Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Huawei Mate 20 Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2167 replies to this topic

#1081
cosroman

cosroman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.03.2018
Am pus si eu o folie de sticla de la Olixar,  are sensibilizate buna si amprenta funcționează bine.  Deocamdată cea mai buna pe care am avut-o , ma declar mulțumit.

#1082
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Salut. Atentie ca folia este compatibila doar cu husele originale. Daca folosesti o alta husa ti-o ridica de pe telefon.

#1083
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
Salutare fratilor
Ma poate ajuta si pe mine cineva mai experimentat in utilizarea huawei mate 20 pro

Am ecranul blocat insa imi apare in partea de sus a ecranului glisati in sus pentru deblocare
Am inregistrata amprenta pentru deblocare cat si deblocarea faciala insa nu am nicio securitate pentru telefon deoarece oricine daca imi gliseaza cu degetul pe ecran acesta se deblocheaza
Am cautat peste tot in setari si nu reusesc sa imi dau seama unde su ce fel sa fac sa imi stea ecranul si telefonul blocat sa se deblocheze doar la mine


#1084
cosroman

cosroman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.03.2018
Încearcă sa vezi dacă nu ai un trust agent activat care deblochează automat telefonul? ca și locația unde te afli, vreu gadget conectat sau ceva similar...?

#1085
cosroman

cosroman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.03.2018

View Postserban_bogdan, on 16 ianuarie 2019 - 19:39, said:

Salut. Atentie ca folia este compatibila doar cu husele originale. Daca folosesti o alta husa ti-o ridica de pe telefon.

Da, am husele originale cea de silicon și cea de TPU transparenta. Deocamdată pare okay. Merci

#1086
Rzv789

Rzv789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.03.2018

View Postblackshaddow, on 16 ianuarie 2019 - 20:07, said:

Salutare fratilor
Ma poate ajuta si pe mine cineva mai experimentat in utilizarea huawei mate 20 pro

Am ecranul blocat insa imi apare in partea de sus a ecranului glisati in sus pentru deblocare
Am inregistrata amprenta pentru deblocare cat si deblocarea faciala insa nu am nicio securitate pentru telefon deoarece oricine daca imi gliseaza cu degetul pe ecran acesta se deblocheaza
Am cautat peste tot in setari si nu reusesc sa imi dau seama unde su ce fel sa fac sa imi stea ecranul si telefonul blocat sa se deblocheze doar la mine
Husa flip activa?normal cand deschizi husa se deblocheaza telefonul

#1087
mate10user

mate10user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.03.2018

View Postblackshaddow, on 16 ianuarie 2019 - 20:07, said:

Salutare fratilor
Ma poate ajuta si pe mine cineva mai experimentat in utilizarea huawei mate 20 pro

Am ecranul blocat insa imi apare in partea de sus a ecranului glisati in sus pentru deblocare
Am inregistrata amprenta pentru deblocare cat si deblocarea faciala insa nu am nicio securitate pentru telefon deoarece oricine daca imi gliseaza cu degetul pe ecran acesta se deblocheaza
Am cautat peste tot in setari si nu reusesc sa imi dau seama unde su ce fel sa fac sa imi stea ecranul si telefonul blocat sa se deblocheze doar la mine

Verifică în Siguranță și confidențialitate -> Parolă blocare ecran -> Deblocare inteligentă, să nu ai activă deblocarea pentru vreunul dintre scenariile de acolo (detectarea purtării, locații de încredere etc.)

#1088
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
Mate10user un mare multumesc
Sa stii ca aveam activata detectarea
Purtarii in smartlock
Am dezactivat acea functie si acum sta blocat daca il utilizeaza si altcineva desi am blocat ecranul

#1089
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
https://www.dxomark....cam-juggernaut/


#1090
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009

View Postbirau1982, on 18 ianuarie 2019 - 21:04, said:


Fix pix, prea multe probleme cu el pentru cei 1000 de euro plătiți, dacă și Gavo a renunțat la trâmbițatul HM20P în favoarea lui Note 9. Gavo cel care a lăudat pe cei de la Huawei....

Edited by MMVVDD, 19 January 2019 - 05:23.


#1091
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Si eu am renuntat la el pentru Note, dar e un telefon ok. Se pare ca s-a rezolvat si problema cu ecranul.

#1092
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 14.10.2004

View PostMMVVDD, on 19 ianuarie 2019 - 05:21, said:



Fix pix, prea multe probleme cu el pentru cei 1000 de euro plătiți, dacă și Gavo a renunțat la trâmbițatul HM20P în favoarea lui Note 9. Gavo cel care a lăudat pe cei de la Huawei....
Il urmaresc si eu pe GaVo, este simpatic. Imi place ca este destul de corect.
Dar se entuziasmeaza foarte repede si dupa o luna ii scade brusc entuziasmul. :)

#1093
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.02.2017
E simpatic GaVo da... Pacat ca are ceva probleme. Nu vad cum ar putea sa se ia cineva după o asemenea persoana instabila psihic.

Edited by Andrades01, 19 January 2019 - 10:42.


#1094
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Mie mi se pare un idiot fara pereche Gavo !

#1095
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Credeam ca doar mie si unui prieten mi se pare ca e sărit. Face review-uri de o ora si ceva si nu zice nimic concret.

#1096
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Din păcate mi se pare și mie un pic sărit, dar na, câteodată chiar are dreptate cu unele aspecte despre toate telefoanele.

Edited by MMVVDD, 20 January 2019 - 07:20.


#1097
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.02.2017
Când atâta lume iti zice ca ai probleme la cap, ar cam trebui sa te cauti:)) Ghinionul lui ca nu citește forumul, ca poate mai ave ai scăpare...
On topic... Update 173 a primit cineva?

#1098
Tatae3

Tatae3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 18.10.2006
Salutare băieți. Sunt indecis ce să cumpăr Note 9 sau Mate 20 pro?(sau un S10 când apare). Am citi această postare aproape de la început și din ce am înțeles problemele cu ecranele au disparut!? Ce sfat îmi dati? Mai sunt alte probleme deoarece am fost la un magazin orange și ecranul la mate 20 pro nu arata tocmai bine. Avea screen burn, pe alb se vedea o umbră roz gen butoanele de la aplicația de camera. Va mulțumesc!

PS: am uitat sa precizez că note 9 e cu 50 euro mai scump

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate