Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

TESLA se privatizeaza

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#217
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Pai circ a facut musk. Era progres tehnologic faca anunta ca de luna viitoare capacitatea lor de productie creste cu x nr de unitati.
Dar el a preferat sa creasca pretul facand circ. So...

#218
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,473
  • Înscris: 17.09.2007
@argentum, eu am fost atent la formulare (ce ma intereseaza pe mine), de aceea probabil n-ai inteles ce am vrut sa spun...
In fine, pentru unii (short) circ, pentru altii evolutia tehnologica merge inainte.
Productia previzionata pentru trimestru este la nivelul obiectivelor
http://ir.tesla.com/...ce-9ecac0ad7712
We expect to produce 50,000 to 55,000 Model 3 vehicles in Q3
https://insideevs.co...expected-70000/
It’s estimated that around 35,000 copies of the cars were already made this quarter and with one month to go (20,000 more at a conservative average of 5,000 a week) it will be over 55,000 total in Q3.

#219
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Interviul lui peste prajit, realizat de "ziaristii" de la New York Times avea alte interese decat relatarea noutatilor si prezentarea adevarului.
Si cat se mai batea unu pe aici cu pumnii in piept ca Musk a ras si plans intr-un interviu. Ba stia si ce substante luase si ce halat purta cand a scris nefastul twit.
De aia zic ca incercarile de manipulare duc la situatii in care unii isi ies din pepeni si insulta trolii. Pentru ca unele din afirmatiile acestora sunt o insulta la inteligenta oricarei persoane cu un minim de inteligenta si decenta.

https://www.teslarat...impression=true

#220
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostHansolo, on 28 august 2018 - 19:22, said:

@argentum, eu am fost atent la formulare (ce ma intereseaza pe mine), de aceea probabil n-ai inteles ce am vrut sa spun...
In fine, pentru unii (short) circ, pentru altii evolutia tehnologica merge inainte.
Productia previzionata pentru trimestru este la nivelul obiectivelor
http://ir.tesla.com/...ce-9ecac0ad7712
We expect to produce 50,000 to 55,000 Model 3 vehicles in Q3
https://insideevs.co...expected-70000/
It’s estimated that around 35,000 copies of the cars were already made this quarter and with one month to go (20,000 more at a conservative average of 5,000 a week) it will be over 55,000 total in Q3.
ce legatura are postul tau cu subiectul topicului "tesla se privatizeaza"?

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

Interviul lui peste prajit, realizat de "ziaristii" de la New York Times
"ziaristii" ? wow... si astia sint platiti/incompetenti? Deci pana acum avem asa:

- Consumer Reports spune ca Tesla Model 3 are probleme franare, voi sariti imediat ca e "platita"

- CNBC zice ca shortselleri au pierdut peste 1 miliard dolari in urma tweetului, figo zice ca nu sint credibili

- nytimes ia un interviu lui Musk, nu sint ziaristi, sint niste "ziaristi", iar interviul e "a lui peste prajit", cine e pestele aici, Musk?

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

Interviul lui peste prajit, realizat de "ziaristii" de la New York Times avea alte interese decat relatarea noutatilor si prezentarea adevarului.
wow... deci cum poti sa prezinti altceva decat adevarul facand un interviu cu omul?
Atentie, nu e un articol despre om, ci efectiv i-au luat omului interviu! Unde e logica aici? Ce interese aveau deci?

#221
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postunbrutus, on 28 august 2018 - 21:58, said:

ce legatura are postul tau cu subiectul topicului "tesla se privatizeaza"?

Subiectul topicului e depășit, e nul de drept.

#222
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

Si cat se mai batea unu pe aici cu pumnii in piept ca Musk a ras si plans intr-un interviu.
cat? cat se batea cu pumnii in piept draga inuendo "unu pe aici"? O apreciere cuantitativa mai exacta se poate?
Si ce inseamna "a se bate cu pumnii in piept"?

Pt ca eu doar am citat articolul, asa cum te-am mai avertizat, si tu si eu si toti citam doar articole. Se pare ca inca nu ai inteles ca nu poate nimeni scadea pretul actiunilor Tesla cu postarile de aici, lasa aceste nici nu stiu cum sa le numesc, fantasme?

Citez din nou, daca am gresit ceva, te rog sa imi atragi atentia: "In the interview on Thursday, Mr. Musk alternated between laughter and tears."
https://www.nytimes....view-tesla.html

View Postericmario, on 28 august 2018 - 22:01, said:

Subiectul topicului e depășit, e nul de drept.
poti raporta si cere inchiderea. Sint de acord 100% cu tine. Si stii ca se intampla rar asta. Desi din fericire pe alte subiecte mai politice avem opinii compatibile.

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

Ba stia si ce substante luase si ce halat purta cand a scris nefastul twit.
unde ai vazut tu omule ceva despre halatul purtat? in interviu se discuta despre droguri, da, weed, ambien etc.
Ce a luat exact nu stie nimeni, el a admis cu siguranta ambien, si weed (nu neaparat in seara aia, dar explica clar ce simti cand le iei etc)

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

a scris nefastul twit.
1) tweet nu twit. twit inseamna altceva:
The kind of person that makes a retarded chimp look smart. They often can be found leaving definitions for their own name or the names of their friends on
https://www.urbandic...e.php?term=twit

2) ce a fost nefast la acel tweet? cand noi il criticam, voi il aparati ca a fost ok... a fost deci nefast?

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

De aia zic ca incercarile de manipulare
deci New York Times manipuleaza? Really? Cum? Ce a manipulat? Si daca a manipulat, de ce Musk nu i-a dat in judecata?

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

unii isi ies din pepeni si insulta trolii.
tot cu insultele? iti mai si auto-asumi si viitoare insulte? Nu merge cu insulte... bate-i cu argumente exprimate decent

View Postinuendo0, on 28 august 2018 - 21:47, said:

Pentru ca unele din afirmatiile acestora sunt o insulta la inteligenta oricarei persoane cu un minim de inteligenta si decenta.

https://www.teslarat...impression=true
ok, deci ai gasit AZI un articol in care Musk spune ca nu au fost lacrimi. Azi.

Si spui ca cineva a manipulat citand un alt articol de acum cateva saptamani deja... in care se spunea ca a plans in interviu.

Cine manipuleaza? Nu cumva tu? Toti citam articole din presa. Atat. Nimeni nu poate prevede viitorul. La momentul acela, stiam ca omul a plans.

Acum, azi, avem alt articol care zice ca nu erau lacrimi (nu ca nu a plans, ca zice ca his voice cracked). Ok.

F bine. Dully noted. Puteai posta doar atat. Nu sa o iei iar cu aprecierile la adresa persoanelor care au indraznit sa citeze un articol... adica exact ce faci si tu acum.

Musk a zis abia dupa cateva saptamani ca nu au fost lacrimi... a durat ceva... pare ca nu a fost asa deranjat ca tine ca "jurnalistii" au scris ca a plans.
Pare ca tu personal ai o reactie mai agresiva ca a lui. Si mai imediata. Lui i-au trebuit cateva saptamani, tu ai reactionat imediat.

Edited by unbrutus, 28 August 2018 - 22:25.


#223
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Ai logoree la degete? Ma bucur ca pierzi atat timp pe aici. Mie mi-au trebui 3 minute sa scriu postarea, tu ai facut o ora spume la gura pe aceeasi gargara rasuflata si plima de afirmatii mincinoase. Sper ca ai o viata frumoasa.
Si da, iar m-am legat pe persoana dumneavoastrã. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate