Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Soarele si luna

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#127
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Buzescu era vestit dar ce pune Niku aici ma bulverseaza.Pana si stalpii de la terasa casei aia sunt curbati.Nu pot sa imi iau ochii de la ea.Oare e de vanzare?

#128
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 22 februarie 2019 - 19:46, said:

Buzescu era vestit dar ce pune Niku aici ma bulverseaza.Pana si stalpii de la terasa casei aia sunt curbati.Nu pot sa imi iau ochii de la ea.Oare e de vanzare?
Uitate mai bine sunt in forma de $$ dolar :))))

#129
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 09.01.2008
Mai baieti, ala e urmasul lui Gaudi. Asta mai facea chestii desucheate.
https://goo.gl/images/2T1KiC


#130
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,075
  • Înscris: 22.06.2004
https://clovis.ro/ca...amuri-termopan/

omul face s el recomandari... am ras de m am prapadit si am rezistat cu cititul pana la final.

#131
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postconu71, on 25 februarie 2019 - 08:57, said:

pe mine doua lucruri ma deranjeaza la qfort:
1. imitatia lemn nu vine pe profil din germania ci se pune la Craiova ca sa reduca din costuri(5-7%)
2. pretul mult mai mare fata de izoterma sau perfectview. qfort au sarit distribuitorul de veka din Romania si ar trebui sa fie cu 15% mai jos cu pretul

per total, qfort, ar trebui sa aiba un pret mai mic cu 10%(macar 10%) fata de altii dar ei sunt cu 10% peste.

dorel, pe vremuri am vazut oferte qfort cu tripan din ala teapa, in ultima vreme nu dar nici oferte nu am mai primit de la ei.

nu dorm eu la noapte de grija qfort...

m am luat de ei pentru ca ma enerveaza 'piratii' de genul lor care se bazeaza pe nestiinta clientului. aveau reclamele alea cu plase gratuit si 4s la pret de low-e la care ma busea rasul cĂąnd le vedeam la tv. pe vremea aia cĂąnd lucram exclusiv pe veka, la o casa, eram cu 700 euro sub ei. puneam plase in banii aia la toata strada, nu mai spun de faza cu 4s la pret de low-e. diferenta era de 2 euro/mp de sticla.

nu am spus niciodata ca fac ferestre proaste ci ca poti obtine un raport calitate pret mult mai bun.




edit: citeam pe feisbucu lor si vad urmatoarea chestie scrisa: Ferestrele QFort View au cel mai mic nod redus pentru un sistem de 70 de mm, ceea ce Ăźnseamnă că suprafața vitrată e cu 29% mai mare. Adică vezi mai mult din peisajul de pe fereastră, nu e super?

wtf??????????

Adica Q Fort investeste in linii de infoliere (poate mai bune decat ale celor de la veka fiind mai noi), Q Fort isi blocheaza bani in stocuri, ca din Germania nu iei trei bare de profil, iei un camion macar.

Adica Q Fort face toate astea plus altele ca sa-i dea lui Vlad din bucuresti tamplaria mai ieftina cu 10% decat izoterma si perfect view. Izoterma si perfect view nefacand nimic din tot ce face q fort, practic n-au nici o legatura.

Dar de “piratul” cu 300 euro pentru low ce zici?

Nu te inteleg, exista exemplul clar in care omul isi poate lua o teapa de la un “nimeni”, sau poate face o lucrare buna la Q Fort si tot Q Fort sunt “piratii”? Tot q fort sunt talharii si jefuitorii care-i cer omului 10% in plus pentru un produs bun?

Edited by Dorel-Mesterel, 25 February 2019 - 13:21.


#132
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,075
  • Înscris: 22.06.2004
nu ai ce sa i mai spui... betmen, betmen...

#133
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015
Sunt doar evidente, numai cine nu vrea nu le intelege.

#134
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Babaeti,bagati-va mintile in cap,jucati-va frumos,ca va trimit pe forumul de femei si sigur acolo nu va descurcati

#135
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postconu71, on 20 februarie 2019 - 17:25, said:


pt digix: ai perfecta dreptate dar si veka este perversa cĂąnd considera un profil de 2.76mm ca si clasa a. este clasa a dar nu are 3 mm. oricĂąnd gasim un micrometru putem verifica. am verificat in birou la veka Romania cu sublerul domnului nicolaescu. era si dl gigi dragne la discutie.


Tot din ciclul evidente, toc effectline (cel mai ieftin de la veka) vs. toc streamline (cel mai ieftin de la Salamander).

Da stim, “betmen, betmen”. Evidentele raman totusi evidente, doar daca nu vrei nu le vezi.

Attached Files



#136
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,075
  • Înscris: 22.06.2004
din subler ti le fac sa se vada de 5mm grosime. pune micrometru ca sa vezi cat este grosimea reala. pana pui micrometrul sterge naibii pozele astea ca rade lumea...
nu ti se pare logic sa fie diferente intre clasa a si clasa b?
daca veka are pe vre un profil mai mult de 2.85 masurat cum am spus eu, cu micrometrul, mananc bucata aia de plastic.
si daca suntem tot la poze...

edit: in postarea veche am scris sublerul domnului nicolaescu când de fapt omul venise cu micrometrul. scuze

Attached Files


Edited by conu71, 25 February 2019 - 18:11.


#137
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postconu71, on 25 februarie 2019 - 18:10, said:

din subler ti le fac sa se vada de 5mm grosime.

Asa ai facut si in birou la veka? Tu ai zis ca ai masurat cu sublerul, de ce trebuie eu sa masor cu micrometru?

#138
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,075
  • Înscris: 22.06.2004
am scris gresit. am editat pe urma când am vazut citarea ta. ma faci sa mi cumpar micrometru.

Edited by conu71, 25 February 2019 - 18:15.


#139
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postconu71, on 25 februarie 2019 - 18:14, said:

am scris gresit. am editat pe urma cĂąnd am vazut citarea ta. ma faci sa mi cumpar micrometru.

Te rog.  

Oricum prin exprimarea ta se intelege ca recunosti ca veka este clasa A. Fara “betmen, betmen” de la veka din birou si fara ca si veka sunt perversi, doar cei de la Salamander sunt perversi.

Si da ai dreptate, am pus sublerul in mai multe zone ale tuturor seriilor de la veka, atat pe tocuri cat si pe cercevele nicaieri nu a aratat sub 2,8mm. Insa da, in unele zone toate seriile veka au si 2,85 (atat mi-a aratat mie cel mai putin la effectline), 2,90, 2,93, 3,03, 3,06.

Dar nu mai putin de 2,8 ceea ce inseamna ca veka are doar prodile clasa A.

Si daca nu ar fi asa, gluma aia de streamline coex alaturi de compania Bluevo 73, etc., sunt profile mai slabe decat seriile gealan, profine si chiar rehau. Rehau are doar ecosol de rasul curcilor, Salamander are “garla” de ele iar veka nu are asa ceva.

#140
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 22.02.2009
Bogule tu aduci palinca Posted Image))))

Attached Files


Edited by mmiclaus, 25 February 2019 - 20:36.


#141
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009

View Postmmiclaus, on 25 februarie 2019 - 20:30, said:

Bogule tu aduci palinca Posted Image))))
Doar ce mi-ai dat-o si acum o vrei inapoi,Nu prea e fair-play

PS.eu cred ca micrometrul lui Dorel e luat de pe aliexpess

#142
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postbogumilandia, on 25 februarie 2019 - 21:58, said:


Doar ce mi-ai dat-o si acum o vrei inapoi,Nu prea e fair-play

PS.eu cred ca micrometrul lui Dorel e luat de pe aliexpess

Nu-i al meu, nu cred ca a dat colegul bani pe ceva profi, probabil e din Lidl. Bine eu vreau sa-l văd pe Conu ca-și ia micrometru.

#143
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Eu o sa imi iau un micrometru sa masor slana lui mimi.Sa vedem daca e clasa A sau facatura Posted Image

#144
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,824
  • Înscris: 03.02.2007

View Postmmiclaus, on 25 februarie 2019 - 20:30, said:

Bogule tu aduci palinca Posted Image))))
Horincă de "Costanța"?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate