Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Firme de booking Vs Rezervare direct la hotel?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 14.10.2018
Depinde la caz la caz. Personal, am avut cazari la tarife mai bune pe site-urile de booking (75%), unele mai bune luate cu rezervare directa de la hotel (20%) si restul mai bune prin agentie (sub 5%). Cu site-urile de booking e o intreaga istorie, pentru ca gasesti tarife bune unde nu te astepti (de ex.: cazare in Timisoara, pe site din China).
Oricum, cand te-ai hotarat la o destinatie si o perioada, caut-o peste tot si rezerva unde este mai avantajos (am urmarit un hotel si am gasit o reducere si de 500 de euro in Turcia pe booking).

Edited by officer_nats, 21 April 2019 - 21:49.


#20
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmyceran, on 31 martie 2019 - 19:36, said:


Suna la hotel si Ăźncearcă sa rezervi o camera, s-ar putea sa fie mai ieftina!
Cei mai vechi pe Booking au o vrăjeală de discount!
pai camerele de pe booking nu sunt aceleasi de pe situl hotelului.
Sunt hoteluri cu 2-3 categorii de camere, 3stele superior, 4 stele, cu mic dejun sau fara, cu parcare sau fara, etc.
La booking ai "reducere" 10% daca iei non refundable. Adica banu jos , daca ai pierdut avionul sau esti bolnav, sau mori, tot iti trage banu de pe card. Dar daca esti 100% sigur ca mergi, atunci merita sa iei non refundable.  
Cand rezervi la hotel,  pretul nu-i batut in cuie. Am patit recent la un hotel, unde ne-am plans ca nu merge caldura in doua camere.  Era racoare, dar voiam cald..
Le-am zis odata de doua ori, dimineata iar.
La check out au dat 30% discount, in loc de 600 am platit 400.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate