Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

Strangere fonduri Muzeu Aviatic !

* * * - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,968
  • Înscris: 24.01.2012
Vai, domnule director-patron-fondator de muzeu, dar ce limbaj buruienos aveţi, cam ca terenul ăla pe care se va întâmpla măreţul muzeu al aviaţiei intergalactice, cu avioane aduse din SUA cu bani de-o şaormă şi trei merdenele.
Cu ce autorităţi aţi discutat până acum, aveţi autorizaţii de funcţionare?
Muzeul e pe persoană fizică, ONG, srl, care  este forma?
Cei de la AMARL stiu ceva, măcar de-o consultanţă mică, acolo?
AEROAS, CAA, MT, chestii de astea, minore.
Până  in situ, cum transporţi avioanele, că am înţeles că sunt mai multe (chiar, câte?), cu ce firmă de transport agabaritic ai luat legătura şi care sunt costurile per avion transportat?
Băieţii de la Rutieră ştie, sau nu te deranjezi cu mărunţişuri de-astea?
Asta aşa, ca să punctez tangenţial câteva chestii de minimă organizare, nu mă bag în reparaţii si mentenanţă, că nu contează, nu?
Mare jmecherie, cade vreun copil prin muzeul sufletelor aviatice de pe vreo scară putredă, ei, ce, se termină copiii de pe lume?

Asta mă enervează, că tu habar nu ai de ceea ce vrei să faci, nu ai idee de legislaţie, condiţii, amenajări, infrastructură, siguranţă, întreţinere, personal, pază activ-pasivă etc, dar ai un teren pe care vrei tu să pui răspoimarţi nişte epave de aeronave, pentru care nu ai nici măcar minimum de finanţare pentru transport, şi ai impresia că patria-ţi va fi recunoscătoare.
Pentru ce, amice, că la cum pui aici problema, muzeul ăla o să fie cu indulgenţă un depozit de fier vechi în formă de avioane, cam ca alea care-ţi zbârnâie prin cap.
Pe bune, te-ai gândit vreo secundă că fiarele alea trebuie vopsite? Cu ce le vopseşti, cu bidineaua şi cu lavabilă din Leroy-Merlin, la reducere?

Sunt convins că orice judecător (de unde şi până unde judecător!?!, dar las ca tine) o să-ţi dea câştig de cauză, pe baza agendei telefonce şi a unor printuri de pe gmaps, nu oricine poate de-astea, nu?

Mai spune, îmi place să văd fraieri nervoşi.

#20
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
@LouisCyphre: el nu a vazut un avion decat de la distanta.



#21
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Cred, ca in curand o sa-si ia zborul de pe forum, cu limbajul asta. prostanac, scarbosul de roman, hiene comuniste. Asta e ca cersetorii aia, care daca nu le dai nimic, te injura.

Edited by radumiki, 06 June 2019 - 06:48.
off


#22
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,697
  • Înscris: 13.10.2003

View Poststarfire32, on 04 iunie 2019 - 20:33, said:

M-am lamurit. Rog administratorul sa inchida topicul.

Mda, nici nu poate fi vorba de altceva tinand cont ca jignesti aunci cand ar trebui sa explici mai bine daca vezi ca ceilalti nu sunt convinsi ca meriti sa fii ajutat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate