pare rau de massa, putea sa faca mai mull
alonso se apropie de schumi abia astept sa vad spectacol  :D

#7
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
dap .....am avut un deja-vu cu roata spate - dreapta!
i s-a mai intamplat si la rubens ....

#8
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004
Nu era cumva o regula: cine intra primul in viraj trebuie sa iasa primul. Tin minte ca in sezonul 2004 parca a fost un incident intre Montoya si Schumacher, cel din urma find scos din cursa de columbian pentru ca a intrat mai dur (cum a intrat si Alonso ca aproape il scotea pe Schumacher de pe circuit). Parca a fost si un incident in care era Coulthard implicat pe la inceput care va fi investigat (sau a fost), eu cred ca si depasirea lui Alonso ar trebui verificata ca nu mi se pare ca a fost una exemplara.

#9
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
Regula respectiva spune ca oricine are o jumatate de masina in fata , intr-un viraj, va intra primul in viraj. Exista riscul ca nici unul dintre piloti sa nu cedeze , si sa inchida trasa celuilalt pilot ducand la un acrosaj . O asemenea regula e necesara. Insa odata efectuat virajul, lupta poate continua.

#10
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
frumoasa cursa....pacat de kimi.....

#11
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
In sfarsit avem spectacol din nou in F1! :worthy:  Superba cursa,iar noul sistem de calificari mi se pare excelent! :peacefingers:

#12
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004
Kimi a demonstrat inca o data ca este un pilot foarte talentat si cred ca Ferrari sunt pe cale de a face o achizitie foarte buna (daca nu au facut-o deja) care ii va ajuta sa devina din nou campioni.

Mai mult ca sigur povestile lui Dan Alexandrescu despre intalnirile lui cu pilotii  :D (cum ii face careva cu ochiul, altul ii explica felul in care se ia un viraj...) Daca ar mai fi fost si astea as fi ras de nu as mai fi putut.

#13
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
toyota a dezamagit rau...

#14
Raikk0nen

Raikk0nen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.04.2005
in Bahrain a fost show pe pista pentru ca, circuitul este extrem de lat...nu putem spune asta si despre circuitele din Europa.

GO KIMI!

#15
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006

Quote

circuitul este extrem de lat...

Nu cred ca asta este singurul motiv pentru care am avut parte de spectacol, circuitul fiind la fel de lat si anul trecut. :naughty:
Eu deocamdata vad urmatoarele echipe fiind in stare sa castige : Reno, Scuderia, McLaren si Honda.
Remarcabil in aceasta cursa a fost , zic eu, Nico Rosberg. Se pare ca Ol' Papa Frank inca stie sa isi aleaga pilotii. Cel putin comportamentul lui Nico a fost stralucit in aceasta cursa, in special in ultima parte.

Ma bucur enorm ca avem din nou parte de spectacol! Depasiri cu carul si chiar lupte derulate pe mai multe viraje!! Asta nu prea s-a intamplat in F1 de ceva vreme!

F1 is back on track ! :coolspeak:

#16
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
Nick Heidfeld a primit o atentionare din partea comisarilor de cursa cu privire la un incident ce a avut loc in primele tururi ale Marelui Premiu din Bahrain.
Nick Heidfeld si David Coulthard luptau pentru locul 12. In primul viraj Heidfeld intra primul , dar aluneca in exterior, fortand-ul pe pilotul scotian sa iasa in decor.
Aceasta atentionare, alaturi de abandonul lui Villeneuve, al carui motor a cedat subit, completeaza un weekend slab pentru cei de la Sauber BMW. Heidfeld, desi clasat in calificari al 10-lea, nu a avut parte de o cursa reusita. Chiar la inceputul cursei a mai fost implicat intr-un mic incident, ajungand dupa numai o tura de circuit sa fie clasat ultimul.

#17
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
noi veniti de la aguri racing ce au facut? :) care e clasamentul complet?

#18
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006
Clasamentul MP Bahrain il ai aici :
http://forum.softped...howtopic=115530

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate