Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Un nou entry pe piata in aceasta primavara - Volkswagen Eos

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alexandra.Colceriu

Alexandra.Colceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.11.2005
Iata ca a venit si momentul in care doritorii, si de ce nu, doritoarele pot achizitiona noul  Volkswagen Eos; deocamdata exista posibilitatea de a-l comanda doar in Marea Britanie, primii cumparatori intrand in posesia acestuia abia in luna iulie.
Intarzierea indelung mediatizata a lansarii Eos-ului a fost cauzata de o defectiune legata de zgomotul produs de vant. Si asta ca o ironie la adresa numelui, Volkswagen Eos purtand numele unei zeite din Grecia, cea a zorilor si a vantului. Problema a fost rezolvata: zgomotul in exces a fost eliminat, iar Eos-ul va intra in productie in luna martie.
Pe platforma noului Passat, noul coupe-decapotabil va fi disponibil in Europa cu motoare intre 113 si 250 de cai putere. Eos are un pachet standard destul de bogat: ESP, sistem de aer conditionat, airbag-uri frontale si laterale, jante de aliaj, CD-player, geamuri electrice. Acoperisul rigid are nevoie de doar 25 de secunde pentru a se rabata complet (destul cat sa-ti nu-ti strice vantul sau ploaia coafura); portbagajul are un volum de 205 litri atunci cand acoperisul este deschis si 380 cand este inchis. Acoperisul inchis, cu o forma curbata, se incadreaza perfect in conturul unui coupe clasic, iar atunci cand este lasat in jos Eos arata ca o decapotabila special creata in acest sens.
Cei de la Volkswagen au declarat ca noua masina se plaseaza intre Golf si Passat, deschizand un nou sub-segment pe piata.

Attached Files



#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai eu stiam ca passat-ul b6 e construit pe platforma lui golf alungita :huh: deci practic golf-ul eos e tot un golf pana la urma. Oricum avem parte de o adevarata invazie de cc-uri de clasa compacta: noul c70, astra h cc, Ford focus cc, asta pe langa mai vechii Peugeot 307cc sau Renault Megane cc. Grea decizie oricum pentru un cumparator de cc-uri in zilele noastre :bigwhitegrin: Oricum nu pot sa nu observ cum functioneaza marketingul VW si felul in care ei sustin ca au creat un nou subsegment pe piata. Oare nu ar trebui sa lase onoarea asta pe mana peugeot-ului ce a venit cu 307cc? :D

#3
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004

View Postromaximusro, on Mar 8 2006, 18:11, said:

... noul c70, astra h cc, Ford focus cc, asta pe langa mai vechii Peugeot 307cc sau Renault Megane cc. Grea decizie oricum pentru un cumparator de cc-uri in zilele noastre ...

Corect !!! :bigwhitegrin:
"Norocul" meu ca nu ma paste o asemenea dilema !  :D
Sper totusi ca in cativa ani sa imi permit barem un sh de asta ( atunci cred ca voi stii care e mai buna  :lol:  )

:peacefingers:

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu zic ca vei alege Toyota Corolla cc, din motive de consumer reports bune, faptului ca nu o sa vezi nici una defecta si a fiabilitatii neobisnuite:) am dreptate? ^_^

#5
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Stiu si eu ?!  :huh:  Poate revine in forta Trabant sau Lastun cu un cc superb si ii face KO pe ceilalti ...  :lol:
De Lada nu mai pomenesc , ca au scos deja unul ( din cate imi aduc aminte ) si nu imi prea place.
Dar poate Moskvich vine cu ceva revolutionar si mai are o sansa :P
Discutam peste cativa ani ...  :D

Edited by Netshadow, 08 March 2006 - 18:24.


#6
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006

Quote

Oare nu ar trebui sa lase onoarea asta pe mana peugeot-ului ce a venit cu 307cc?

oare onorurile nu ar trebui lasate in seama lui SLK ? eu stiu ca asta a fost primul CC modern ! :)

toata lumea isi inchipuie ca isi ia doua maisini la pret de una ! si cam asta e adevarul.....

Edited by Sarkastiq, 08 March 2006 - 18:36.


#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai slk a fost primul cc (de fapt e primul cc modern ca a mai fost un cc prin anii 30-40) , insa primul cc de clasa compacta cred ca cei de la Peugeot l-au scos

#8
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
pana am vazut pozele mi-a crescut inima: "ceva la mijloc intre Golf si Passat". Ma gandeam un hibrid interesant - si pe urma vad ccu` - mda.

#9
Sarkastiq

Sarkastiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 04.01.2006

View PostEl_Cid, on Mar 9 2006, 01:04, said:

pana am vazut pozele mi-a crescut inima: "ceva la mijloc intre Golf si Passat". Ma gandeam un hibrid interesant - si pe urma vad ccu` - mda.



s-ar incadra dpdv al marketingului Jetta, dar nu e ce te gandeai tu :punk:

Quote

primul cc de clasa compacta cred ca cei de la Peugeot l-au scos

ma gandeam io ca la asta te referi :OK:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate