Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Cafenea Fintech, discutii generalitati/ off topic

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#55
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Sau folosesti vpn si descarci de pe play store varianta oficiala fara niciun stress.

#56
turi714

turi714

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 27.10.2014
eu am incercat si cu vpn si nu a mers....recomanzi tu unu ? ms

#57
nicko2008

nicko2008

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.10.2019
Am incercat sa descarc Google Pay si nu se poate din Romania,totusi nu este nimeni care sa explice concret cum a atasat Revolut la Paypal?mai precis numarul de pe cardul fizic sau contul de GB(swift),in cazul meu pentru a face withdraw din Paypal->Revolut->Conversie £ in lei->ING

#58
turi714

turi714

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 27.10.2014
eu am atasat cardu de revolut in contul de paypay....dar banuiesc ca nu asta ai intrebat

#59
nicko2008

nicko2008

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.10.2019
Ba da exact acest lucru doresc,deci ai atasat numarul de pe cardul fizic presupun,ai facut withdraw pana acum?

#60
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010

View Postnicko2008, on 31 octombrie 2019 - 13:59, said:

Am incercat sa descarc Google Pay si nu se poate din Romania,totusi nu este nimeni care sa explice concret cum a atasat Revolut la Paypal?mai precis numarul de pe cardul fizic sau contul de GB(swift),in cazul meu pentru a face withdraw din Paypal->Revolut->Conversie £ in lei->ING

De pe site-ul Revolut:

" Reține că PayPal acceptă la momentul de față numai conturi bancare Revolut din următoarele țări: Regatul Unit, Austria, Belgia, Cipru, Estonia, Finlanda, Franța, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Letonia, Lituania, Luxemburg, Malta, Olanda, Portugalia, Slovacia, Slovenia, Spania. "

Deci nu poti, din cate spune Revolut.

Ramane varianta cu Google Pay.

Edited by mykero, 31 October 2019 - 17:35.


#61
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Cardurile vechi cu BIN de UK functioneaza... chiar daca esti din Romania

La fel si cu Monese... se inteleg perfect cu PayPal (tot cu domiciliu in Romania)

Edited by rz, 31 October 2019 - 18:03.


#62
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Ca sa aveti BIN UK in Revolut, va schimbati adresa pe una din UK, stergeti ce card virtual aveti, generati altul (se genereaza BIN UK), reveniti la adresa din Romania, ramaneti cu BIN UK la cardul virtual.

#63
turi714

turi714

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 27.10.2014

View Postnicko2008, on 31 octombrie 2019 - 17:28, said:

Ba da exact acest lucru doresc,deci ai atasat numarul de pe cardul fizic presupun,ai facut withdraw pana acum?
am atasat nr de pe cardul virtual....ca de aia il am ....nr de pe cardul fizic NU il bag NICIODATA pe net.

Nu am facut withdraw din paypal.Eu am folosit paypalu doar pt cumparaturi.

#64
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Eu am mai multe carduri Revolut inrolate in PayPal, unele cu bin uk, altele ro si toate functioneaza.
Nu am facut retrageri pe card insa, folosesc PayPal exclusiv pentru plati online.
De curiozitate am incercat si inrolarea contului bancar de la contul Revolut si Bunq si aparent a functionat. Nu stiu in ce valuta s-ar realiza retragerile pe conturile astea si daca PayPal practica vreo conversie valutara pentru operatia asta.
Ca vpn gratuit recomand windscribe, care are si aplicatie mobila decenta.

#65
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am folosit extrem de putin PayPal...nici eu nu am facut retragere dar am inteles ca se scoate in Euro din PayPal
Asadar, daca nu vrei sa ai surprize, ar fi bine sa scoti intr-un cont/card de euro!

Edited by rz, 01 November 2019 - 18:36.


#66
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
HOP si Uber... cu Uber Money!
Deocamdata doar in SUA
Carduri VISA

https://www.uber.com...cing-uber-money

Edited by rz, 02 November 2019 - 19:15.


#67
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,688
  • Înscris: 13.03.2005
Da..se folosesc de Green Dot dar cu alte condiții decât cele standard:
https://www.greendot...ited#howitworks

#68
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
Are cineva idee daca exista un Fintech care sa aiba in oferta si card de credit?

#69
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postmykero, on 04 noiembrie 2019 - 17:23, said:

Are cineva idee daca exista un Fintech care sa aiba in oferta si card de credit?

Bineinteles ca exista. Daca si Apple are.

#70
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010

View PostAdiTwism, on 04 noiembrie 2019 - 17:50, said:

Bineinteles ca exista. Daca si Apple are.
Un raspuns corect, insa total fara legatura cu problema (exact ca in politica...). Repet un pic mai clar:
Exista vre-un card de credit - fizic oferit de catre un Fintech in Europa? Ceva cu care sa pot sa inchiriez o masina, de exemplu.

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am in contul Paypall euro. Ii pot retrage in cardul revolut, contul de euro ? Dar fara comison. :)
Multumesc.

#72
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postmykero, on 04 noiembrie 2019 - 23:12, said:

Un raspuns corect, insa total fara legatura cu problema (exact ca in politica...). Repet un pic mai clar:
Exista vre-un card de credit - fizic oferit de catre un Fintech in Europa? Ceva cu care sa pot sa inchiriez o masina, de exemplu.

Stiu, dar ca sa iti observi greseala.

A doua intrebare sa vedem daca e buna:
Daca esti intr-o tara mai buna, din Europa, intuitia imi spune ca exista. Dar nu stiu. Ca un fintech sa ofere card de credit, trebuie sa fie banca, deci fintech cu licenta bancara activa. Pentru ca un fintech cu licenta de bani electronici e-money nu poate oferi credite sau carduri de credit. Depinde in ce tara esti.
Daca esti in Romania, intuitia imi spune ca nu exista. Motivul e simplu, pana si carduri de debit, de la fintechuri, sunt putine in Romania. Adica nu toate companiile vin la noi. Nu e raiul fintech aici.

View PostMembruAnonim, on 04 noiembrie 2019 - 23:17, said:

Am in contul Paypall euro. Ii pot retrage in cardul revolut, contul de euro ? Dar fara comison. Posted Image
Multumesc.

Ma intrebam si eu asta, stiind ca ei sunt zeii comisioanelor.

Edited by AdiTwism, 04 November 2019 - 23:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate