Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Deblocat retea Samsung A5 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Salutare natiune

Am un telefon Samsung A5 din 2016 pe care vreau sa il dau tatalui meu, dar e blocat pe Vodafone. Tata si cam toata lumea din casa in afara de sora mea e pe Digi. Pot oare sa il deblochez eu fara sa mai dau bani lela? Oare mi-l deblocheaza cei de la Vodafone daca merg la ei la magazin gratis? Posted Image

Mersi

Edited by godzil, 05 November 2018 - 21:47.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ti-l deblocheaza gratuit la sfarsitul perioadei contractuale sau in orice moment daca l-ai achizitionat la liber.
Fiind din 2016 este cam tarziu, dar ai avea o sansa atata timp cat garantia este valabila si mai ai actele de achizitionare + factura.

Edited by MembruAnonim, 05 November 2018 - 22:02.


#3
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Incerc maine. Sa vedem ce spun.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
N-ai cumva varianta dual SIM?

#5
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Daca telefonul e din 2016 mai are putin si crapa definitiv.
      Cred ca o sa fie un cadou extraordinar pentru tatal tau.
       Pune in cadou si niste felii de pizza expirate ca sa nu aiba nicio indoiala ca e totala badjocura.


#6
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,401
  • Înscris: 06.02.2008
Las-o naibii, eu am dat cuiva în vârstă vechiul Galaxy S2 și-l folosește și acum, doar i-a schimbat acumulatorul. Deci se poate. A5 din 2016 nu e o epavă antică, totuși.

Edited by caiuscorneliu, 06 November 2018 - 00:49.


#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMembruAnonim, on 05 noiembrie 2018 - 22:01, said:

Ti-l deblocheaza gratuit la sfarsitul perioadei contractuale sau in orice moment daca l-ai achizitionat la liber.
Fiind din 2016 este cam tarziu, dar ai avea o sansa atata timp cat garantia este valabila si mai ai actele de achizitionare + factura.
Nu scrie niciunde ca poti cere decodarea cel tarziu la sfarsitul perioadei contractuale.
In perioada contractuala (12 sau 24 de luni, depinde pe cat timp si-a facut abonamentul/prelungirea) decodarea costa 50.42 Euro iar dupa terminarea ei costa 10.08 Euro.
Iar daca telefonul l-a cumparat la liber decodarea e gratuita.
Iar perioada maxima in care poate decoda telefonul e perioada medie de utilizare specificata de Samsung in certificatul de garantie.

Attached File  v080064.pdf   301.1K   4 downloads

#8
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postcspot, on 06 noiembrie 2018 - 00:45, said:

Daca telefonul e din 2016 mai are putin si crapa definitiv.
  Cred ca o sa fie un cadou extraordinar pentru tatal tau.
   Pune in cadou si niste felii de pizza expirate ca sa nu aiba nicio indoiala ca e totala badjocura.

Afirmatii nefondate de la un necunoscator de limba romana.

Initiator i-ai un iPhone X tatalui tau sa fie si asta de mai sus multumit.

#9
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
@xeleron - Nu, e single sim.
@cspot - Telefonul merge brici, s-a facut upgrade la el pentru ca de aia, nu are nici o problema. Si avand in vedere ca tata doar raspunde la telefon si suna, cred ca e de ajuns pentru tata.
@spe-ripper - Daca imi dai tu banii ii iau Posted Image O sa fie un bibelou excelent.

Si telefoanele astea tin secole, milenii chiar, nu stiu ce e cu isteria asta anti Samsung sau Iphone. Pana de curand am avut un Iphone care era antic, si l-am schimbat doar pentru ca era crapat ecranul si incepuse butonul de silence sa faca figuri, ceea ce e si normal avand in vedere ca chiar era antic. In rest bateria era in regula, si era aia din fabrica, dar e drept, eu folosesc telefoanele pentru vorbit, pentru mesaje, si daca astept ceva intr-un hol sa citesc o stire.

Edited by godzil, 06 November 2018 - 10:43.


#10
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Delete

Edited by bethlen, 06 November 2018 - 18:19.


#11
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Rezolvat. Deblocat in magazin dupa un telefon dat la o prietena. Eu credeam ca pot eu manual acasa da se pare ca sunt prea gaina pentru asa ceva.

PS: In oras se decodeaza cu 30 de lei la serviceuri, ca deh, oras mic, preturi mici. La Bucale poate ca era decodatul cat un telefon nou.

Edited by godzil, 06 November 2018 - 18:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate