Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

TESLA se privatizeaza

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#145
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Nu are fata de mine nimic. Slava Domnului. Are fara de actionari, investitori, actiune, muncitori, clienti si etc. Fara investitori el era PA, demult. Fata de ei are obligatii colosale, pt.ca aia sunt "taticii" lui.
Dar pana una alta, declaratiile lui lui toxice si utopice de cele mai multe ori.

#146
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Și problema ta care e?
Ești purtătorul de cuvânt al acționarilor, investitorilor, muncitorilor sau al clienților?

Eu zic să te uiți în curtea producătorului tau suprem, poate mai intră vreun director la pușcărie.
Pentru că vezi tu, ăia ai tăi nu au făcut declarații, ci fapte. Toxice la propriu, nu la figurat.

#147
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Nici nu stiu cum ii cheama pe directorii VW. Nu am poze cu ei, cum au unii cu musk.

In direct, cand actorul Jamie Foxx a luat un oscar, a povestit cum statea de vorba cu Al Pacino pe care il admira. Acesta vb.foarte elaborat si intrand in rol, i.a zburat accidental "o precipitatie" din gura, fix pe buzele lui Jamie Foxx. Aceasta a spus ca acum a gustat esenta de "Oscar", lucru ce i l.a adus mai tarziu.

Intelegi analogia. Nu eu umblu dupa "esenta de musk" si.l adulez in asa hal ca fanii lui. Nici nu stiu cine sunt la cobnucerea VW. Nici inainte de scandal nu stiam. Nu ma intereseaza decat masinile vw. Restul e ....

Edited by Torquemada-666, 19 August 2018 - 15:02.


#148
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View PostTorquemada-666, on 19 august 2018 - 14:47, said:

Nu are fata de mine nimic. Slava Domnului. Are fara de actionari, investitori, actiune, muncitori, clienti si etc. Fara investitori el era PA, demult. Fata de ei are obligatii colosale, pt.ca aia sunt "taticii" lui.
Dar pana una alta, declaratiile lui lui toxice si utopice de cele mai multe ori.
Pentru cineva care 'nu are nimic cu Musk' petreci fantastic de mult timp postand exclusiv chestii negative pe toate threadurile de aici. Majoritatea oamenilor nu petrec 3-4 ore pe zi pe Softpedia postand chestii anti ceva cu care nu are nimic.

As indrazni sa spun chiar ca majoritatea oamenilor care 'au ceva' cu cineva au chestii mult mai bune sau folositoare de facut 3-4 ore pe zi decat sa posteze ineptii pe forum. Dar poate asa e cand lucrezi la stat sau esti asistat social. Nu ai nimic de facut sau de invatat si aparent nici alta distractie. E amuzant la culme si trist in acelasi timp.

View PostTorquemada-666, on 19 august 2018 - 15:01, said:

Nici nu stiu cum ii cheama pe directorii VW. Nu am poze cu ei, cum au unii cu musk.

In direct, cand actorul Jamie Foxx a luat un oscar, a povestit cum statea de vorba cu Al Pacino pe care il admira. Acesta vb.foarte elaborat si intrand in rol, i.a zburat accidental "o precipitatie" din gura, fix pe buzele lui Jamie Foxx. Aceasta a spus ca acum a gustat esenta de "Oscar", lucru ce i l.a adus mai tarziu.

Intelegi analogia. Nu eu umblu dupa "esenta de musk" si.l adulez in asa hal ca fanii lui. Nici nu stiu cine sunt la cobnucerea VW. Nici inainte de scandal nu stiam. Nu ma intereseaza decat masinile vw. Restul e ....

Tu nu adulezi VW? Poate ar trebui sa cauti definitia cuvantului in dictionar si apoi sa-ti recitesti posturile. Ba chiar 'a adula' nu e suficient pentru ce faci tu. 'A zeifica' e mult mai potrivit.

#149
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postericmario, on 19 august 2018 - 15:09, said:

... vrăjeală de Buftea, aia e.

Mai răscolește internetul un pic, poate găsești vreo stire cu ce a mĂąncat Musk aseară.
Știm cu toții că nu-ți cunoști pușcăriașii, sigur...

Cam asta e cu muskienii. Si uite ca nu e Buftea.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ILq7py5chlY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#150
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Eu cred ca musk incearca sa se scoata scuzabil pe motiv medical sau cam asa pt twitteru ala.
Spune ca nu s,a consultat. Deci impuls. Nepremeditat
Spune ca nu se odihneste, ia pastile. Cauta circumstantele si sa arate ca judecata ii e afectata

Ok, nu s,a xonsultat xu avocatii la twitter, ceea ce cred, dar ce spuneti, s,a consultat cu acestia inaintea interviului?
Hmmm

Eu zic ca e mai groasa decat se crede, daca a ajuns sa scoata astfel de chestii din casa

#151
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postinuendo0, on 19 august 2018 - 11:51, said:

@unbrutus: citeaza unde zice Musk ca ia stimulente, atentie: "STIMULENTE", asa cum zici tu.
As face "an educated guess" despre tine, dar nu o sa-ti placă.
tu despre mine? tu nu ai dreptu ma sa scrii despre mine, tot nu ai inteles? ti s-a atras atentia si de moderatori de 100 de ori

tu poti sa combati ideile, nu userii. baga-ti asta in cap o data pt totdeauna. Nu, nu poti vota banarea userilor cum ai vrea tu si ai deshis si topic pt asta, si nu, nu poti nici sa ii ataci la fiecare postare.

Ca tu esti inca in denial cu privire la musk e problema ta... omul a admis in interviu ca foloseste, toata lumea discuta doar cam ce, pt ca sint si asa numitele smart-drugs la care oamenii cu bani au access, ca doar nu cumpara de la coltul strazii seara pe intuneric ca oricare.

Probabil daca nu postam si dovada, ziceai ca nici Steve Jobs nu a folosit.

Tu discuta de dezinformarile tale, cum ca s-a consultat cu avocati, cum ca se privatizeaza Tesla si altele... Posteaza unu un tweet noaptea si gata, o luam de buna...

View Postericmario, on 19 august 2018 - 14:06, said:

Măi dar Musk ăsta trebuie să spună tot ceea ce vrei tu să auzi?
Are vreo obligație față de tine?
un post fara nici un sens... ce vrei sa zici de fapt?
noi postam citate din ce zice el, nu invers.

imi place ca si figo iti da like, desi el a fost cel mai infocat pe aici ca "s-a consultat cu avocati inainte sa posteze" :)

incredibili sinteti :)

View Postericmario, on 19 august 2018 - 14:54, said:

Și problema ta care e?
Ești purtătorul de cuvânt al acționarilor, investitorilor, muncitorilor sau al clienților?

Eu zic să te uiți în curtea producătorului tau suprem, poate mai intră vreun director la pușcărie.
Pentru că vezi tu, ăia ai tăi nu au făcut declarații, ci fapte. Toxice la propriu, nu la figurat.
da cine esti tu sa cenzurezi pe cineva sa nu mai scrie ceva?

tinand cont ca voi postati numai dezinformarile, mi se pare ca e important sa mai aflati si voi noutati, realitati, cum sint si acestea legat de droguri si ca nu a consultat pe nimeni

View Posttatalor51, on 19 august 2018 - 15:18, said:

Pentru cineva care 'nu are nimic cu Musk' petreci fantastic de mult timp postand exclusiv chestii negative pe toate threadurile de aici. Majoritatea oamenilor nu petrec 3-4 ore pe zi pe Softpedia postand chestii anti ceva cu care nu are nimic.
in acelasi timp, avem toti acesti useri pe topicele cu titluri de genul "VW a fost locul 1 in lume in 2017", desi prin insasi natura lui, acest fapt statistic petrecut in trecut nu poate fi schimbat.

Si totusi, de 6 luni, acesti useri, aia care iti dau like aici (pt ca va dati numai intre voi, o chestie f dubioasa), sint prezenti pe acele topicuri si scriu... ce anume nu stiu, de vreme ce nu e un eveniment in desfasurare, nu?

E adevarat ca 3T poate exagereaza, dar si sa vezi topice unde se posteaza numai ode si se refuza efectiv realitatea nu e ok.
Pe langa faptul ca limbajul la care se recurge e abject, de autobaza e mult spus.

acum recent am avut cateva episoade incredibile, musk cauta o rezolvare la problema cu franarea si voi inca cautati sa castigati argumentatia de ce nu exista problema si revista e platita.

iar acum chiar si tu daca nu ma insel ai zis ca s-a consultat cu avocatii... ti-am atras atentia ca dezinformati, ca e doar o speculatie de gen "nu poate fi adevarat pt ca eu nu pot crede asa ceva" si nu te-a interesat, ai continuat cu atacurile la adresa mea, nici macar a ideilor postate.

Hai sa retinem ce e de retinut: omul a dat un tweet fara explicatii si logica, si fara sa se consulte cu nimeni.
Deci lasa avocatii... vorbim aici de oamenii din companie, asociati (ca nu,nu e singur, nici macar fondator in tesla), sefi de departamente de comunicare, financiar etc

De aici si banuiala ca ar fi vorba de tweeturi generate de uzul de substante

View Posttatalor51, on 19 august 2018 - 15:18, said:

Tu nu adulezi VW? Poate ar trebui sa cauti definitia cuvantului in dictionar si apoi sa-ti recitesti posturile. Ba chiar 'a adula' nu e suficient pentru ce faci tu. 'A zeifica' e mult mai potrivit.
hai sa fim seriosi... nu poti adula o companie. Poti vorbi daca tu il adulezi sau nu pe musk, daca il zeiifici sau nu, dar cum poti zeifica o companie?
nu merge... vrei tu sa dai in el cat poti dar nu ti-a iesit nici de data asta.

despre tesla se vorbeste ca ar fi un cult, despre musk ca e electrogod. Si asa se comporta, cand da tweeturi fara sa se consulte cu nimeni

chiar si interviurile astea in care plange si rade... normal ar fi sa te consulti cu PR managerul and so on.

Azalia zice ca ar fi luat acid, si ca era speriat de urmarile tweetului dar era prea tarziu. Musk initial a zis ca nu a vazut-o vreodata pe Azalia, acum a schimbat placa:

Elon Musk has now admitted he did see Azealia Banks after denying the rapper's claims that she spent a bizarre weekend at his LA home watching him have a meltdown over his 'drug-induced' tweets.
The Tesla CEO admitted to the New York Times that he came across the rapper early in the morning on Friday after working out.
He insisted it is the 'only time he's ever laid eyes on her'.
Musk initially said he had never met Banks after she said she saw him freaking out about his tweet claiming he'd already secured funding to take his firm private.
'I saw him in the bucatarie tucking his tail in between his legs scrounging for investors to cover his ass after that tweet,' Banks said of Musk last weekend. 'He was stressed and red in the face. I waited around all weekend while Grimes coddled her boyfriend for being too stupid to know not to go on Twitter while on acid.'

http://www.dailymail...alia-Banks.html

View Postargentum, on 19 august 2018 - 16:32, said:

Eu cred ca musk incearca sa se scoata scuzabil pe motiv medical sau cam asa pt twitteru ala.
Spune ca nu s,a consultat. Deci impuls. Nepremeditat
Spune ca nu se odihneste, ia pastile. Cauta circumstantele si sa arate ca judecata ii e afectata

Ok, nu s,a xonsultat xu avocatii la twitter, ceea ce cred, dar ce spuneti, s,a consultat cu acestia inaintea interviului?
Hmmm

Eu zic ca e mai groasa decat se crede, daca a ajuns sa scoata astfel de chestii din casa
Pai a inceput sa planga in interviu...

ELON MUSK BREAKS DOWN IN TEARS DURING INTERVIEW ABOUT HIS PERSONAL LIFE

#152
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Dupa ce ai postat filmuletul si dupa declaratiile date, musk trebuie urgent sa consulte un cumul de doctori. Mental nu sta bine. Demența se instaleaza asa de prematur?

#153
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View PostTorquemada-666, on 19 august 2018 - 23:46, said:

Demența se instaleaza asa de prematur?

Tu ar trebui sa stii mai bine :)

#154
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Se baga artileria grea. Nu pot nega ca omu nu are influenta

Trump cere sec sa se schimbe teemenul de raportare la semestru.pentru toate xompaniile.

Exact ce plangea musck, ca,i pica pretu
dupa fiecare raportare

Desigur, doar o xoincidenta

#155
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Trump nu raporteaza nici macar anual. Pari interesat de aceste treburi, ma asteptam sa stii.

#156
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Trump nu,si face publica declaratia de avere. Pa parsoana. Sec nu are nimic de,a face cu ce nu raporteaza trump
Aici vorbim de companiile listate la bursa

Sunt lucruri diferite

Edited by argentum, 20 August 2018 - 01:13.


#157
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postargentum, on 20 august 2018 - 00:13, said:

Exact ce plangea musck, ca,i pica pretu
dupa fiecare raportare

Desigur, doar o xoincidenta
sint twitter buddies amandoi, despre sanatatea mintala la trump erau de mult intrebari, la musk apar acum

#158
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Saudi Arabia Is Not Coming To Tesla's Rescue

#159
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
pe mine unul, acum ca am orgoliul satisfacut ca ma nimerit'o la predictii, ma intriga toata chestia asta. vreau sa vad ce iepure scoate musk, cum face, cum drege. sa vad cum iese treaba cu ancheta sec, ce iese la iveala, ce pozitie ia musk. eu cred ca omul are capacitatea sa revina. asta nu a sfarsitul, desi e faultat serios/ de fapt si'a tras cu stangu;n dreptu
eu sper, fie si pentru show, in niste miscari spectaculoase....
ptiu tocmai scriam asta cand valitudor da un link cu sauditii mai sus. citim mai tarziu ce e acolo. doar sa temperam tonul si sa acceptam ca e show mare.

pana atunci ma dezamageste rau cu smiorcaiala asta. imi aduce aminte de michel jackson/.

#160
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postvalitudor, on 20 august 2018 - 21:01, said:

Cât de jos poți să te cobori?
Aveam pretenții de la tine...

#161
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,170
  • Înscris: 13.11.2017

View Postargentum, on 20 august 2018 - 21:04, said:

pe mine unul, acum ca am orgoliul satisfacut ca ma nimerit'o la predictii, ma intriga toata chestia asta. vreau sa vad ce iepure scoate musk, cum face, cum drege. sa vad cum iese treaba cu ancheta sec, ce iese la iveala, ce pozitie ia musk. eu cred ca omul are capacitatea sa revina. asta nu a sfarsitul, desi e faultat serios/ de fapt si'a tras cu stangu;n dreptu
eu sper, fie si pentru show, in niste miscari spectaculoase....
ptiu tocmai scriam asta cand valitudor da un link cu sauditii mai sus. citim mai tarziu ce e acolo. doar sa temperam tonul si sa acceptam ca e show mare.

pana atunci ma dezamageste rau cu smiorcaiala asta. imi aduce aminte de michel jackson/.

Ar fi bine să-l citești mai ales finalul. E doar o opinie a unuia care e short pe Tesla că fondul suveran nu va investi în Tesla.
Dacă va fi sau nu așa, vom vedea. Cert este că unuia care vine cu astfel de articole îi spun și eu că ericmario : top, top, top rusinicaaaa :) !

#162
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,930
  • Înscris: 21.06.2016
Seeking Alpha? Serios? Ce urmeaza, infowars?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate